Kurzemes Vārds

12:36 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Dzērumā pārrauj tramvaja līniju

Vakar pulksten 15.30 kravas automašīna Rīgas un Jelgavas ielas krustojumā pārrāva tramvaja līniju, paralizējot tramvaja satiksmi mūsu pilsētā. Kā negadījuma vietā noskaidroja "Kurzemes Vārds", kravas auto "Iveco" vadītājs – 1969.gadā dzimušais Guntis – tramvaja līniju šķērsoja ar paceltu iekrāvēja strēli. Vadītājs likumsargiem skaidroja, ka pēc atkritumu iekraušanas automašīnā strēli ar kausu aizmirsis nolaist. Šķērsojot tramvaja līniju, strēle pārrāva vadus. Turklāt, krītot pārrautajiem vadiem, tika sabojāta Rīgas ielas malā novietota automašīna "Opel Kadett". Pēc negadījuma, pārbaudot vadītāju, atklājās, ka viņš avāriju izraisījis, braukdams dzērumā – vadītājam konstatētas 1,2 promiles.
Tramvaja līnija Rīgas ielā sabojāta garā posmā – no 1905.gada ielas līdz Tirgus ielai. Tramvaja parka speciālisti, kuri bija ieradušies negadījuma vietā, prognozēja, ka līnijas atjaunošanai būs nepieciešama visa nakts un tramvaja satiksme, visticamāk, tiks atjaunota tikai otrdien no rīta.

Vistu vāģis nedod ceļu vieglajam auto

[BILDE#482#leftt#]

Pirmdien īsi pirms astoņiem no rīta kārtējais satiksmes negadījums notika Brīvības un Esperanto ielas krustojumā. Kā negadījuma vietā noskaidroja "Kurzemes Vārds", kravas mikroautobusa "Mercedes" (ar to mūsu pilsētas veikaliem pieved Bauskas vistu gaļas produkciju) šoferis, izbraukdams no Esperanto ielas Brīvības ielā, nebija ņēmis vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu" un taranēja pa galveno ielu braucošo vieglo automašīnu "Peugeot". Negadījumā cieta vieglās automašīnas vadītāja, kuru nogādāja Centrālajā slimnīcā.
Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību. Vainīgs sadursmē bija kravas auto vadītājs. Vīrietis gan skaidroja, ka neesot pamanījis vieglo automašīnu. Jāpiezīmē, ka neviens no avārijā iesaistītajiem nebija iereibis.

Iedzīvotāji meklē pazudušo ietvi

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pagājušajā pirmdienā Vidusceļa un Bārtas ielas stūrī gaišā dienas laikā mistiskā veidā pazuda ietves posms. Sieviete, kura bija redzējusi, kā vīri demontē sarkano ķieģeļu bruģa ietvi, pauda bažas, ka, iespējams, notikusi ļaunprātība.
Ne Pašvaldības policija, ne arī Valsts policija nav saņēmusi sūdzību par iespējamo zādzību. Bet vietējie iedzīvotāji pieļauj, ka ķieģeļi nonākuši Vidusceļa ielas 6.nama sētā. Kā "Kurzemes Vārdam" norādīja šajā pašā ielā dzīvojošais Uldis Ošenieks, vietējie redzējuši, ka bruģi demontē un kravas automašīnā "GAZ 53" krauj strādnieki, kuri veic remontdarbus Vidusceļa ielā 6.

Pašvaldībai un policijai jārisina gadiem ildzis kaimiņu strīds
Ita Cērmane

Sūdzība par vīrieti, kurš Alsungas ielā nelikumīgi izmantojot pašvaldības zemi ganībām, izrādās, ir tikai neliels posms divu kaimiņu jau gadiem ilgušā konfliktā. Nu tā risināšanā jāiesaistās pašvaldībai un policijai.
"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka kaimiņi Valentīnu Oleksu, kurš dzīvo Alsungas ielā 26, apsūdzēja par nelikumīgu Liepājas pašvaldības zemes izmantošanu govju un teļu ganību ierīkošanai. Kaimiņš sūdzējās, ka vīrietis uzlicis žogu kā privātīpašuma zemei, bet par tās lietošanu nemaksā zemes nodokli. Pašvaldība minētā jautājuma risināšanu nodeva Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai, Būvvaldei un pašvaldības iestādei "Nekustamā īpašuma pārvalde".
16.jūnijā no rīta policijas darbinieki kopā ar Būvinspekcijas pārstāvjiem apsekoja minēto zemesgabalu Zaļajā birzī. "Kurzemes Vārds", kopā ar amatpersonām ierodoties Alsungas ielā, noskaidroja, ka šis ir ģimenes strīds un tas ir tikai mazs posms divu kaimiņu jau gadiem ilgušajā strīdā. Jandāliņa cēlājas ir divas dāmas – Valentīna Oleksas sieva Antra Oleksa un viņa brāļasieva Mirdza Oleksa, kurai pieder īpašums Alsungas ielā 26a. Dāmu kašķis sācies jau pirms aptuveni desmit gadiem. Te kaimiņi cits cita teritorijā ielaiž savus lopus, te cits citam uzrīda suni. Kā stāsta Valentīns Oleksa, 2004.gadā bijis pat gadījums, kad kaimiņu suns viņu sakodis. Izsaukta policija, un lieta nonākusi līdz tiesai.
Patlaban strīda ābols ir pašvaldībai piederošs zemes gabals, kas robežojas ar abu sievu zemēm. Antrai līdz 1999.gadam par šo zemi bijis nomas līgums. Pēdējo gadu laikā iesniegumu pašvaldībai ar lūgumu iznomāt minēto zemesgabalu rakstījušas abas sievietes. Kā stāsta Valentīns un Antra Oleksas, viņi ir gatavi maksāt nomas naudu, lai tikai tiktu pie atļaujas lietot zemi. Antra arī neslēpj, ka nevarot satikt ar kaimiņieni, tādēļ civilizēta vienošanās kaimiņu starpā nav iespējama. Viņa sūdzas, ka Mirdza pat draudējusi atriebties.
Parādā nepaliek arī kaimiņi. Mirdzas Oleksas dēls Andris Lūsis "Kurzemes Vārdam" norādīja, ka Valentīns laižot viņam virsū suni, ja vīrietis atļaujoties iziet uz pašvaldībai piederošās zemes.
Būvvaldes darbinieki informēja, ka pašvaldībā jautājums – iznomāt strīdīgo zemesgabalu vai ne – tiks lemts 19.jūnijā. Ja lēmums būs Valentīnam un Antrai Oleksām labvēlīgs, visticamāk, būs jāuzliek likumīgs žogs. Pretējā gadījumā Pašvaldības policijas darbinieki pieskatīs, lai zemesgabals netiktu izmantots nelikumīgi.

Brauc dzērumā un bez tiesībām

Nedēļas nogalē iereibušas un bez tiesībām stūrējam auto mūsu pilsētā atkal aizturētas vairākas personas. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, 17.jūnijā pēc pulksten 23 Pulvera ielā likumsargi aizturējuši 1974.gadā dzimušo Sandiju, kurš iereibis un bez vadītāja apliecības automašīnu "Hyndai Accent". Vīrieša izelpā konstatētas 1,29 promiles. 18.jūnijā pulksten 2.22 Turaidas ielā aizturēts 1970.gadā dzimušais Jurijs, kurš vadīja automašīnu "Audi 100" iereibis (2,20 promiles) un bez vadītāja apliecības.

Dāmas nespēj noturēties uz brauktuves

Pagājušās nedēļas nogalē mūspusē notikuši vairāki satiksmes negadījumi, jo vadītāji nav spējuši novaldīt braucamos. Gaviezes pagastā Tadaiķu – Māķu – Krisbergu autoceļa 8.kilometrā svētdien ap pusseptiņiem vakarā 1958.gadā dzimusī vadītāja, vadot automašīnu "Audi A6", nav novaldījusi stūri, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Līdzīgi gadījās 1981.gadā dzimušajai autovadītājai, kura ar mazdas stūrēšanu netika galā pazemes stāvvietā zem lielveikala "RIMI" – viņa iestūrēja betona apmalē. Tajā pašā dienā ap pulksten 20 autovadītāja, kas dzimusi 1969.gadā, Nīcas pagastā, braucot pa Jūrmalciema – Klampju ceļu, 3.kilometrā nav novaldījusi spēkratu, nobrauca no ceļa un apgāzās. Par laimi, nevienā no negadījumiem cilvēki nav cietuši.

Reibumā ārdās veikalā

Policijas darbinieki 18.jūnijā īsi pēc desmitiem vakarā saņēmuši izsaukumu uz Jauno ostmalu 3/5. Tirdzniecības centra "Rietumu centrs" iereibušie apmeklētāji – 1988.gadā dzimušais Edgars un 1989.gadā dzimušais Deniss – traucēja veikala darbiniekiem veikt viņu pienākumus un izraisīja kautiņu. Puišiem sastādīts administratīvais protokols par sīko huligānismu.

"Livifest" – bez asinsizliešanas

Pagājušajās brīvdienās, kad mūsu pilsētā notika dažādi masu sarīkojumi, policija strādāja pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību. Pasākuma "Livifest" laikā un vietā kautiņi un citi grupveida sabiedriskās kārtības pārkāpumi nav konstatēti. Sastādīti 11 administratīvie protokoli.

Pārkāpj alkohola aprites noteikumus

Pašvaldības policijas darbinieki 17.jūnijā veikuši kontroli tirdzniecības vietās, vai netiek pārdots alkohols pēc pulksten desmitiem vakarā. Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, pārkāpums konstatēts veikalā "V.Edelveiss" (Kuršu ielā 27), ko dēvē par "Krokusu". Pulksten 22.43 pārdevēja – 1956.gadā dzimusī Fauzija pārdeva kādam vīrietim pudeli vīna. Uzsākta lietvedība.

Uz pārejas notriec gājēju

Vakar īsi pirms pulksten trijiem pēcpusdienā K.Ūliha un Vītolu ielas krustojumā automašīna notrieca gājēju. 1987.gadā dzimušais jaunietis, vadot automašīnu "Audi 80", uz gājēju pārejas notrieca sievieti. Trieciens bija ļoti spēcīgs – gājēja tika uzmesta uz auto motora pārsega un izsita spēkrata logu. Cietusī pēc negadījuma nogādāta Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs, "Audi" vadītājs negadījumu izraisīja, būdams skaidrā prātā. Policija uzsākusi kriminālprocesu. Jāpiezīmē, ka vainīgais jau iepriekš izdarījis līdzīgu likumpārkāpumu.