Kurzemes Vārds

13:19 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Lācenītes līgos jaunās mājās

Ceturtdien, 22.jūnijā, Zooloģiskā dārza filiālē "Cīruļi" dzimušās lācenītes Laima, Dēkla un Māra ceļos uz jauno mājvietu zemnieku saimniecībā "Meža vairogi" Rīgas rajona Ķekavā, informēja Kalvenes zoodārza vadītājs Arnis Bergmanis.
Lācenītes transportēšanas laikā tiks aizmidzinātas un vakcinētas pret trakumsērgu, viņām tiks piestiprinātas identifikācijas zīmes. Uz jauno mājvietu tās nogādās jaunais īpašnieks ar savu transportu. "Tāds pārbrauciens nebūs viegls un dzīvniekiem sagādās ievērojamu stresu, tāpēc lieku cilvēku klātbūtne nebūtu vajadzīga. Ķekavā lācenītes tiks ievietotas nelielā voljērā, kur kādu nedēļu aklimatizēsies, kamēr pieradīs pie jaunā saimnieka un arī viņš pats sapratīs, ka viss ir kārtībā. Tad dzīvnieki, visticamāk, tiks parādīti plašākai publikai," sacīja A.Bergmanis.
"Meža vairogu" īpašnieks Mārtiņš Priede apliecinājis, ka dzīvnieku mītnes būvniecība ir pabeigta. Iepriekš vairākkārt atlikta lācenīšu pārvešana uz jaunajām mājām, jo aizkavējās mītnes būvniecība. Tās laikā nācās saskarties ar celtniecības materiālu trūkumu, bet pavasarī raitu darbu apgrūtināja laika apstākļi.
Zemnieku saimniecības "Meža vairogi" īpašnieks Mārtiņš Priede Ķekavā veido viesu māju ar atpūtas kompleksu un faunas ekspozīciju. M.Priede sacīja, ka topošais atpūtas komplekss atrodas piecus kilometrus no Ķekavas lauku teritorijā, kur paredzēts pakāpeniski izbūvēt viesu māju, pirti, kempinga mājiņas un Latvijas faunas dzīvnieku mītnes.
Visi trīs lācēni pasaulē nāca neplānoti. Pērn janvārī dzimušajiem lācēniem draudēja iemidzināšana, jo iepriekš aizrunātie saimnieki no dzīvniekiem atteicās, bet Kalvenē trūka vietas, kur lācēnus izmitināt.

Pagastveči sacenšas smejoties
Anda Pūce

Pirmssvētku noskaņās sarīkotā Liepājas Rajona padomes sēde norisinājās Cīravas pagastā, kur mājinieki bija gādājuši par neparastām un visai interesantām atrakcijām visiem pašvaldību vadītājiem un padomes darbiniekiem.
Vispirms jau ierodoties viesus aicināja ziedot jauna zāles pļāvēja iegādei pašvaldības vajadzībām, tomēr tie, kas nevēlējās šķirties no naudas, varēja likt lietā savu meistarību, pļaujot ar veco labo izkapti. Taču "Kurzemes Vārds" nevienu pļaujam neredzēja. Bija gan vesels pulks pašvaldību vadītāju, darbinieku un viesu, kas, ņēmuši rokās dīvainas lapiņas, pastaigājās pa jauno pašvaldības ēku. "Cīravas novads ar Aizputes pilsētas teritoriju" – viens no uzrakstiem, ko pamanīja ne viens vien apmeklētājs, bet dažam nācās krietni maldīties pa gaiteņiem, līdz izdevās sastapt pašu Cīravas Pagasta padomes priekšsēdētāju Arti Čanderu. Ekskursija pa pašvaldības ēku beidzās ar Cīravas pagasta bērnu koncertu zālē, un tad jau sekoja nopietnas runas un lēmumi.
Bet spriešanai šoreiz tika atvēlēts pavisam īss laiks, jo pagājušajā jubilejā sveicienus saņēma Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis, abi rajona lielie Jāņi – Jānis Vitrups no Vērgales un Jānis Neimanis no Grobiņas, tāpat mājiniekiem tika pateicība par laipno uzņemšanu, kā arī jauku svētku novēlējumi. Bet, kā vēlāk smējās pašvaldību vadītāji, laikam taču A.Čanders bija kārtīgi sadusmots, ja jau savus kolēģus lika pie tādiem uzdevumiem, kas ne katram skautam izpildāmi. Nu īstas rajona pašvaldību sporta spēles!
Te vajadzēja sacensties plūmju kauliņu tālspļaušanā, te bez vārdiem vadīt aklus kolēģus, te atkal spēlēt kriketu vai pārvietoties pa pļavu uz maziem koka dēlīšiem. Pagastveči, apburošās pašvaldību vadītājas un rajona nodaļu speciālisti arī karājās striķos un vizināja savus kolēģus uz siena zārda no viena stadiona gala līdz otram. Šajās disciplīnās parādījās ne vien pašvaldību vadītāju spēja organizēt un vadīt, bet arī tika saliedēts viss rajona kolektīvs, jo šoreiz kopā ar deputātiem bija arī grāmatvedes un citi darbinieki, kas parasti Rajona padomē ir mazāk redzami. Un ja vēl kāds Saeimas deputāts stājas pie grila un pasniedz bijušajiem kolēģiem tikko ceptu šašliku, tad taču ne to vien var izturēt!
Mazliet noguruši un patiesi gandarīti par piedzīvoto piektdienas pievakarē pašvaldību vadītāji pateicās cīravniekiem par sagatavoto programmu, apskatīja Dzērves pamatskolas jauno piebūvi un atvadījās līdz nākamajai, nu jau darba sēdei.