Kurzemes Vārds

18:21 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Sāks remontu Ziemeļu ielā
Daiga Borska

Šonedēļ uzņēmums SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" sāks plānoto remontu Ziemeļu ielā saskaņā ar pilsētas ielu renovācijas programmu. Kā informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists A.Štāls, remontu visas ielas garumā (863 metri) var sākt, jo uzņēmums SIA "Liepājas ūdens" pabeidzis apakšzemes komunikāciju remontu. Ielā uzlabos lietusūdens savākšanas sistēmas, salabos ietves, brauktuvei uzklās jaunu asfalta segumu, kā arī izveidos joslu velobraucējiem. Virszemes darbu plānotās izmaksas ir 474650 latu. Veloceliņa izbūve paredzēta, vienas puses ietves platumu sadalot divās daļās ar nepārtrauktu baltu līniju un velosipēdistiem paredzēto daļu nokrāsojot sarkanā krāsā visā veloceliņa garumā. Vietās, kur veloceliņš šķērsos blakusielu brauktuvi, ieklās 932 horizontālos marķējumus.
Bija paredzēts, ka Ziemeļu ielā savu apakšzemes komunikāciju remontu veiks arī uzņēmums "Latvijas gāze", taču pagaidām tas netiks darīts. Ziemeļu ielai jābūt sakārtotai līdz septembrim.

Policijas būves apturēšana radījusi zaudējumus

2003.gadā Einara Repšes (JL) valdības laikā pārtraucot austrumu robežas izbūvi, valstij nodarīti zaudējumi 4,18 miljonu latu apmērā, vēsta Iekšlietu ministrijas aprēķini. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes būvniecības apturēšana radījusi zadējumus 957 387 latu apmērā. Ar sagatavoto ziņojumu šonedēļ tiks iepazīstināta valdība. Zaudējumus radījis būvniecības izmaksu sadārdzinājums, jo, atsākot būvdarbus, ģenerāluzņēmēji norādījuši uz degvielas, būvmateriālu cenu un darba algu pieaugumu, kas neļāva iepriekš uzsāktos darbus veikt par līgumos norādītajām summām.

Būs eksperts invalīdu jautājumos

Invalīdu un viņu draugu kopa "Apeirons" sadarbībā ar Liepājas domi, Neredzīgo biedrību un citām pilsētas invalīdu organizācijām no 2005.gada 1.septembra līdz šā gada 30.jūnijam izstrādāja projektu "Cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvība vietējā un nacionālā līmenī". Tā mērķis ir veidot tādu informatīvo, sociālo, psiholoģisko un fizisko vidi, lai cilvēki ar invaliditāti un nevalsts organizācijas varētu līdzdarboties lēmumu pieņemšanā un aizstāvēt savas intereses. Saskaņā ar projektu piecās pašvaldībās – Liepājā, Rēzeknē, Salaspilī, Valkā un Gulbenē – paredzēts izveidot jaunu pilsoniskās līdzdalības formu pēc Zviedrijas pašvaldību parauga: invaliditātes sabiedriskie eksperti. Šie eksperti konsultēs pašvaldību un citas institūcijas par invalīdiem svarīgām lietām, veicinās nevalsts organizāciju aktivitātes. Rīt pulksten 13 paredzēts pasākums, kura gaitā Liepājas domes e–istabā vērtēs izstrādāto projektu. Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" pārstāvji pastāstīs par jauno līdzdarbības modeli pašvaldībās, bet projektu prezentēs Māris Ceirulis – cilvēku ar invaliditāti sabiedriskais eksperts Liepājā.