Kurzemes Vārds

09:30 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Poļinai Jeļizarovai jauns Latvijas rekords
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Liepājas sporta skolas "Daugava" vieglatlēti startējuši divās sacensības – Poļina Jeļizarova, piedaloties Kauņas kausa izcīņā, 3000 metru kavēkļu skrējienā sasniedza jaunu Latvijas rekordu, bet pārējie mūsu sportisti cīnījās par Valsts prezidenta balvu Valmierā.
Uz Kauņā notiekošo pilsētas kausa izcīņu devās vienīgi Poļina Jeļizarova, kas bija saņēmusi uzaicinājumu startēt šajās sacensībās. Liepājniece, protams, no šāda piedāvājuma neatteicās, jo jau pirms mačiem bija skaidrs, ka tajos pulcēsies ļoti spēcīgu vieglatlētu sabiedrība. Kā jau bija gaidāms, mūsu vieglatlētikas pērle uz starta izgāja savā pamatdisciplīnā 3000 metru kavēkļu skrējienā. Starts Poļinai padevās ļoti veiksmīgs, taču, pēc trenera Vjačeslava Alonceva vārdiem, liepājniece distancē skrējiena tempu esot sākusi kāpināt par ātru, tādēļ likumsakarīgi nobeigumā viņai pietrūcis spēka. Līderpozīcijās P.Jeļizarova atradās līdz pat pēdējā apļa sākumam, taču tad liepājnieci apsteidza gan nākamā uzvarētāja Itālijas sportiste, gan pieredzējusī Norvēģijas skrējēja. Līdz ar to vēju pilsētas vieglatlēte ieņēma trešo vietu, kas šādā konkurencē ir ļoti labs sasniegums. Vēl vairāk priecēja tas, Poļinas laiks – 10:04,75 –, sasniedzot finišu, bija jauns Latvijas rekords. Atgādināsim, ka iepriekšējais Latvijas rekords 10:05,57 , kas arī piederēja P.Jeļizarovai, pērn tika sasniegts Tallinā.
Valmierā notikušajā Valsts prezidentes balvas izcīņā no liepājniekiem labākā bija Marina Surņina, kura, zaudējot vienīgi Annai Anfinogentovai, izcīnīja otro vietu 400 metru distancē (55,73), un arī divreiz īsākā distancē viņa ieguva sudrabu (25,01). Tāpat otrs ātrākais bija Artūrs Jukšs, kas 5000 metru skrējienu pabeidza ar sezonas labāko rezultātu – 15:56,9. Vēl jāatzīmē, ka diska mešanas sektoru kā uzvarētāja atstāja Liepājas rajona sportiste Diāna Ozoliņa, kura vienā no metieniem disku raidīja 44,82 metrus tālu.
Nākamie mači mūsu vieglatlētiem paredzēti šās nedēļas nogalē, kad Rīgā notiks Latvijas junioru čempionāts. Bet Poļina Jeļizarova 6.jūlijā dosies uz Minheni, kur 7. un 8. jūlijā notiks starptautiskas sacensības.

Bez spilgtām zvaigznēm, bet gana kupli
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē ar saistošām sacensībām vairāku stundu garumā Liepājas centrā pie abiem tiltiem norisinājās Latvijas Riteņbraukšanas federācijas rīkotais valsts čempionāts kritēriju braucienos.
Lai arī iepriekš bija solīts, ka sacensībās Liepājā piedalīsies mūsu valsts vadošie riteņbraucēji, pašmāju meistarsacīkšu medaļas nebija gana spēcīgs iemesls, lai atvilinātu uz mūsu pilsētu tādus sportistus kā Raivi Belohvoščiku, Alekseju Saramotinu un Oļegu Meļehu.
Kopumā sacensību dalībnieku pulks gan bija itin kupls – četrās vecuma grupās startēja 85 braucēji. Lielāks varēja būt skatītāju skaits, bet laikam jau savu paņēma "Līvu alus" svētki. Jāatzīmē, ka pasaules čempionātos šajā disciplīnā medaļas netiek izcīnītas, tomēr šoreiz Latvijas Riteņbraukšanas federācija ar nolūku popularizēt savu sporta veidu, kā arī lai sagādātu sportistiem papildu sacensības nolēma čempionātu tomēr sarīkot.
Liepājas trase, kas, kā jau rakstījām, gāja pāri abiem tiltiem, ir visai unikāla, pat vērtējot pēc Eiropas mērauklas. Liepājas Riteņbraukšanas kluba pārstāvis Verners Pīlēns zināja stāstīt, ka šāda trase, kas atrodas pilsētas centrā un iet pāri diviem tiltiem, vēl ir tikai Turku pilsētā Somijā. Savukārt sacensību dalībnieki atzina, ka trase bija visai vienkārša, bez daudziem pagriezieniem un liela nozīme šajā gadījumā bija sportistu sprinteru īpašībām.
Mūsu pilsētu Latvijas čempionātā pārstāvēja pieci riteņbraucēji – Jānis Stonis, Artūrs Dreijers un Edvīns Jureckis, kas startēja zēnu grupā (kopumā 27 dalībnieki), Andžs Flaksis piedalījās jauniešu sacensībās (39 dalībnieki), savukārt Kristaps Zuzāns spēkojās junioru konkurencē (10 dalībnieku).
Izņemot Kristapu, nevienam citam mūsējam pie punktiem šajā čempionātā neizdevās tikt, bet junioru brauciens izvērtās par vienu no interesantākajiem šajās sacensībās. Tā sākumā Kristaps bija ticis pie punktiem, bet ap distances vidu kopā ar vēl vienu braucēju krietni atpalika no vadošās grupas – distances vidū līderu pārsvars sasniedza aptuveni 40 sekundes. Ņemot vērā, ka apli sportisti veica aptuveni divās minūtēs, pārsvars bija visai ievērojams. Tomēr atpalicēji nepadevās, bet pamazām sāka deldēt pārsvaru, noķerot vēl kādu no astesgala braucējiem, temps tika kāpināts pamatīgs, un pāris apļu laikā līderi jau bija panākti.
Punkti pēdējos apļos gan Kristapam vietu uz pjedestāla nedeva, tomēr 5.vietu kopvērtējumā viņš uzskata par lielisku panākumu: "Ieņemtā vieta man ir visai augsts sasniegums, jo kritēriju braucienos salīdzinājumā ar citām disciplīnām man klājas visgrūtāk, līdz ar to mājas trasē sasniegto rezultātu vērtēju kā fantastisku."
Kā jau minējām, nedēļas nogalē Liepājā nebija ieradusies virkne valsts vadošo sportistu, un čempionāta prestižākajā – apvienotajā U–23 un elites grupā – startam bija pieteikti tikai deviņi dalībnieki, bet par sacensību uzvarētāju kļuva Gatis Smukulis no "Lotus MBK" vienības.
Latvija Riteņbraukšanas federācijas pārstāvis Jānis Sniedze izteica cerību, ka varētu sarīkot Liepājā līdzīgas sacensības arī nākamajā gadā, kā arī uzsvēra, ka trase bija izvēlēti ļoti veiksmīgi – tā bija ātra, pārskatāma un nebija sarežģīta. "Mačus vērtējam kā veiksmīgus, pat neskatoties uz to, ka dalībnieku bija mazāk nekā plānots, jo vadošie riteņbraucēji bija izbraukuši uz sacensībām Polijā. Paldies Liepājas domei, Ceļu policijas priekšniekam un Liepājas Riteņbraukšanas kluba vadītājam Madaram Kleinbergam, Kārlim Kandēvicam, kā arī citiem atbalstītājiem, kas piedalījās sacensību rīkošanā!"

[BILDE#555#leftt#]Andra Gertsona foto

Artūrs Brolītis – divkārtējais Eiropas čempions
Miks kuncītis

No Eiropas čempionāta Somijā atgriezušies divi "Liepaja Shipyard Team" komandas braucēji – Artūrs Brolītis un Mārtiņš Morozs. Šoreiz gan liepājniekiem neizdevās atkārtot pērna gada panākumu, kad tika izcīnīta dubultuzvara, taču arī šogad JT–250 laivu klasē par kontinenta čempionu kļuva mūspuses sportists Artūrs Brolītis.
Pavisam Kuhmo pilsētas ezerā izveidotajā piecu pagriezienu trasē devās 22 sportisti, no kuriem galveno favorītu starpā bija arī pērnā gada čempions Artūrs Brolītis un vicečempions Mārtiņš Morozs. Par trases sarežģītību liepājniekiem liecina tas, ka viens no pieciem pagriezieniem bija jāveic uz labo pusi, kas, braucot Latvijas čempionātā, nav raksturīgi – visi pagriezieni ir uz kreiso pusi.
Kā pastāstīja Mārtiņa tēvs Aldis Morozs, sākumā pie šādas trases shēmas puikām bijis diezgan grūti pierast, ko parādīja arī kvalifikācijas rezultāti – Artūrs bija piektais, bet Mārtiņš ierindojās vietu zemāk. Arī pirmajos divos braucienos A.Brolītim tikai ceturtā vieta, bet M.Morozam piektā pozīcija. Trešajā un izšķirošajā ceturtajā braucienā A.Brolītis palika nepārspēts, un šāds rezultāts liepājniekam garantēja otro Vecā kontinenta čempiona titulu pēc kārtas. Atcerēsimies, ka pērn liepājnieks triumfēja Tallinā. Diemžēl šoreiz bez medaļas palika otrs vēju pilsētas sportists, kurš pēdējā piegājienā, ierindojoties tūlīt aiz goda pjedestāla, kopvērtējumā ieņēma piekto pozīciju.
Pēc mačiem Aldis Morozs atzina, ka šajās sacensībās A.Brolītim tehnika bija sagatavota ļoti labi un īstajā brīdī uzsmaidījusi veiksme, turpretī M.Morozam laiva salīdzinājumā ar citiem pirmā piecinieka braucējiem bija nedaudz lēnāka, kas arī izšķīra medaļu likteni.
Nākamās sacensības mūsu ūdens motosportistiem paredzētas no 15. līdz 16. jūlijam Alūksnē, kur notiks Latvijas čempionāta ceturtais posms un pasaules čempionāts O–350 laivu klasē.

Iespaidīgā rekorduzvara

Vakar „Liepājas metalurga” futbolisti Latvijas futbola čempionāta ietvaros savā laukumā ar 7:1 sagrāva „Jūrmalu” un izvirzījās turnīra tabulas otrajā vietā.
„Liepājas metalurgs”: Krucs, Kļava, Zirnis (Kecs, 71.), Ivanovs, Surņins (Jemeļins, 78.), Miceika, Petrenko, Tamošausks (Katasonovs, 57.), Soloņicins, Kalons, Karlsons.
44.min. Karlsons - 1:0, 59.min. Karlsons - 2:0, 61.min. Katasonovs - 3:0, 63.min. Dorošs - 3:1, 64.min. Katasonovs - 4:1, 67.Karlsons - 5:1, 75.min. Kalons - 6:1, 90.min. Katasonovs - 7:1.
Brīdinājumi: „Liepājas metalurgs” - Surņins(2.), Tamošausks (55.); „Jūrmala” - Garsija (80.).

[BILDE#554#leftt#]Andra Gertsona foto

Pirms spēles tika runāts, ka neveiksmes gadījumā savulaik Liepājā strādājušajam, bet tagad „Jūrmalu” vadošajam Jurijam Popkovam šī spēle varētu būt pēdējā galvenā trenera amatā. Tikmēr laukuma saimnieku rindās uzmanību lika pievērsts pamatsastāva pieteikums - tajā bija ierakstīts komandas debitants Vadims Petrenko. 1974. gadā dzimušais Kauņas futbola audzēknis, savulaik Lietuvas izlasē spēlējušais pussargs visumā diezgan prātīgajā pirmajā puslaikā izcēlās ar pāris pārdomātām un precīzām piespēlēm, tomēr par spēles galvenajiem varoņiem kļuva citi. Kad īsi pirms pārtraukuma Ģirts Karlsons beidzot pārspēja līdz tam lieliski vārtos spēlējoši viesu vārtsargu Šteinboru, nevarēja pat nojaust, kāda uguņošana gaidāma otrajā puslaikā. Pēc atpūtas „Jūrmalas” vārtsargs vienīgo reizi kļūdījās, ļaujot Karlsonam panākt 2:0 un maisam gals līdz ar to bija plaši vaļā. Liepājnieki guva vārtus dažādām gaumēm un dažādiem dvēseles noskaņojumiem. Divi no mūsjiem - Karlsons un otrajā puslaikā uz maiņu iznākušais Katasonovs guva katrs pa hat-trick un liepājnieki izcīnīja pārliecinošāko uzvaru šā gada čempionātā, vienlaikus atkārtojot „Ventspils” iepriekšējā kārtā sasniegto visa čempionāta rekorduzvaru, kad kaimiņpilsētas pārstāvji ar šādu pašu rezultātu pieveica „Dižvanagus”. Tomēr vēl nevienai komandai šajā čempionātā nebija izdevies gūt sešus vārtus vienā puslaikā.
Šī bija atliktā 16.kārtas spēle, tāpēc pārējās vienības vakar čempionāta ietvaros nespēlēja, bet Daugavpils „Dinaburga” Intertoto kausa izcīņas otrajā kārtā viesos ar 0:5 piekāpās Skotijas „Hibernian”.

„Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs: 
– Centāmies mazliet pamainīt spēles zīmējumu un vairāk bumbu turēt pie zemes. Šķiet, ka šoreiz izdevās, bet pamatīgākus secinājumus varēsim izdarīt, kad būs spēcīgāks pretinieks. Iepriecināja Petrenko debija, ar kuru kopā esmu strādājis Lietuvas izlasē. Ceru, ka šis pieredzējušais futbolists sezonas gaitā varētu kļūt par vienu no komandas līderiem. Līdz ar to selekcijas darbs vēl nav beidzies. Ar mums trenējas viens Slovēnijas leģionārs, kurš veiksmīgi uzbrūkošā pussarga pozīcijā spēlējis savas valsts u-21 izlasē, bet viņam vēl nepieciešams laiks, lai atrastu kopēju valodu ar pārējiem. Patika, kā spēlē iesaistījās Katasonovs, taču sajūsmināties nav laika - mums jāgatvojas Čempionu līgai un Latvijas čempionātā jāmēģina noķert līderi.

Liepājas metalurgs nākošo spēli Latvijas čempionātā aizvadīs ceturtdien, kad viesos tiksies ar „Skonto”, bet jau nākošnedēļ līdzjutējus sagaida vēsturisks mirkli - mūsu pilsētas kluba debija Čempionu līgā, kas notiks 12. jūlijā pulksten 20, kad stadionā „Daugava” mūsējie spēlēs ar „Aktobe” no Kazhstānas.