Kurzemes Vārds

01:15 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sakā deg meža zemsedze
Ita Cērmane

1.jūlijā ap pulksten 16.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis izsaukumu uz Sakas pagastu. Pie "Remšām" bija izcēlies meža ugunsgrēks – dega zemsedze.
Kamēr nelaimes vietā nokļuva glābēji no Aizputes un Grobiņas, ar liesmām cīnījās vietējie iedzīvotāji kopā ar mežsargu. Viens no dzēsējiem atceras: "Viss sauss, gruzd un atkal uzliesmo. Ugunsdzēsēji iedeva tādus uz muguras liekamus gumijas maisus ar smidzinātājiem grūtāk pieejamu vietu laistīšanai, kamēr paši ar šļūtenēm ar lielāku spiedienu ūdeni laida virsū gruzdošajai kūdrai. Smirdējām visi kā žāvētas reņģes."
Pāvilostnieks stāstīja, ka ugunsnelaimē vainojami atpūtnieki, kuri "ķidājuši butes, dropējuši un uguni kūruši". Vēl vēlu vakarā vietējie atzina, ka "sajūta nav laba – uguns aptuveni 50 metru no mājām". Lai sirds būtu mierīga, viņi vēl naktī uzraudzīja ugunsgrēka vietu. Vienlaikus iedzīvotāji saka lielu paldies vietējam mežsargam Oskaram Vērniekam, kurš organizējis glābšanas darbus, līdz ieradās glābēji. Arī ugunsdzēsējiem no Aizputes un Grobiņas viņi pateicas, jo glābēji ieradušies ļoti ātri un strādājuši operatīvi.
Tas brīvdienās nav bijis vienīgais ugunsgrēks. Sestdien īsi pirms septiņiem vakarā Virgas pagasta Paplakā degusi sausā zāle, neilgi pēc trijiem pēcusdienā kūlas ugunsgrēks izcēlies Liepājā, Laboratorijas ielā, pēc pulksten 14 zāle aizdegusies Grobiņas pagastā, bet neilgi pēc desmitiem no rīta ugunsdzēsēji saņēmuši trauksmes zvanu no Spīdolas ielas iedzīvotājiem, kur arī dega zāle.

"BMW" dēļ cieš mikroautobusa pasažieri

1.jūlijā neilgi pēc pulksten 13 Liepājā notika avārija, kurā cieta mikroautobusa pasažieri. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījuma noticis Krūmu ielā 11/13. 1983.gadā dzimušais Sergejs, braucot ar automašīnu "BMW 323", saskrējies ar mikroautobusu "Ford Transit". Sergejs nebija pārliecinājies par manevra drošību un izraisīja sadursmi ar mikroautobusu. Sadursmē cieta vairāki mikroautobusa pasažieri.
"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka avārijā cietuši un Centrālajā slimnīcā nogādāti 1950.gadā dzimis vīrietis un 1930., 1934., 1939., 1957., 1966. un 1985. gadā dzimušas sievietes.

Dzīres beidzas ar dūrienu sirdī

30.jūnijā Liepājas Centrālajā slimnīcā no kāda dzīvokļa Kurzemes ielā pēc kopīgas alkohola lietošanas nogādāta 42 gadus veca sieviete. Mediķi konstatēja, ka sievietei ar nazi iedurts sirds apvidū. Policija noskaidrojusi, ka sievieti kopīgas alkohola lietošanas laikā ap pulksten 21.30 Kurzemes ielā 1 sadūris 1956.gadā dzimis vīrietis. Uzsākts kriminālprocess.

Dzērumā un bez apliecības izraisa avāriju

1.jūlijā ap pulksten 11 automašīnas "Opel Kadett" vadītājs, 1979.gadā dzimušais Sergejs, braucot pa Vaiņodes ielu, nebija ņēmis vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu" un izraisīja sadursmi ar "Audi A4". Cietušo, par laimi, nav, bet pēc avārijas izrādījās, ka Sergejs pie stūres sēdies bez vadītāja apliecības, turklāt dzērumā – viņa izelpā konatatētas 2,34 promiles.

Darbojas dzīvokļu apzadzēji

30.jūnijā ap pulksten 10.30 Spīdolas ielā 1962.gadā dzimis vīrietis konstatējis, ka iepriekšējā naktī no aizslēgtā dzīvokļa pazudis televizors "Supra", kažoks un "Parex bankas" kredītkarte. Materiālie zaudējumi tiek noskaidroti, likumsargi meklē vainīgos.

Klubā paliek bez maka

Policija saņēmusi sūdzību, ka 30.jūnijā ap pusdiviem naktī klubā "Pablo", Zivju ielā 3, 1976.gadā dzimušam vīrietim no kabatas pazudis naudas maks, kurā bijusi autovadītāja apliecība, kredītkarte, spēkrata tehniskā pase.

Stirna izraisa avāriju

Mūspusē noticis kārtējais satiksmes negadījums, ko izraisījis meža dzīvnieks. Sestdien ap pulksten 3.30 automašīnas "BMW" vadītāja stūrējusi spēkratu Liepājas rajonā pa Kuldīgas – Aizputes – Līču ceļu, kad pēkšņi mašīnai priekšā uz ceļa izskrējusi stirna. Cietušo nav.

Nosvilst auto

2.jūlijā dažas minūtes pēc septiņiem rītā mūsu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Medzes pagastu. Tāšu ceļa 1.kilometrā bija aizdegusies vieglā automašīna.