Kurzemes Vārds

03:41 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Būs divi festivāli vienlaikus

Liepājā vienā laikā ar pludmales festivālu "Baltic Beach Party" – 21. un 22.jūlijā – notiks "Fontaine festival", aģentūru LETA informēja festivāla producents Edgars Āboliņš. Kluba "Fontaine Palace" pārstāvis sacījis, ka, pēc viņa domām, izvirzītās prasības bija ļoti skrupulozas un stingras, tomēr nepieciešamos dokumentus un atļaujas izdevies sagādāt un iesniegt Liepājas domei. Rezultātā tika saņemta atļauja rīkot festivālu, kas norisināsies klubā "Fontaine Palace" un promenādē, Tirdzniecības kanāla malā.

Attīstību vērtē atzinīgi

Vakar Liepājā bija ieradies Ekonomikas ministrs Aigars Štokenbergs (attēlā), kurš pēcpusdienā notikušajā preses konferencē atzina, ka Liepājā vērojama uzņēmējdarbības attīstība un atzīstama ir pašvaldības vēlme attīstīt ostu, kurai būs nepieciešamas valsts investīcijas. Plānots izstrādāt Liepājas ostas precīzāku finansēšanas plānu un ļoti aktuāla ir ostas akvatorija padziļināšana, lai varētu palielināt kravu apgrozību. Kopumā ostas padziļināšana un piestātņu sakārtošana varētu izmaksāt 16 miljonus eiro, tanī skaitā valsts līdzfinansējums varētu būt 6,5 miljoni eiro, bet pārējās investīcijas nodrošinātu pati osta un komercsabiedrības. Tagad Liepājas ostas akvatorijas dziļums ir 10,5 metri, bet to būtu nepieciešams padziļināt līdz 12 metriem, kas ļautu attīstīt beramkravu un ģenerālkravu apgrozījumu ostā. Kopā ar pilsētas domes pārstāvjiem ministrs vakar apmeklēja vairākus uzņēmumus un tikās ar to vadītājiem. Lai uzlabotu energoefektivitāti un nomainītu vecos logus, Liepājas pirmsskolas iestāde "Pasaciņa", 7.vidusskola un centrs "Vaduguns" kopā no valsts saņems 123 tūkstošus latu.

[BILDE#571#leftt#]Egona Zīverta foto

Strādās tikai viena līnija

7.jūlijā SIA "Scantest" Tehnisko apskašu stacijā Grobiņā vieglās automašīnas tiks apkalpotas tikai uz vienas no divām vieglo automašīnu līnijām. Uz otras vieglo automašīnu līnijas tiks veikta tehniskā kontrole rallija "Kurzeme – 2006" sporta automašīnām. Automašīnu vadītājiem, kuri savai vieglajai automašīnai vēlēsies veikt tehnisko apskati 7.jūlijā, var nākties pavadīt ilgāku laiku rindā. Savukārt kravas transportlīdzekļiem tehniskā apskates notiks kā parasti.

Celtniecība pārtraukta

Laivinieku ielas 7./13. nama iedzīvotāji jau divus mēnešus nebeidz protestēt pret jauna trīsstāvu nama celtniecību viņu pagalma teritorijā. Šis nams pēc uzcelšanas aizsegtu logus un krietni samazinātu agrāk apzaļumoto teritoriju. Tagad šeit jau izrakta būvbedre, kas pēc kanalizācijas cauruļvadu pārrāvuma piepildījusies ar netīrumiem, jaunceltne ir iežogota. Tā kā būvnieks pārkāpis zemes gabala nomas līguma noteikumus, saskaņā ar kuriem šeit bija paredzēts celt pavisam citas nozīmes un mazāk stāvu objektu, kā arī sakarā ar Pilsētas domes deputātes Elitas Kosakas iesniegumu prokuratūrā, Būvvaldei nācās pieņemt lēmumu iesāktos darbus pārtraukt. Iesniegta arī prasība par minētā līguma pārtraukšanu. Ir zināms, ka dome izskatīs jautājumu aiznākamajā sēdē, tas ir, tikai nākamajā mēnesī. Tad droši vien radīsies nepieciešamība noslēgt jaunus līgumus, un nav izslēgts, ka uz pašreiz strīdīgo teritoriju var pretendēt arī nama iedzīvotāji.

[BILDE#569#leftt#]Egona Zīverta foto

Skaidrība ar siltummezgliem

Beidzot, divus mēnešus pēc 5. maijā notikušā konkursa par labāko uzņēmumu, kas varētu šogad ierīkot namos individuālos siltummezglus, paziņoti tā rezultāti. Kļuvis zināms, ka sabiedrība "Liepājas enerģija" līdz gada beigām tos ierīkos 75 ēkās divu namu pārvalžu - "Jaunliepājas" un "Vecliepājas" - teritorijā. Šodien šajā sakarībā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs sasauc preses konferenci. Droši vien rīt mēs varēsim sniegt lasītājiem sīkākus paskaidrojumus par notiekošo.

Piedāvāti trīs dzīvokļi

Brīvos dzīvokļus no pilsētas dzīvokļu fonda pašreiz piešķir šauram personu lokam kā sociālo dzīvojamo fondu vai arī pārdod izsolē. Nesen dome paziņoja par kārtējo izsoli, kura notiks pēc mēneša, 5. augustā. Runa ir par trim dzīvokļiem E.Veidenbauma ielā 7. Diviem no tiem ir liela platība - 107 kvadrātmetri, un to sākumcena pārsniedz 7 tūkstošus latu.

Vasaras kafejnīca – katru dienu

Turpmāk koncertdārzā "Pūt vējiņi!" katru dienu būs atvērta vasaras kafejnīca "Balta bize". Kā pastāstīja uzņēmuma mārketinga vadītāja Monika Jankovska, šī vasaras kafejnīcā vienlaikus var uzņemt līdz 200 apmeklētājiem. Pie tam katru ceturtdienas vakaru pulksten 21 estrādē "Pūt, vējiņi!" notiek brīvdabas kino seanss, kurā ieeja ir bez maksas. Šovakar liepājnieki var noskatīties filmas "Emīla nedarbi", "Īsa pamācība mīlēšanā" un "Tās dullās Paulīnes dēļ".

[BILDE#570#leftt#]

Zemessargi piedalīsies karavīru sporta spēlēsŠodien un rīt Bernātos, atpūtas bāzē "Draudzība", notiks Nacionālo bruņoto spēku Liepājas garnizona 4.sporta spēles. Komandas sacentīsies 9 disciplīnās – pludmales futbolā, strītbolā, virves vilkšanā, spēka vīru sacensībās, pludmales volejbolā, orientēšanās sacensībās, smilšu tautas bumbā un virves vilkšanā. Komandieru sacensībās vienību komandieriem spēkus būs jāmēro skriešanā un šaušanā ar pneimatisko šauteni. Jāpiezīmē, ka sporta spēles ir tradīcija, kura turpinās jau ceturto gadu.

Rokgrupa "Līvi" un Simfoniskais orķestris koncertēs operā

Leģendārā rokgrupa "Līvi", atzīmējot savu 30.jubileju, 9. un 10.septembrī uzstāsies Latvijas Nacionālajā operā, informē "Bilžu biroja" direktore Tija Auziņa. Šajos koncertos "Līvi" uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un piedalīsies arī vokālā grupa "Yelow Case", Dzintars Beitāns, Fēlikss Ķiģelis, Zintis Žvarts, Guntis Veits un citi grupas draugi. Koncertā skanēs "Līvu" zelta fonda dziesmas, kuras aranžēs grupas līderis Ainars Virga un Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents Jēkabs Ozoliņš.
Grupa "Līvi" ar koncertiem visu vasaru viesosies dažādās Latvijas pilsētās. Pagājušā mēnesī ar vērienīgu koncertu, kurā piedalījās bijušie grupas dalībnieki un pašreizējie apvienības pārstāvji, "Līvi" uzstājās koncertestrādē "Pūt,vējiņi!". Kā zināms, pirmais kopējais "Līvu" un Liepājas Simfoniskā orķestra "Bilžu biroja" producētais koncerts notika Rīgas Kongresu namā 2004.gadā, bet pērn "Līviem" grandiozs koncerts tika sarīkots Dzintaru koncertzālē un Liepājā, stadionā "Daugava". Tija Auziņa uzsver, ka Latvijas Nacionālajā operā kopā ar "Līviem" 30 gadu jubileju svinēs un uz saviem 50 pastāvēšanas gadiem atskatīsies Pasaules brīvo latviešu apvienība un Ārlietu ministrija.