Kurzemes Vārds

02:28 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Portāls atgriežas ar jaunām iespējām un ambīcijām

Toms Apinis

Jau rīt pēc ilgāka pārtraukuma lasītājiem atkal būs pieejams portāls [SAITE#http://www.liepajniekiem.lv#www.liepajniekiem.lv#1], līdz ar to pilsētas informācijas vidē atgriežas vēl viens nozīmīgs medijs.
Atjaunotajam portālam būs jauns dizains un jaunas iespējas. Tāpat kā līdz šim tajā būs pieejamas svarīgākās ziņas par notikumiem Liepājā, kā arī novadā, sludinājumu dēlis un aktuāla informācija par mūsu pilsētu un rajonu. Kā uzsver portāla redaktors Pauls Kaufmanis, portāls atrodas nepārtrauktā attīstības procesā. Šobrīd tajā būs lasītājam nepieciešamākais – ziņas, sludinājumi, laika prognoze, valūtas kurss, sarīkojumu afiša, Liepājas web kamera. Pēc neilga laika lasītāji varēs piedalīties arī forumā, meklēt informāciju par Liepājas uzņēmumiem, aplūkot pilsētas karti un vēl daudz ko citu. "Mūsu mērķis ir izveidot virtuālo vidi, kura maksimāli atbilstu tam, kāda mūsu pilsēta ir reālajā ikdienā," saka P.Kaufmanis. "Nenoliedzami, ka pie mums būs pieejams visplašākais informācijas klāsts par Liepāju, tādēļ ikviens liepājnieks vai pilsētas viesis portālā varēs atrast sev nepieciešamo."
Jauno mājaslapu izstrādājusi Rīgas firma "Mediaparks", kas ir viens no vadošajiem uzņēmumiem šajā jomā. Projektu vadītājs Ernests Štāls uzsver, ka [SAITE#http://www.liepajniekiem.lv#www.liepajniekiem.lv#1] ir lielākais reģionālais portāls. To izstrādātāji ņēmuši vērā, veidojot portāla tehnisko pusi. Minēšanas vērta ir portāla navigācija, kuras pamatideja ir ļaut lietotājiem mainīt portāla izskatu pielāgojot to savām vajadzībām. E.Štāls uzskata, ka ir svarīgi, lai [SAITE#http://www.liepajniekiem.lv#www.liepajniekiem.lv#1] būtu katra liepājnieka sākumlapa un tāda, kā to vēlas redzēt apmeklētājs. Arī tālākā projekta attīstībā plānots paplašināt tieši lietotāju iespējas. "Varu teikt, ka ideju ir vairāk nekā nepieciešams, to pietiktu, lai radītu Latvijā vēl nebijušu portālu. Un, iespējams, [SAITE#http://www.liepajniekiem.lv#www.liepajniekiem.lv#1] par tādu arī kļūs," saka E.Štāls.
Portāla īpašnieces SIA "Kurzemes Vārds" valdes priekšsēdētājs Edgars Lūsēns atzīst: "Ar portāla reorganizāciju mēs gribētu spert vēl vienu soli, lai nostiprinātu līderpozīcijas reģionālo plašsaziņas līdzekļu grupā." Viņš arī uzsver, ka līdz šim portāla darbība lielā mērā balstījusies uz entuziasma bāzes, bet tagad ir svarīgi attīstīt to arī kā vienu no biznesa nozarēm. Lasītājs no tā būs tikai ieguvējs, jo viņam jaunajā portāla versijā būs plašāka informācijas izvēle.
"Tāpat kā radio, televīzijai un presei arī internetam ir sava vieta, un pārējiem medijiem tas netraucē. Citās valstīs šajā jomā portāli jau ir vesela industrija, Rīgai šī nozare sākusi nest augļus pēdējos gados, bet mēs esam šī procesa pašā sākumā. Kā viss attīstīsies tālāk, tas ir atkarīgs gan no portāla veidotājiem, gan no lasītājiem, gan reklāmdevējiem," uzskata E.Lūsēns.