Kurzemes Vārds

07:39 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Mūsu tūristi starp labākajiem Latvijā
Andris Sudmalis

Ar divām izcīnītajām trešajām vietām no Saulkrastos notikušās Latvijas 59.spartakiādes atgriezās Liepājas 3.pamatskolas un Bērnu un jauniešu centra komandas.
Tūristi mērojās spēkiem vairākās disciplīnās – orientēšanās sacensībās, šķērsoja purvu, nolaidās no kalniem, pa virvēm šķērsoja upi, cēla teltis, kā arī sacentās retro tūrisma elementos. Īpaši labus rezultātus liepājnieki sasniedza individuālajā vērtējumā. Vidējā vecuma grupā 1.vietu izcīnīja Aleksandrs Mazurs, Marians Joneiķis tika pie 2.vietas, bet Jekaterina Bibika ierindojās 3.vietā.
Savukārt jaunākajā vecuma grupā uzvaru izcīnīja Jevgēņijs Ščigoļevs, bet Darja Bibika bija trešā. Četru disciplīnu kopvērtējumā abas Liepājas vienības izcīnīja 3.vietu un mājup atgriezās ar iegūtiem kausiem, medaļām, kā arī sacensību rīkotāju dāvātajām balvām.
Sportisti un viņu trenere Ludmila Radionova izsaka pateicību Bērnu un jaunatnes centra direktorei Mārītei Tarzierei par atbalstu liepājnieku startam šajās sacensībās.
Kā pastāstīja Liepājas jauno tūristu trenere, mūsējo starts Saulkrastos varēja būt vēl sekmīgāks, ja sacensībās būtu piedalījušies visi vidējās vecuma grupas komandas dalībnieki. Liepājnieku teicamā sagatavotība galvenokārt saistāma ar to, ka pirms neilga laika 3.vidusskola uzvarēja Izglītības pārvaldes izsludinātajā konkursā un iegūto finansējumu izmantoja uzbūvējot tūrisma pilsētiņu savas skolas pagalmā.
Pēc aptuveni pusotra mēneša tūrisma sacensības norisināsies arī Liepājā – 3.vidusskolas teritorijā savā starpā sacentīsies skolotāji.
Liepājnieks Jevgēņijs Ščigoļevs ar savu komandas biedru palīdzību gatavojas šķērsot upi.

[BILDE#574#leftt#]

Liepājas lauva rūks rallija trasē
Uldis Hmieļevskis

Kā jau katru gadu, liepājniekiem ir grūti izšķirties, par kuru no Liepājas rallistiem turēt īkšķus rallija "Kurzeme" trasē, tāpēc var rekomendēt just līdzi visiem "Liepājas rallija komandas" braucējiem – kopskaitā deviņām ekipāžām. Bet ne jau tikai kvantitātē ir liepājnieku spēks – trūkties var iznākt daudziem, kas uz Liepāju atbraukuši nopelnīt punktus čempionāta ieskaitē.
"Liepājas rallija komanda" izveidojās šā gada sākumā, sanākot kopā visām aktīvajām Liepājas rallija ekipāžām. Plus vēl komandai pievienojās divas 4x4 sacensību braucēju ekipāžas – Guntars Laugals un Māris Deklaus un jaunais Kristaps Ķirsons un Oskars Kļava. Ir izveidota mājaslapa internetā –www.liepaja.lv/rallijs, un komandas faniem ir sagatavoti atribūti, ar kuriem iziet trasē – cepures, T–krekli un arī polo krekli. Galvenais mērķis – parādīt, ka Latvijā ātrākie ir liepājnieki.
"Liepājas rallija komandas" līderekipāža N3 grupā Dans Leščs un Jānis Vīksna uz "Kurzemes" starta izies ar kaujiniecisku noskaņojumu cīnīties par čempionu titulu. Uzvarot sezonas pirmajā rallijā Lešča un Vīksnas ekipāža kļuva par čempionāta līderi, un tikai Cēsu rallijā savu līdera dzelteno krekliņu nācās atdot jaunajam Andim Neikšānam – abi braucēji gan dala vienādu punktu skaitu. Grūti pateikt, vai Dans būtu ieguvis augstāku vietu Cēsu rallijā, ja simtprocentīgi labi būtu strādājis sajūgs, taču tagad sajūgs ir nomainīts, un ātrajos "Kurzemes" ātrumposmos sajūga slīdēšanas dēļ mašīnai lēnāk braukt nevajadzētu. Kurzemē iegūtie punkti būs ļoti svarīgi – kuram būs handikaps pirms pēdējā čempionāta posma? Lēns nebūs arī Mārtiņš Meldrājs. Viņš un Gundars Vītols ir apēduši pudu sāls amatieru rallijos, bet lielajā rallijā startē pirmo sezonu. M.Meldrāja rīcībā esošais "Renault Clio" pirms gada jau bija redzēts "Kurzemes" trasē, kur ar lietuvieti Darju Vilimu pie stūres izcīnīja pirmo vietu starp visām vientilta piedziņas automašīnām. Viņiem šobrīd ceturtā vieta N3 grupas ieskaitē, par vienu punktu apsteidzot pieredzējušo brāļu Šimkusu ekipāžu. Mareks Okmanis pēdējos gadus vairāk bijis redzēts Latvijas rallijos kā "nulles" ekipāžas pilots, taču uz "Kurzemes" starta baltā "Opel Astra" izies ar īstajiem starta numuriem. Marekam blakus stūrmaņa krēslā sēdīsies Jānis Drāznieks. Normunda Verbeļa un Igora Bartaščenoka baltā "Honda Civic" pēc Talsu rallija ir ieguvusi jaunu dzinēju. Ja ziemas sacensībās un arī Talsu rallijā N.Verbelis startēja ar 1,6 litru dzinēju, kura aptuvenā jauda tika lēsta ap 150 zirgspēkiem, tad tagad mašīnā ielikts teju 200 zirgspēku jaudīgs 1,8 litru motors. Pērnā gada AR2000 klases vicečempions šogad līdz finišam nevienās sacīkstēs vēl nav ticis, tāpēc vēl jo vairāk ir iemesls pārraut šo neveiksmju virteni. Viktors Lebedevs duetā ar Jāni Jēkabsonu Talsu rallijā apsegloja jaunākās paaudzes "Mitsubishi Lancer Evo" auto. Kā atzīst pilots, jaunais auto prasa pilnīgi citu braukšanas stilu, un ir jāaizmirst daudzi paņēmieni, ar kuriem uz priekšu bija skubināms iepriekšējā baltā "Mitsubishi". Neskatoties ne uz ko, Lededeva un Jēkabsona ekipāža viennozīmīgi ir viena no komandas favorītiem cīņā par augstām vietām absolūtajā vērtējumā.
Pēc ilgākas klusēšanas čempionāta ieskaitē un atsevišķiem startiem "Kurzemes" rallija trasē, Latvijas čempionāta apritē ir atgriezies Mārtiņš Būčiņš – ne ar A grupas "Ford Escort", bet ar N4 grupas sestās paaudzes "Mitsubishi Lancer". Cēsu rallijā M.Būčiņš mašīnas tehniskā defekta dēļ līdz braukšanai tā arī netika, tāpēc rallija līdzjutējiem būs vēl jo vairāk interesanti vērot viņa sniegumu Kurzemes ceļos.
Liepājas mērs Uldis Sesks kopā ar savu ilggadējo stūrmani Gunāru Franci šogad aizvada jau 21.sezonu. Vai acīte izkritīs Kurzemes rallijā, uzzināsim jau nedēļas nogalē, taču, ņemot vērā, ka kopš aizvadītās sezonas noslēguma zilā automašīna "Subaru" ir piedzīvojusi virkni uzlabojumu un ir konkurētspējīga ar citām A plus klases ieskaitē startējošajām mašīnām, cīņa noteikti notiks absolūtā vērtējuma desmitniekā.
Liepājnieki var būt lepni, ka tieši mūsu pilsētā dzīvo ātrākās Latvijas meitenes – Gita Laugale tikai šogad uzsāka startus lielajā autorallijā pēc vairākiem aizvadītiem gadiem standartauto sacensībās. Gita sacensībās startē ar gana jaudīgo "Mitsubishi Lancer Evo" auto – liepājniekiem tas ir pazīstams kā vecais Viktora Lebedeva kaujas zirgs. Gita samērā veiksmīgi nobrauca pirmos divus čempionāta posmus – abus ziemas rallijus, un atstāja aiz sevis vairākus braucējus ar tikpat jaudīgām automašīnām. Pagaidām vasaras posmi iznākuši neveiksmīgi – izstāšanās Talsu rallijā transmisijas defekta dēļ un arī Cēsīs problēmu ar dzinēju dēļ.
Pateicoties Dana Lešča un Jāņa Vīksnas ekipāžas augstajiem panākumiem N3 grupā, Liepājas pirmā rallija komanda čempionātā komandu ieskaitē ieņem trešo vietu. Par visu iepriekšminēto klātienē būs iespējams pārliecināties jau šajā nedēļas nogalē, kad piektdienas vakarpusē tiks dots starts lielākajam autosporta notikumam šajā pusē rallijam "Kurzeme 2006".