Kurzemes Vārds

03:52 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nopietnas diskusijas zaļā pļavā

Laura Zatlere

Šonedēļ Sventājā norisinājās Liepājas rajona Skolēnu interešu centra Debašu kluba vasaras nometne. 29 dažāda vecuma aktīvākie un veiksmīgākie debašu turnīru un erudīcijas konkursu dalībnieki no rajona un pilsētas sapulcējās, lai trīs dienu garumā diskutētu par Eiropas Savienībai aktuālām tēmām.
Nometnē jaunieši debatēja un apsprieda nopietnas tēmas, piemēram, "Eiropas parlamentam ir (nav) jāpiešķir lielākas pilnvaras" vai "Aktuālākie notikumi Latvijā un pasaulē", bet otrās dienas vakarā bērnus sagaidīja kas cits – nenopietnās debates, kuru tēmu jaunieši nezināja līdz pat to sākumam – "Literatūras mācību grāmatas ir jāaizliedz līdz 18 gadu vecumam".
Lektors Ārijs Orlovskis bija pasniedzējs nometnē arī pērn. Viņa uzdevums ir sagatavot jauniešus debatēm, stāstot par dažādiem politiskiem jautājumiem. "Jaunieši ir aktīvi, interesējas, uzdod jautājumus, un tas ir tikai apsveicami," sacīja Ā.Orlovskis.
Roberts Kalniņš, kurš ir tālbraucējs stūrmanis uz tirdzniecības ceļiem, uzaicināts pievienoties nometnei kā debašu veterāns, jo pats ar to nodarbojas jau kopš 1995.gada. Vispirms bijis debatētājs, tad treneris, arī tiesnesis, bet nometnē viņa uzdevums ir izskaidrot bērniem debašu formātu, struktūru un noteikumus. Kā sacīja Liepājas rajona Skolēnu interešu centra Debašu kluba vadītājs Guntis Viļumsons, bērniem ir svarīgi, ja par debatēm pastāsta kāds, kas ar to nodarbojas jau sen – tad tas viss kļūst interesantāk un saistošāk.
Paši nometnes dalībnieki ir ļoti apmierināti ar trīs aizvadītajām dienām. Madara Daukante no Grobiņas vidusskolas pastāstīja, ka debatē tikai pirmo gadu. Viņa piedalījās dažādos turnīros un secināja, ka debates ir ļoti interesantas. "Iegūtās zināšanas noder dažādos pārbaudes darbos. Debates palīdz mazināt stresu, neuztraukties tik ļoti dažādos pārbaudījumos." Kristīne Hodakovska no Pāvilostas vidusskolas jau otro gadu piedalās nometnē un viņai tas ļoti patīk. "Man patīk strīdēties ar draugiem, bet vairāk tādā labā nozīmē – aizstāvēt savu viedokli. Un šeit ļoti labi var ar cilvēkiem pastrīdēties!" pastāstīja Kristīne.