Kurzemes Vārds

21:21 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Saduras motocikls un auto
Ita Cērmane

Otrdienas vakarā negadījums, kurā cieta cilvēki, notika K. Ūliha un Vītolu ielas krustojumā. Motocikls sadūrās ar vieglo automašīnu, slimnīcā nogādāja motociklistu un viņa pasažieri.
Avārija notika ap pusseptiņiem vakarā. Motocikls "Kawasaki", kas brauca pa K.Ūliha ielu, ietriecās automašīnā "Mercedes Benz", kura veica kreiso pagriezienu, izgriežoties no Vītolu ielas uz galveno ielu.
Kā "Kurzemes Vārdam" avārijas vietā stāstīja "Mercedes Benz" 1950.gadā dzimušais vadītājs Aļģis, viņš pirms izbraukšanas uz galvenās ielas pārliecinājies, ka brauktuve brīva – no abām pusēm tālumā bijušas redzamas automašīnas. Taču, kad vīrietis jau uzsācis manevru un izbraucis krustojumā, pēkšņi lielā ātrumā no Peldu ielas puses, no automašīnu aizsega, izniris motocikls.
Notika sadursme, kurā cieta gan motocikla "Kawasaki" vadītājs – 1981.gadā dzimušais Jevgenijs Š., gan viņa pasažiere – 1985.gadā dzimusī Paļina Ņ. Abi pēc negadījuma tika nogādāti Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā. Mediķi motocikla vadītājam konstatēja lauztu roku, bet pasažierei – smadzeņu satricinājumu.
Jāpiezīmē, ka brauktuves sakārtošanai pēc sadursmes bija nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība. Glābēji no ielas nomazgāja izlijušo degvielu un citus tehniskos šķidrumus.
Automašīnas vadītājs negadījumā iekļuva, būdams skaidrā prātā. Kā nelaimes vietā skaidroja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs, pagaidām nav zināms, kurš no avārijā iesaistītajiem ir vainīgs. Lai to noskaidrotu, tiks veikta abu transporta līdzekļu tehniskā ekspertīze. Nav izslēgts, ka sadursmi izraisīja automašīnas vadītājs, kurš izbrauca uz galvenās ielas. Taču vainīgs var būt arī motociklists, ja pārsniedzis pieļaujamo braukšanas ātrumu.

Dzērumā iestūrē grāvī

5.jūlijā aptuveni pusstundu pēc pusnakts 1988.gadā dzimušais Dmitrijs, Dzērves ielā vadot automašīnu "Ford Transit" un neizvēloties drošu ātrumu, nobrauca no braucamās daļas. Pēc negadījuma atklājās, ka vadītājs bijis alkohola ietekmē (1,07 promiles), kā arī viņam nebija noteiktā kārtībā iegūtas vadītāja tiesības.

Neuzmanīgi braucēji izraisa avārijas

Mūspusē otrdien noticis ievērojams skaits satiksmes negadījumu, ko izraisījuši neuzmanīgi ļautiņi.
Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, ap pulksten 13.30 automašīnas "KIA RIO" vadītāja, braucot pa Rožu ielu, nedeva ceļu "Opel Vivaro".
Pulksten 17.45 Nīcas pagasta Pērkonē autoceļa Liepāja – Lietuvas robeža 10.kilometrā – automašīnas "Audi 100" vadītājs, veicot kreisā pagrieziena manevru, izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošu "VW Golf Variant", kas veica apdzīšanas manevru, atrodoties pretējā braukšanas joslā.
Ap pulksten 16.30 kravas automašīnas "MAN" vadītājs, braucot Liepājā pa Zirņu ielu, krustojumā ar galveno – Kungu ielu, radīja avārijas situāciju "BMW". Vieglās automašīnas vadītājs, lai izvairītos no sadursmes, strauji mainīja kustības virzienu, kā dēļ uzbrauca šķērslim brauktuves malā – elektrolīnijas stabam.
Savukārt 3.jūlijā laikā no pusnakts līdz trijiem rītā pagaidām nenoskaidrots traktora vadītājs, braucot pa vietējās nozīmes ceļu virzienā uz Grobiņu, uzbraucis barjerai un divām ceļa zīmēm. Vainīgais no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot par notikušo. Neilgi pēc četriem rītā Grobiņas policijas inspektors noskaidroja, ka traktoru vadījis Kaspars, kuram nav attiecīga transporta līdzekļa vadīšanas apliecība un kurš aizturēts atkārtoti gada laikā. Noformēts administratīvais protokols.
Jāpiezīmē, ka nevienā no negadījumiem cilvēki nav cietuši.

Apzog kokzāģētavu

4.jūlijā ap pulksten 7.30 Cīravas pagastā konstatēts, ka no SIA "Mikss" kokzāģētavas nozagti divi motorzāģi. Policija noskaidrojusi iespējamo aizdomās turamo personu. Uzsākts kriminālprocess.

Uzdarbojas velozagļi

Policija saņēmusi informāciju par vairākām velosipēdu zādzībām Liepājas rajonā. 4.jūlijā ap pulksten 17 zādzība konstatēta Grobiņā, Dubeņu stacijas pagalmā. Ap septiņiem vakarā Bārtas pagasta "Viesuļos" velosipēds nozagts no pagrabtelpas. Neilgi pēc diviem dienā Bārtas pagasta "Vētrās" kalnu velosipēds nozagts no kāpņu telpas. Bet ap pulksten 13 zādzība konstatēta Bārtas pagasta "Blāzmās" – braucamais pazudis no pagrabtelpas. Par zādzībām policija ir aizturējusi četras aizdomās turamās personas. Uzsākts kriminālprocess.
Savukārt Liepājā kāds jaunietis uzdāvinājis ļaundarim velosipēdu. Policija saņēmusi sūdzību, ka otrdien ap pulksten 13.30 Jaunā ostmalā 3/5 – pie tirdzniecības centra "Rietumu centrs" – nozagts nepilngadīgajam piederošs velosipēds, kura vērtība esot 50 latu. Braucamais bijis atstāts bez uzraudzības.

Aiztur aizdomās par psihotropo vielu lietošanu

4.jūlijā ap astoņiem vakarā Medzes pagasta Kapsēdē pie veikala "Poker" likumsargi aizturēja divus 1986.gadā dzimušus jauniešus, par kuriem bija aizdomas, ka viņi atrodas psihotropo vielu ietekmē. Abi nogādāti analīžu veikšanai.

Bez uzraudzības pamet zīdaini

4.jūlijā mūsu pilsētā divi mazuļi bija atstāti bez uzraudzības – mātes tos bija pametušas vella dziras dēļ.
Īsi pirms pulksten 12 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Turaidas ielu, kur dzīvoklī bez uzraudzības bija atstāts zīdainis. Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, dzīvoklī, pieaugušo nepieskatīts, atradās aptuveni 8 mēnešus vecs bērniņš. Mazulis gulēja pieaugušo guļvietā bez aizsargmalām. Guļvieta bija netīra, piemētāta ar ēdiena atliekām un cigarešu galiem. Zīdainītis bija ģērbts tika vienā krekliņā un raudāja, jo bija izsalcis, bet dzīvoklī vienīgā pārtika bija sarūdzis piens pudelītē. Dzīvoklī mētājās netīri trauki, cigarešu gali, netīras drēbes, alkohola pudeles. Bērna drēbītes bija slapjas un oda pēc urīna. Likumsargi 2005.gadā dzimušo mazuli nogādāja bērnu aprūpes centrā "Liepāja" Apšu ielā, bet par notikušo informēta Bāriņtiesa. Puisīša mātei – 1971.gadā dzimušajai Svetlanai – sastādīts protokols par bērna atstāšanu bez uzraudzības.
Savukārt pulksten 23.15 likumsargi saņēma izsaukumu uz uz 1905.gada ielu, kur mājas bēniņos, satīts palagos, bez uzraudzības bija atstāts 5 mēnešus vecs zīdainītis. Māte dzērumā bija aizgājusi. Meitenīti policijas darbinieki nogādāja Bērnu bāreņu aprūpes centrā. Par notikušo informēta Bāriņtiesa, bet likumsargi meklē neapzinīgo māti.

Uzbāžas ar ubagošanu

Otrdien ap četriem pēcpusdienā K.Zāles laukumā 8 – tirdzniecības centrā "Rimi" – Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja trīs 1992. un 1993.gadā dzimušus jauniešus, kuri apmeklētājiem uzmācās ar ubagošanu. Vienam no jauniešiem, veicot mantu apskati, kabatā atrada automagnetolas "Kenwood" paneli. Jaunieši tika nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai. Atgādināsim, ka sabiedriskās kārtības noteikumi aizliedz uzbāzties ar ubagošanu.

Deg šķūņi, siens un zāle

Turpinoties siltajam un sausajam laikam, palielinās ugunsnelaimju skaits.
Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, 4.jūlijā ap pusdesmitiem mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Dārtas ielu 31, kur bija aizdegusies siena kaudze. Savukārt 5.jūlijā dažas minūtes pēc pieciem no rīta palīgā sauciens atskanēja no Brāļu ielas 6, kur dega šķūnis 50 kvadrātmetru platībā.
Tāpat glābēji citu aiz cita saņem izsaukumus, kad aizdegusies zāle un citas ātri degošas lietas. 4.jūlijā īsi pirms pulksten 13 Sila ielā 3 dega zari 10 kvadrātmetru platībā. Tajā pašā dienā ap pulksten 11.30 Ģenerāļa Baloža ielā dega meža zemsedze. Bet pulksten 14.30 ugunsgrēks izcēlās Atmodas bulvārī 21 – dega žogs un sausā zāle. Zāle neilgi pēc pulksten 12 aizdegās arī Zvejnieku alejā 4.

Aiztur deviņus dzērājus

4.jūlija vakarā ap pulksten 21.40 Pašvaldības policijas darbinieki pamanīja pa Ganību ielu pārvietojamies deviņus jauniešus, kuri demonstratīvi lietoja alkoholiskos dzērienus, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Pamanot policistus, jaunieši kļuvuši agresīvi un centušies izprovocēt kautiņu ar kārtības sargātājiem. Iejaucoties Valsts policijas patruļai, visi jaunieši tika aizturēti un viņiem sastādīti protokoli par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā. Bez tam izrādījās, ka trīs no viņiem atrodas policijas izsludinātā meklēšanā. 1985.gadā dzimušais Dmitrijs, 1986. gadā dzimušais Andrejs un 1988.gadā dzimušais Romāns nogādāti Valsts policijā.

Deg pagrabs un automašīna

Grobiņā, četrstāvu namā, kas atrodas Celtnieku ielā 34, vakar dega pagraba starpsiena viena kvadrātmetra platībā. Ugunsdzēsēji informāciju par to saņēmuši pulksten 10.40, iedzīvotāji ziņojuši, ka no pagraba veļas dūmi. Ugunsnelaime īsā laikā tika novērsta.
Savukārt Nīcas pagasta Pērkonē vakar ap pulksten 12 aizdegās automašīna "Žiguļi". Braucamrīks bijis tukšs un pamests, arī šis uguns perēklis likvidēts ļoti ātri.