Kurzemes Vārds

18:03 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Taps filma par Liepājas mūzikas leģendām

Tuvojoties festivāla "Liepājas dzintars" jubilejas koncertam, kas notiks 19.augustā stadionā "Daugava", Liepājas Pilsētas dome un Latvijas televīzija gatavojas uzņemt dokumentālu filmu par Liepājas mūzikas leģendām.
Daudzi Latvijā pazīstami mākslinieki savas saknes laiduši tieši Liepājas smilšainajā piekrastē, tādēļ aizvien aktuāls bijis jautājums - kur tad īsti slēpjas Liepājas kā muzikālās mekas noslēpums un fenomens? Tieši uz šo jautājumu šovasar atbildi centīsies rast Latvijas televīzijas filmēšanas grupa režisores Svetlanas Rudzītes vadībā, kas no 26. līdz 28.jūlijam ciemosies Liepājā, lai iemūžinātu sarunas ar mūziķiem, kas ilgāku vai īsāku sava mūža laiku saistījuši ar vēju pilsētu. Filmā būs redzami arī dažādos laikos filmēti ar "Liepājas dzintaru" saistīti dokumentāli kadri.
Filmas garums būs 50 minūtes, un tās scenārija autore ir Līga Puriņa, bet producente - Ilze Strenga. Pirmizrāde paredzēta Latvijas televīzijas pirmajā kanālā 26.augustā pulksten 19.30. Uzreiz pēc filmas pirmizrādes LTV rādīs "Liepājas dzintara" 30.jubilejas koncerta pirmās daļas ierakstu. No 14.jūlija piektdienu vakaros LTV pirmajā kanālā būs skatāmi arhīva materiāli par festivāla "Liepājas dzintars" vēsturi.

Vismodernākie skaitītāji

Neraugoties uz daļēju jautājuma risināšanu par siltummezglu ierīkošanu namos, siltumskaitītājus paredzēts ierīkot visur, kur to vēl nav. Šajā sakarā sabiedrība "Liepājas enerģija" paziņoja, ka aparatūru piegādās mums jau zināmas firmas "Danfos" un "Dalagro". Skaitītāji būs vismodernākie, kādu Latvijā vēl it kā neesot bijis. Vairāk nevajadzēs kāpt pagrabtelpās, lai nolasītus rādījumus, tos uztvers pārvietojamais radioterminālis. Tādēļ sabiedrība "Liepājas enerģija" ir ieinteresēta atpirkt no namiem veco aparatūru un nomainīt pret jauno, vienota parauga aparatūru.

Parādu dēļ

Namu pārvalžu cīņa ar parādniekiem joprojām bieži vien beidzas ar prasībām tiesā. Pašreiz, piemēram, sabiedrība "Vecliepāja" atkal iesniegusi tiesā vairākas prasības īres maksas parādu iekasēšanai. Vislielākie parādi ir Tiščenko ģimenei no Viršu ielas 7 - 1429 lati, S.Žarovam no Pāvilostas ielas 5 - 312 lati, S.Eihenai no Ventas ielas 2 - 625 lati. Prasības ir arī "Jaunliepājai": no M.Gerasimovas jāiekasē 304 lati, bet V.Grodikam, I,Vitekai un Rogovsku ģimenei draud pat izlikšana.

Izgāztuve Kapsētas ielā
Kirils Bobrovs

Nevienu vairs nevar pārsteigt ar kārtējo nelikumīgo gružu izgāztuvi. Ar tām mēs cīnāmies visi kopā ar mainīgām sekmēm. Pašreiz jāatmasko tie, kuri negrib uzkopt teritoriju Kapsētas ielā starp namiem 23 un 25. Šī gružu izgāztuve izdaiļo vietu jau vairāk nekā trīs nedēļas, un šajā laikā neviens nav atzinies savos grēciņos. Varbūt līgumattiecības nav nokārtotas, bet varbūt esam sastapušies ar jau zināmo privātīpašnieku slepeno nekaunību. Varbūt namu pārvalde neaicina talkā speciālo transportu, lai īrniekiem nevajadzētu aprēķināt maksu augstāk par maksimālo līmeni, kuru noteikusi Pilsētas dome. Jātiek skaidrībā. Un jāņem vērā vēl daži faktori. Pirmkārt, izgāztuvi jādēvē par likumīgu, jo tā izveidota līdzās likumīgi novietotam konteineram. Otrkārt, tā atrodas nevis slēgtā pagalma teritorijā, bet pie namu fasādēm. Un, treškārt, uz to derētu palūkoties no prozaiskā antisanitārijas un ugunsdzēsības drošības viedokļa.

Brauciens uz Kanādu

Sabiedrības "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols piedalījās 3.pasaules pilsētvides forumā, kas notika Kanādā, Vankūveras pilsētā. Tajā tika prezentēta atkritumu apsaimniekošanas sistēma Liepājas reģionā. Šī prezentācija, pēc N.Niedola vārdiem, izraisīja lielu interesi. Darba principi jaunajā poligonā "Ķīvītes" gandrīz neatšķiras no tehnoloģijas Vankūverā, taču efektivitāte tur augstāka, tādēļ gūtā pieredze lieti noderēs.

Pirmo reizi būs regeja un latino naktis

Pludmales festivālā "Baltic Beach Party" pirmo reizi publiku gaida dejas regeja un latino mūzikas pavadījumā. Piektdien, 21.jūlijā, sāksies regeja nakts, par kuru gādās grupa no Lietuvas "Hokshila". Savukārt sestdien, 22.jūlijā, ap pusnakti sāksies latino nakts. Piedalīsies Nils Īle un perkusionistu grupa, kā arī "Afroambient" ar ekskluzīvu šovprogrammu "Ritmu pasaule". Pasākumā vēl paredzēts "Brazilian show dance" - košs un daudzkrāsains šovs ar karstasinīgām latīņu dejām, eksotisku putnu spalvām rotātiem tērpiem.

Novērš traucējumus bankomātu darbībā

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja "SEB Unibankas" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Gribuste, nesen karstuma dēļ notikušie uzņēmuma "Lattelecom" datu pārraides tīkla traucējumi bija iemesls tam, ka nedarbojās vairāki šīs bankas bankomāti. "SEB Unibankas" sadarbības partneris "Lattelecom" profesionāli novērsis radušos problēmu. Attīstot savu bankomātu tīklu, "SEB Unibanka" sadarbībā ar citām Latvijas komercbankām ir veidojusi "Draudzīgo bankomātu tīklu", kurā klienti var izņemt skaidru naudu ar tādiem nosacījumiem, kādi ir par skaidras naudas izņemšanu "SEB Unibankas" bankomātos. Kopā ar "SEB Unibanku" šajā tīklā darbojas arī "DnB Nord", "Hansabanka", "Krājbanka", "Rietumu banka" un "Batic Trust Bank".

Akceptēti būvprojekti un izdotas būvatļaujas

Būvvaldē akceptēti vairāki būvprojekti, pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma vienkāršotā renovācija notiks gan posmā no Apšu līdz Ganību ielai, gan posmā no Līvas laukuma līdz K.Ūliha ielai, gan Vītolu ielā. K.Ukstiņa ielā 8 un arī Stendera ielā 13a paredzēta ēkas rekonstrukcija par viesu namu. Pēc SIA "Māja - investīciju grupa" pasūtījuma spīķera ēkas rekonstrukcijā Vecajā ostmalā akceptēts jahtkluba gāzes apgādes būvprojekts un arī dzīvojamās rindu mājas izbūve Sudrabu Edžus ielā 4. Autosalona būvniecību Brīvības ielā 146a plānojusi SIA "Adam auto". Ekspluatācijā pieņemti vairāki objekti, arī Liepājas muzeja ēka (renovācijas 1.kārta), gāzes uzpildes stacija Lauku ielā 59a, telpas K.Ūliha ielā 39/41 (rekonstrukcija spēļu zāles vajadzībām) un citi.

Mājām pievienos ūdensvadu
Daiga Borska

Saistībā ar Liepājas ielu renovācijas programmu sākts darbs Klaipēdas ielas posmā no Līvas laukuma līdz K.Ūliha ielai un E.Veidenbauma ielā no Apšu līdz Bērzu ielai. Vispirms tur strādās SIA "Liepājas ūdens" celtnieki, kuri izbūvēs ūdensvadu, nodrošinot dzīvojamās mājas ar ūdeni.
SIA "Liepājas ūdens" tehniskās daļas vadītāja Žanete Trusova: "Ūdensvadu izbūvēs Klaipēdas ielā no Kalēju līdz Pērkones ielai. Šim darbam atvēlēts viens mēnesis. Ūdensvada izbūve notiks E.Veidenbauma ielā, un pēc tam pilsētas ūdensvada tīklam varēs pievienot divas mājas".
Vērienīgs darbs notiek Ganību ielā no Salmu līdz K.Ukstiņa ielai. Arī šeit strādā SIA "Liepājas ūdens", lai ūdensvadam pievienotu visas tās mājas, kurās vēl nebija ūdens piegādes. Plānots, ka augusta vidū varēs sākt šī Ganību ielas posma asfaltēšanu. Nākamnedēļ remonts paredzēts 1905.gada ielas posmā no Raiņa līdz Tirgus ielai. Arī tur notiks pilsētas ūdensvada ievada rekonstrukcija.