Kurzemes Vārds

03:48 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Rekordistu noņems no trases

Korporācija "Chrysler", kurā ietilpst arī "Dodge", pieņēmusi lēmumu pārtraukt pikapa "Ram SRT – 10" ražošanu jau šā gada beigās. Zem automobiļa motora pārsega iebēdzināts 8,3 litru V10 motors ar 500 zirgspēku jaudu. Šis auto oficiāli iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā pats ātrākais sērijveida pikaps pasaulē – līdz simtam tas ieskrienas piecās sekundēs.
No rekordista izlaides sākuma saražoti tikai divi tūkstoši šo mašīnu. Pagaidām nav zināmi kompānijas pieņemtā lēmuma iemesli.
Tikmēr "Dodge" gatavojas jaunajam gadam – Eiropas tirgum tiks piegādāts neliels jauniešu bezceļnieks "Dodge Nitro". Pirmie sērijveida paraugi jau tiek pārdoti ASV. Automobilis būs pieejams trīs versijās: bāzes, jau dārgākā SLT, kā arī karstākā R/T. Pirmās divas būs pieejamas ar 3,7 litru 210 zirgspēku jaudīgu V6 motoru, bet trešā ar šo pašu agregātu, tikai 255 zirgspēku jaudīgu, kura maksimālais griezes moments sasniegs 360 N/m.

Sāk ļodzīties asfalta segums

Uzņēmums "Latvijas valsts ceļi" nācis klajā ar paziņojumu par ilgstoši karstā un saulainā laika ietekmi uz brauktuves virsmu. Gan šonedēļ, gan nākamnedēļ Latvijā gaidāms saulains laiks un tālāka gaisa temperatūras paaugstināšanās – valsts lielākajā daļā tā sasniegšot 28 – 35 grādus! Šādos laika apstākļos samazinās asfalta seguma stabilitāte, jo tas pa dienu var sakarst līdz pat 60 – 65 grādiem, kas ir tuvu temperatūrai, kad bitumens paliek mīksts. Lai novērstu asfalta segumu masveida bojājumus un nepieļautu dziļu rišu izveidi tajos, uz atsevišķiem autoceļiem var tikt ierobežota kravas autotransporta kustība no pulksten 13 līdz 20. Ceļu virsmas temperatūru novēro automātiskajā režīmā un ieviestie ierobežojumi tiks atcelti, tiklīdz ceļu segumi būs atdzisuši līdz pieņemamai temperatūrai.

Raļļo ar katafalku

Īrijā autoinspekcijas darbinieki par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu aizturējuši katafalku. Turklāt tas notika brīdī, kad transportlīdzeklis nelaiķi veda uz kapiem un aiz tā brauca sēru procesija.
Katafalka vadītājs Džons Karrs brauca ar ātrumu 69 km/h vietā, kur atļautais ir 50. Nav skaidrs, kas lika vadītājam tik uzstājīgi mīt gāzes pedāli, jo mašīnas pasažierim taču vairs nebija, kur steigties. Likuma sargi nemaz necentās uzklausīt šofera taisnošanos, izrakstīja viņam soda kvīti 80 eiro apmērā un izdarīja atzīmes vadītāja apliecībā. No soda neizbēga arī citi procesijas dalībnieki, kas joņoja aiz katafalka, dzenoties pakaļ līderim. Pie tam visiem vadītājiem kārtības sargi piedraudēja ar tiesu darbiem, ja netikšot nomaksātas soda kvītis. Jāpiebilst, ka, iespējams, ceļu policijas darbiniekus nelokāmus un stingrus darīja īpašais policijas reids, kura laikā netika žēlots neviens satiksmes dalībnieks.
"Nekad agrāk nebiju dzirdējis, ka katafalkus apstādina par ātruma pārsniegšanu, bet es padomāju, ka labāk samaksāšu sodu, nekā tiesāšos," vietējam laikrakstam sacīja vainīgais apbedīšanas biroja darbinieks.

Pārdod auto un sevi

Interneta izsolē parādījies kādas Anglijas iedzīvotājas sludinājums: "Pārdošu 2004.gada "Honda Civic" hečbeku, lai nopirktu krūts implantus un palielinātu krūtis." Nezināmā angliete pie interneta lapas lasītājiem vēršas vēl ar šādu tekstu: "Jūs ne tikai saņemsit labu automobili teicamā kārtībā, bet arī palīdzēsit man nopelnīt." Sieviete sola, ka mašīnas pircējs saņems uzskatāmus pierādījumus tam, ka viņa naudu izlietojusi lietderīgi.
Šādi neparasti sludinājumi uz izsolēm internetā nav retums. Jūnijā kāda vāciete pārdošanā izlika savu "Ferrari Enzo" un pūrā vēl arī sevi pašu. Sākumcena šādai precei interneta izsolē bija 1,6 miljoni ASV dolāru.

Sagatavoja Ints Grasis