Kurzemes Vārds

12:45 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 12. jūlijā

1926.

\ Lielā ielā 2 Salomons Eltermans šī gada sakumā atvēris apavu veikalu. Sākumā viņš kārtīgi un bez aizkavēšanās nomaksāja vekseļus un iemantoja citu tirgotāju uzticību. Maija beigās viņš Rīgas komercbankā ieķīlājis visas preces par 790 000 rubļu. Saņēmis šo summu, viņš pēkšņi pārtraucis maksājumus un pieļāvis vekseļu protestu. Liels bija tirgotāju, t.i. kreditoru pārsteigums, kad viņi konstatēja, ka veikals ir pilnīgi tukšs. Bankrots bija veikts zibenīgā ātrumā. Zaudējumus piedzīvojuši 8 tirgotāji. Lielākā izkrāptā summa – 110 000 rubļu. Apgabaltiesā pret Eltermanu iesniegta sūdzība. Uzsākta izmeklēšana.
\ Atkal jaundzimušā līķis. Šoreiz tas atrasts iekasīts vīriešu brīvpeldētavas smiltīs. Mazulis ir meitenīte, lupatās ievīstīta.
\ Tici vai netici. 43 gadus vecais strādnieks Pēteris Krauze saticies ar draugiem un krietni iemetis. Policija viņu aiztur. Vēlāk noskaidrojas, ka šī ir pirmā reize, kad Krauze savā mūžā piedzēries.

1936.

\ Liepājas pilsētas valde izdevusi plašu Liepājas pilsētas plānu tūristiem: "Tas uzskatāmā veidā ilustrē visas mūsu pilsētas ievērojamākās vietas un celtnes. Ostā redzami dažādi tvaikoņi un kuģi, ezerā un jūrā – laivas un jahtas, pludmalē un apstādījumos – peldētāji, sauļotāji, sporta laukumi utt. Pārlaižot skatu šim plānam, ikvienam konspektīvā veidā uzreiz kļūst redzama Liepājas pilsētas vispusīgā dažādība ar tās ostām un rūpniecību un Baltijas jūras pērles skaistās kūrortiskās dotības. Redzama arī daļa kara ostas un Bernāti ar augstajām kāpām un priedēm. Plānu sastādījusi un glīti iespiedusi Mantinieka kartogrāfiskā iestāde Rīgā."
\ Liepāja rosīgi gatavojas rītdienas jūras svētkiem, kas notiks pludmalē starp Kūrmāju un moliem.

1946.

\ Pilsētas 1. nepilnā vidusskola uzaicina savus Liepājā esošos skolēnus ierasties skolā grupu noorganizēšanai izbraukumam uz palīgsaimniecību Vērgalē ravēšanas darbu talkā.