Kurzemes Vārds

20:13 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Skolā audzina arī sakārtotā vide
Viktorija Karzone,
15.vidusskolas absolvente, pagājušā mācību gada skolēnu līdzpārvaldes prezidente

Kamēr skolēni atpūšas, mācību iestādēs ir pats spraigākais remontu laiks. Un no savas pieredzes varu teikt, ka rudenī, atnākot uz skolu pēc brīvdienām, zēni un meitenes noteikti pamana, kas viņu skolā, klasēs, gaiteņos ir mainījies.
Jo bērni vairāk nekā pieaugušie uztver ar acīm. Viņi ir redzīgāki. Un skolēni ir ieinteresēti, lai skola būtu skaista, jo audzina ne tikai skolotāji, bet arī vide, kurā atrodamies. Skolā veicām aptauju, ko skolēni vēlētos redzēt, ko mainīt. Atbildes bija dažādas – gan soliņus gaiteņos, gan tapetes klasēs – ko mūsējie redzēja, viesojoties Bauskā. Tas liecina, cik svarīgi ir, kā skolā izskatās. Bet ne jau tikai jāiesaka, var arī kaut ko darīt vides uzlabošanā. Tā divas mūsu vidusskolnieces pagājušajā gadā izstrādāja projektu atpūtas stūrīša ierīkošanai.
Protams, ka tādas lielas lietas kā logu, durvju nomaiņa, sanitāro mezglu un jumtu remonti ir pašvaldības rūpe. Ņemot vērā, ka esam Eiropas Savienībā, arī mūsu skolām ir jāatbilst noteiktam līmenim, un nav pieļaujams, ka skolu sienās ir plaisas vai tek jumts. Kā jau līdzpārvaldes prezidentei, man ir nācies būt arī citās pilsētas skolās. Var manīt, ka situācija mainās, ka skolas kļūst aizvien sakoptākas. Bet ne visas vienādā tempā. Redzams, ka straujākas pārmaiņas notiek Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā, 2.vidusskolā. Šīm skolām ir finansiāli atbalstītāji, bijušie audzēkņi. Domāju, ka vizuāli skaistākajai ir jākļūst 1.ģimnāzijai, jo tā jau vairs nebūs parasta skola, tā būs mācību iestāde, kas veidos pilsētas tēlu ne tikai skolēnu vidū, bet arī tālāk, jo tajā mācīsies audzēkņi arī no citām Latvijas vietām. Bez tam skolai ir sadarbība ar ārzemēm.
Varu no pieredzes teikt, ka pilsētā uzņēmēji palīdz, ja lūdz. Mūsu skolas līdzpārvalde vērsās ar lūgumu palīdzēt mums izremontēt un iekārtot telpas. Mūsu vēstulei atsaucās apvienība "Mēs Liepājai", mēbeļu ražotāji "Erke", arī Liepājas datorsalons un citi. vēlāk skolēni atzina, ka šajās telpās ir patīkami ienākt, jo valda mājīga atmosfērā.
Runājot par pašu skolēnu attieksmi pret nesen krāsotajām telpām, ir tā, ka kaut ko salauzt, sapostīt vēlas bērni no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm. Viņi neko labu nav redzējuši, tāpēc vēl jo svarīgāk ir veidot un radīt skolās gaišu, patīkamu atmosfēru. Ja bērns gribēs ienākt šādās telpās, tad gribēs arī mācīties.