Kurzemes Vārds

20:44 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Lauma" iegādāsies Baltkrievijas veļas ražotāja akciju kontrolpaketi

Daiga Borska

Investīciju partneru grupai "Alta Capital" piederošā kompānija "Silvano", kas tika nodibināta ar nolūku iekarot Krievijas tirgu un nodrošināt tajā sekmīgu zīmola "Lauma Lingerie" un "Milavica" attīstību un pārdošanas apjomu pieaugumu, pieņēmusi lēmumu par postpadomju teritorijas, Krieviju ieskaitot, tirgus līdera veļas ražošanā kompānijas "Milavica" akciju kontrolpaketes iegādi. Vietējā antimonopola komiteja "Silvano" darījumam Baltkrievijā ir piekritusi. Par to "Kurzemes Vārdu" informēja akciju sabiedrības "Lauma" komunikāciju konsultante Liana Boksa.

Uzņēmuma izpilddirektors Edgars Štelmahers: ""Lauma Lingerie" nākotnē tiks iekļauta "Silvano" grupā, bet pamatražošanu plānojam saglabāt Liepājā. Ņemot vērā kvalificēta darbaspēka trūkumu Liepājā, daļa produkcijas tiks ražota Baltkrievijā." Jau ziņots, ka, lai nodrošinātu strauji augošo pieprasījumu pēc "Lauma Lingerie" ražotās veļas, ražošana tika uzsākta Baltkrievijas un Krievijas vadošā veļas ražotāja "Milavica" fabrikā, kur šobrīd tiek šūts līdz 15 procentiem no kopējā veļas apjoma.

Ņemot vērā Krievijas veļas tirgus straujo attīstību un mazumtirdzniecības struktūras izmaiņas, Krievijā ir nodibināta kompānija "ZAO Linret" ar biroju Maskavā. Jaunās kompānijas simtprocentīga īpašniece ir kompānija "Silvano". Tagad "ZAO Linret" jau atvērusi Krievijā trīs veikalus. Jaunā veikalu tīkla nosaukums ir "Oblicije". To plānots attīstīt visā Krievijas teritorijā, kā arī Baltkrievijā, Ukrainā un Baltijas valstīs. Jaunajā veikalu tīklā var iegādāties tikai "Lauma Lingerie" un "Milavica" produkciju.

Šobrīd akciju sabiedrība "Lauma" ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā un ierindojas starp lielākajiem tekstilražotājiem Eiropā. Uzņēmumā ražotā produkcija - sieviešu veļa, materiāli sieviešu veļas šūšanai - tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 Eiropas valstīm, kā arī ASV, Krieviju. Mazāk zināmā "Laumas" produkcija ir medicīnā lietojamās pretradikulīta jostas un elastīgās saites. 2002.gadā uzņēmuma investīcijas pārsniedza 4,5 miljonus ASV dolāru. 2003.gadā tika saņemts ISO 14001:1996 vides pārvaldības sistēmas sertifikāts un ISO 9001:2000 kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts. 2004. gadā 85 procenti uzņēmuma akciju pieder Igaunijas investīciju partneru grupai "Alta Capital" un vēl pēc gada tiek dibināti meitas uzņēmumi - akciju sabiedrība "Lauma Lingerie" un SIA "Lauma Fabrics", izveidots jauns veļas zīmols jaunietēm "Laumelle". Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 23,8 miljoni latu. Šogad uzņēmuma attīstībā pavisam plānots investēt 3,6 miljonus latu. "Laumai" sadarbības līgumi par materiālu piegādi noslēgti ar pasaules redzamākajiem franču zīmoliem "Barbara", "Christian Dior", "Huit", "Etam", "Morgan", "Ravage", "Simone Perele", "Le Bourget" un citiem.