Kurzemes Vārds

20:12 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Baznīcas jumts būs stiprs

Līvija Leine

Jau vairākas nedēļas uz Svētās Annas baznīcas jumta redz strādājam vīrus. Daži liepājnieki, to vērojot, nesapratnē: kāpēc, ja pirms dažiem gadiem tas tika apjumts ar jauniem dakstiņiem.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja draudzes mācītājs Jānis Bitāns, tas bija nepieciešams, jo iepriekšējā reizē dakstiņi tika uzlikti uz nekvalitatīva pamata, tāpēc vējš katru rudeni jumtu diezgan krietni papluinīja. Tagad, savukārt paskaidroja draudzes priekšnieks Jānis Vilnītis, tiek pilnībā noņemtas lubiņas un vecās, satrūdējušās laktas, to vietā iebūvētas jaunas, stipras. Ja vējš nebūtu jumtu sācis ārdīt un draudzes ļaudis nebūtu sākuši lūkoties, kas īsti ar jumtu notiek, pēc pāris gadiem tas, lēš speciālisti, būtu pilnībā iebrucis. Iepriekšējo jumta remontu veica Rīgas firma "Falko". Tagad strādā Liepājas firma "Realants".

Pašlaik jau pilnībā atjaunota viena jumta puse, un meistari ķērušies pie otras. Bet nākamnedēļ sāksies vērienīgi remontdarbi pašā baznīcā. Tiks sagodātas sienas un griesti. Jānis Vilnītis cer, ka to paveiks līdz rudenim. Jāpiebilst, ka lielu darbu baznīcā draudze veica arī pagājušajā gadā - unikālais dievnams ieguva jaunas siltās grīdas.