Kurzemes Vārds

21:06 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Kazahstānas delegācija pozitīvā noskaņojumā ierodas Liepājā
Miks Kuncītis

Vakar agri no rīta pulksten 3 Liepājā ieradās mūsējo pirmie pretinieki Čempionu līgā Kazahstānas kluba "Aktobe" delegācija. Pulksten 12 viņi aizvadīja pirmo treniņu Raiņa parkā, nedaudz laika, lai aprunātos ar "Kurzemes Vārdu", izbrīvēja "Aktobe" galvenais treneris Vladimirs Muhanovs.
V.Muhanovs pastāstīja, ka Liepājā viņi esot uzņemti ļoti laipni un, ierodoties šeit, sajūtas esot bijušas patīkamas arī tādēļ, ka te neesot tik liels karstums kā Maskavā, kur komanda "Aktobe" aizvadīja pēdējo treniņnometni. "Pēc garā ceļa bijām noguruši, tādēļ jāpateicas arī šoferim, kas ātri mūs nogādāja viesnīcā," sacīja V.Muhanovs. Runājot par gatavību šīs dienas spēlei, treneris atzina, ka visi spēlētāji ir ierindā un praktiski jebkurš futbolists ir gatavs iziet laukumā. Vēl Muhanovs izteicās, ka pēdējās Kazahstānas čempionāta cīņās futbolisti esot rādījuši atzīstamu sniegumu, tādēļ tas vieš cerības uz pozitīvu rezultātu arī spēlē pret liepājniekiem. Pēc vieglā treniņa parkā futbolisti devās iepazīties ar "Daugavas" stadiona zālienu, bet vakarpusē aizvadīja vēl vienu treniņu. Savukārt šodien "Aktobe" vienībai treniņi nav paredzēti un, pēc galvenā trenera vārdiem, futbolisti pa taisno no viesnīcas dosies uz maču.
"Par Liepājas komandas spēku informācija ir samērā maz, taču zinu, ka tai ir ļoti spēcīga priekšējā līnija ar Ģirtu Karlsonu priekšgalā, tāpat vidējā līnijā kā zivs ūdenī jūtas Genādijs Soloņicins. Savukārt aizsardzībā "Liepājas metalurgam" ir vairāki talantīgi puiši - kā Oskars Kļava un Deniss Ivanovs," komentēja V.Muhanovs.
Arī "Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs izteicās, ka visi spēlētāji ir gatavi spēlei, bet, runājot par trīs jaunpienācējiem, kas žilbināja ar vārtu guvumiem 1.līgas mačos, neviens no viņiem šodienas spēlē laukumā neizies un pagaidām joprojām nav zināms, vai vispār kāds no viņiem paliks Liepājā. Uz jautājumu, kas šodienas mačā stāsies vārtos, lietuviešu speciālists atbildēja, ka tas var būt gan Viktors Spole, kurš pēc traumas ir atguvis labu sportisko formu, gan Aleksejs Krucs, taču pamatsastāvu treneris nosauks tikai īsi pirms spēles.
Vēl jāpiemin, ka šodienas maču tiesās Horvātijas arbitru brigāde. Galvenais tiesnesis būs Aloizije Supraha.

Pludmales volejbola cīņas Liepājā un Rojā
Andris Sudmalis

Liepājas pludmales volejbola līgā ir aizvadīts otrais posms, kurā kungu vērtējumā dalībnieku skaits bija aptuveni tāds pats kā pirmajā posmā - 34 dalībnieki, bet aktīvākas kļuvušas meitenes, kuras, izlaižot pirmo posmu, šoreiz bija pārstāvētas ar 12 dalībniecēm.
Sacensību formāts, kas paredz, ka dalībnieki savu komandas biedru noskaidro tikai pirms spēļu sākuma veiktajā izlozē, ir visai nežēlīgs, un viena posma uzvarētājs nākamajā var ierindoties krietni zemākā vietā. Tā šoreiz iznāca ar pirmā posma uzvarētāju Kasparu Ķinēnu, kurš otrajā posmā ierindojās tikai 13.vietā. Savukārt par sacensību uzvarētāju kļuva Ivars Apinis un Igors Lucēvičs, 2.vietu izcīnīja Guntis Kopštāls un Uldis Klaks, bet trešie palika Mārtiņš Punga un Aleksandrs Poļevs.
Pēc pirmajiem diviem posmiem kopvērtējumā līderpozīcijā ir izvirzījies Ivars Apinis ar 6,5 punktiem. Otrais, atpaliekot par vienu punktu, ir Dainis Zombergs, bet 3.vietu ar 8,5 punktiem dala trīs volejbolisti - Mārtiņš Punga, Gatis Špakovskis un Zigurds Lācis.
Dāmu, dalībnieču vecuma dēļ precīzāk sakot - meiteņu, vērtējumā uzvaru izcīnīja Una Upmane un Daina Ledāja, 2.vietu izcīnīja Kristīne Glade un Laura Miltiņa, bet 3.vietā ierindojās Kaiva Folkmane un Sandra Miltiņa.
Savukārt Liepājas pludmales volejbola pāris Kaspars Ķinēns un Ronalds Ozoliņš nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru pirmajā Kurzemes pludmales volejbola čempionāta posmā, kas norisinājās Rojā. Mūsējie piecpadsmit komandu konkurencē pārliecinoši aizvadīja apakšgrupas cīņas, bet vienīgo zaudējumu piedzīvoja izslēgšanas spēlēs, kas norisinājās pēc divu zaudējumu sistēmas. Sacensību turpinājumā liepājnieki tomēr aizkļuva līdz finālam, kurā revanšējās tiem pašiem pretiniekiem, pret kuriem nācās piedzīvot vienīgo zaudējumu.
Nākamais Liepājas pludmales volejbola līgas posms norisināsies jau šodien, un sacensību rīkotāji aicina piedalīties visus spēlētgribētājus, īpaši aicinātas tiek dāmas.

Notiks pludmales futbola turnīri
Andris Sudmalis

Tuvāko nedēļu laikā Liepājā norisināsies divi pludmales futbola turnīri.
Sestdien, 15.jūlijā, ar tradicionālo turnīru "Dzintarjūras kauss" Liepājā oficiāli sāksies jaunā pludmales futbola sezona. Sacensību sākums pulksten 11. Pieteikšanās (līdz 14.jūlijam) un papildu informācija pa tālruni 29771682.
Arī mūzikas festivāla "Baltic Beach party" ietvaros, kas norisināsies 21. un 22.jūlijā norisināsies pludmales futbola turnīrs ar tiem pašiem noteikumiem. Šīm sacensībām pieteikšanās termiņš ir 19.jūlijs, kontakttālrunis 29771682.

Šodien pirmais aktīvā sporta vakars
Andris Sudmalis

Šodien pulksten 19 Jūrmalas parkā pie Bērnu rotaļu laukuma sāksies pirmais no trim Liepājas Pilsētas domes un sporta preču veikala "Sportland" rīkotajiem "Sportland aktīvajiem vakariem", bet abi pārējie pasākumi norisināsies 29.jūlijā un 9.augustā. Tajos ikvienam interesentam būs iespēja bez maksas vingrot aerobikas nodarbībās profesionālu treneru pavadībā, kā arī piedalīties krosa skrējienā no Jūrmalas parka līdz "Čili picai" lielveikalā "Sala XL".
Dalībniekiem, kas piedalīsies visos aktīvā sporta vakaros, būs iespēja izlozē laimēt veikala "Sportland" dāvanu kartes.

Liepājnieces palīdz pieveikt polietes
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Latvijas U-16 izlases basketbolistes ar Polijas vienaudzēm aizvadīja trīs pārbaudes spēles, kurās piedalījās arī abas valstsvienības kandidātes no Liepājas - Sabīne Niedola un Laura Pelše.
Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zīverts pastāstīja, ka mačos ar polietēm visās trijās cīņās pamatsastāvā laukumā izgāja ceturtā numura pozīcijā spēlējošā Sabīne Niedola. "Sabīnei laukumā lielākais trumpis ir tieši cīņa zem groziem, tādēļ arī viņai devām norādījumus spēlēt kā spēka uzbrucējai, ko liepājniece arī veiksmīgi izpildīja, pēdējās divās spēlēs gūstot vairāk nekā desmit punktu", teica M.Zīverts. Pirmās divas spēles labā līmenī aizvadīja arī Laura Pelše, kas izlases modelī tika iemēģināta divās pozīcijās - spēlējot ārējā līnijā, kā arī zem groza. "Veiksmīgāk Laura darbojās groza tuvumā, taču, arī cīnoties soda laukuma tuvumā, viņa no sastāva ārā nekrita," uzsvēra M.Zīverts.
Runājot par komandas kopējo sniegumu, treneris izteicās, ka vēl esot krietni vien jāstrādā pie taktikas un fiziskās sagatavotības, taču jau pēc šīm spēlēm iezīmējās valstsvienības diezgan stabilā darbība aizsardzībā un ātra pāreja pretuzbrukumos, kas polietēm radīja lielākās galvas sāpes tieši pirmajā mačā, kad mūsējās svinēja uzvaru ar 76:60. Jāatzīst gan, ka otrajā mačā tika piedzīvots smags zaudējums - 45:68, tomēr pēdējā cīņā spraigā spēles izskaņā atkal labākas bija latvietes - 57:73, un viena no spilgtākajām izlases rindās bija Sabīne Niedola, gūstot 11 punktus.
Tagad valstsvienība gatavojas vienam no pēdējiem pārbaudījumiem pirms Eiropas čempionāta finālturnīra - Baltijas kausa izcīņai, kas no 21. līdz 23.jūlijam norisināsies Igaunijā.