Kurzemes Vārds

15:26 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Dzēš nodokļu parādus

Liepājas pašvaldības deputāti atbalstījuši bankrotējušās akciju sabiedrības "Liepājas zivju konservu rūpnīca" iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāda (171473 lati), dabas resursu nodokļa parāda (1872 lati) un nekustamā īpašuma nodokļa par zemi Roņu ielā 6 parāda (32759 lati) dzēšanu. Ar domes lēmumu dzēsti arī bankrotējušās sabiedrības "Kurzemes kante" parādi 1725 latu apmērā, SIA "AV Auto" parāds 703 lati, SIA "Livonija" īpašuma nodokļa parāds 18 latu apmērā.

Atzīmēs 85.gadskārtu

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dzintra Mirdza Reisa, 2.augustā nodaļas telpās tiks atzīmēta Liepājas Dzimtsarakstu nodaļas izveides 85.gadskārta. 1921.gada 2.augustā darbu sāka toreiz jaunā dzimtsarakstu iestāde, reģistrējot dzimušos, mirušos, salaulātos liepājniekus. Svinību reizē uz Liepājas Dzimtsarakstu nodaļu tiek aicināti visi tie, kuri šajā iestādē ir strādājuši. Sarūpēta īpaša svētku programma. 17.maijā Rīgā notika Latvijas Republikas dzimtsarakstu nodaļu 85 gadu jubilejas svinību sarīkojums, kurā godināja dzimtsarakstu nodaļās strādājošos darbiniekus.

Darbu sāk jauna ražotne

Kā informēja uzņēmuma "Aile grupa" valdes priekšsēdētājs Valdis Mors, Liepājā ekspluatācijā tiek nodota vēl viena stikla un alumīnija konstrukciju ražotne Pulvera ielas industriālā parka teritorijā. Šī jau ir otrā ražotne, un tas sākotnēji uzņēmumam ražošanas jaudu ļaus palielināt par 50 procentiem. Plānots, ka pērn Pulvera ielas industriālā parka teritorijā darbu sākušajā ražotnē ražos koka un alumīnija logus, bet jaunajā ražotnē stiklotas alumīnija konstrukcijas. Jaunās rūpnīcas kopējā platība ir divi tūkstoši kvadrātmetru, plānotā ražošanas jauda gadā ir 40 000 kvadrātmetru alumīnija stikla konstrukcijas. Ražotne aprīkota ar modernām tehnoloģijām, un līdz ar jaunās rūpnīcas atvēršanu uzņēmums radījis 30 jaunas darba vietas. Apkopotie "AILE grupas" rezultāti liecina, ka apgrozījums attiecībā pret 2005.gada pirmo pusgadu palielinājies par 20 procentiem. 2005.gadā "AILE grupas" apgrozījums bija vairāk nekā 14 miljoni latu. Uzņēmuma grupā strādā vairāk nekā 400 darbinieku.

Talsu mākslinieku vitālie darbi
Indra Imbovica

Šajās dienās Liepājas muzeja lielajā zālē atklāta Talsu mākslinieku grupas darbu izstāde, kurā ar 35 darbiem piedalās deviņi gleznotāji: Andris Vītols, Gunta Kalsere, Guna Millersone, Andris Biezbārdis, Ritma Zikmane–Lagzdiņa, Jānis Lagzdiņš, Modris Sapuns, Laura Feldberga, Armands Zēfelds.
Talsu mākslinieku grupa dibināta 1996.gada 10.aprīlī Talsu Novadpētniecības muzejā ar mērķi koordinēt savā novadā dzīvojošos māksliniekus kopīgiem mākslas projektiem. Šīs Kurzemes pilsētas mākslinieku apvienība joprojām ar savām radošajām aktivitātēm ir Latvijas mākslas procesu uzmanības lokā, turpina veidot Talsu mākslas tradīcijas, rīko darbu izstādes savā pilsētā, Kurzemē, Latvijā un ārvalstīs. Talsinieki allaž bijuši arī vieni no aktīvākajiem un radošākajiem Kurzemes mākslas dienu dalībniekiem, kuru darbi izceļas ar krāsainību un oriģinalitāti.
Talsu grupā ir apmēram 25 dažādās nozarēs strādājoši mākslinieki: gleznotāji, grafiķi, fotogrāfi, tēlnieki, tekstilnieki, rotkaļi u.c. Grupas koordinatore, Talsu Novada muzeja galvenā speciāliste, māksliniece Guna Millersone informē, ka talsinieki turpina organizēt regulāras izstāžu un projektu apmaiņas ar Talsu rajona un pilsētas sadraudzības partneriem Zviedrijā, Dānijā, Igaunijā un Krievijā.
Pat vasaras svelmainajās dienās Liepājas muzejā Talsu mākslinieku grupas izstādi nāk apskatīt veselas ģimenes.

Glābēji rīko kārtējās mācības

15.jūlijā no pulksten 13 pludmalē Glābšanas stacijas teritorijā saistībā ar projektu "Bay Watching sistem in the Baltic sea region" Interreg IIIA notiks glābšanas dienesta darbinieku paraugdemonstrējumi, viktorīna un stafete ūdenī, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti. Atgādināsim, ka projekta mērķis ir uzlabot glābšanas sistēmas darbību Baltijas jūras piekrastē un projektā bez Liepājas iesaistās Saulkrastu, Jūrmalas, Palangas, Klaipēdas un Neringas pilsētas.

Akceptē teātra izglītības programmas finansējumu
Indra Imbovica

Pašvaldības deputāti Pilsētas domes sēdē nolēma akceptēt projektu, kas paredz īstenot izglītības programmu Liepājas teātra attīstībai. Projekta kopējā summa ir 120 000 latu.
Patlaban Liepājas teātrī strādā 14 aktieri, kuru vidējais vecums ir ap 40 gadu. Ja netiks izglītoti jauni aktieri, teātra trupa strauji novecos, kas apdraud normālu darbu un neļauj nodrošināt repertuāru. Tādēļ tika noslēgts līgums ar Klaipēdas Universitāti par Liepājas teātra aktieru kursu un pašreizējo aktieru kvalifikācijas paaugstināšanu. Šā gada 6.jūlijā tika uzņemts Liepājas teātra jaunais kurss 19 studentu sastāvā, kuri mācības Klaipēdas Universitātē uzsāks šoruden, septembrī.
Kopējais pašvaldības ieguldījums četros gados projektā "Liepājas teātra izglītības programma Liepājas teātra attīstībai" būs 22 500 latu. Šogad nepieciešamā summa ir 3750 latu, kas tiks iekļauti šā gada "Cerību sarakstā". Savukārt Attīstības pārvaldei uzdots pašvaldības līdzfinansējuma kopējo summu iekļaut Kapitālinvestīciju programmā pa gadiem: 2006.g. – 3750 latu, 2007.g – 6250 latu, 2008.g – 5000 latu, 2009.g – 5000 latu un 2010.g. – 2500 latu.

Ļoti izturīgas caurules

Par to, ka uzņēmums "Liepājas enerģija" remontdarbus savās siltumtrasēs veic paredzētajā termiņā, ikviens var pārliecināties, vērojot situāciju ielās. Tā, ātri vien bija paveikta cauruļu nomaiņa Tirgus ielā. Uzdevums ir pēc iespējas ātrāk atjaunot šajos kvartālos karstā ūdens padevi, kā arī atjaunot transporta kustību vietās, kur tā bija pārtraukta. Lielu darba apjomu prasa ceļu seguma atjaunošana. Izraktās tranšejas, kas nepieciešamas cauruļu nomaiņai, vērojamas dažādās pilsētas vietās, arī Karostā. Centrā remonts redzams Radio ielā, nogriežoties uz Jūras un J.Dubelšteina ielu. Šeit darbs perspektīvs – siltumtrasi gatavo topošai jaunbūvei nograutās kinoteātra ēkas vietā un tādēļ tiek izmantots brīdis, kad šajā pašā vietā savas komunikācijas pilnveido cita profila uzņēmumi. Siltumapgādes caurules tagad izmanto dārgas – rūpnīcas izolācijā. Tās paredzētas ilgstošai lietošanai. Caurules iegulda sabiedrības "Būvmehanizācija" speciālisti.

Pēdējie brīdinājumi

Namu pārvalde "Jaunliepāja" regulāri atgādina parādniekiem par īres maksas parādu dzēšanu pilnā apjomā. Pašreiz tiek gatavotas jaunas prasības iesniegšanai tiesā, un laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" ievietoti brīdinājumi, ka no nepatikšanām, proti, izlikšanas un tiesu izdevumiem, var izvairīties, norēķinoties mēneša laikā. Publicētas astoņas šādas adreses. Vislielākais parāds ir Trofimovu ģimenei no Kārklu ielas 6 – 542 lati.