Kurzemes Vārds

15:23 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nevēlamies maksāt par siltuma zudumiem

Atklāta vēstule
Liepājas domes izpilddirektoram Edgaram Rātam,
SIA "Liepājas enerģija" direktoram,
SIA "Jaunliepāja" valdes priekšsēdētājam,
"Kurzemes Vārda" redakcijai

Vēršamies pie Jums jautājumā, kurš pēdējā laikā ir ļoti aktuāls visā pilsētā dažādos rajonos. Visā apkures sezonā rēķinos mēs maksājām arī par siltuma zudumiem karstā ūdens sistēmā, kaut gan uzskatām tos par nepamatotiem, bet tie bija Ls 0,60; Ls 0,65; 0,75 – kā nu kuru mēnesi. Saņemot rēķinu par jūniju, mūs šokēja jaunā summa – Ls 5,73 atkal par zudumiem. Kopā par 42 dzīvokļiem tas jau ir vairāk nekā Ls 240. Kolosāla summiņa! Svarīgi arī tas, ka divas nedēļas karstā ūdens mājā pat nebija, bet summa astronomiska!
Mums katram dzīvoklī ierīkots ūdens skaitītājs, katrs izlieto karsto ūdeni pēc savām vajadzībām un maksātspējas. Kategoriski esam pret šādu patvaļu, ka katru mēnesi mums tiks pieprasīta mistiska summa par kaut kādiem zudumiem. Ar SIA "Jaunliepāja" noslēgtajā apsaimniekošanas līgumā ir teikts, ka īpašnieks maksā apsaimniekošanas maksu un norēķinās par komunālajiem pakalpojumiem. Ja mēs vēl samierinājāmies ar santīmiem par zudumiem apkures sezonā, tad tagad, kad vēlas iekasēt no iedzīvotājiem gandrīz 6 latus, vairs ar to nesamierināsimies. Dažs vienistabas dzīvoklī kādu mēnesi neizlieto pat vienu kubikmetru karstā ūdens, bet no cilvēka, tāpat kā no visiem, tiek pieprasīta astronomiska summa par zudumiem, kur nav viņa vainas.
Ja trasēs vai mājas iekšējā sistēmā ir zudumi, tad prasām atrast un sakārtot to iestādēm, kurām tas ir jādara. Neesam padomju laika kolhozs, kad mums grib iestāstīt, ka varbūt mājā ir nemaksātāji, vai kāda cita problēma. Iedzīvotāji savā dzīvoklī par izlietoto karsto ūdeni atbild katrs par sevi!
Esam arī painteresējušies, kā notiek citur Latvijā, bet šāda patvaļa ir tikai Liepājā. Domājams, ka sezonā, kad nav apkures, kāds vienkārši grib aizpildīt kaut kādus parādus vai vienkārši iedzīvoties uz iedzīvotāju rēķina, kuriem jau tā ir uzlikts pietiekami liels slogs attiecībā uz maksājumiem.
Pamatojoties uz iepriekš minēto, kategoriski atsakāmies maksāt jebkādas papildu maksas, salīdzinot ar tiešo katra dzīvokļa īpašnieka vai īrnieka ikmēneša karstā ūdens izlietojumu un maksu par uzsildīšanu.
Lūdzam domes izvērtējumu un konkrētu analīzi, kā līdz šim ir rēķināti šie zudumi, konkrēti – uz kādu dokumentu pamata radušās tik dažādas summas. Turpmāk lūdzam norēķinos neieturēt atsevišķas maksas par zudumiem. Pieprasām, lai šis jautājums tiktu atrisināts!
Ja jautājums netiks noregulēts pozitīvi, būsim spiesti virzīt to tālāk tiesībsargājošās institūcijās, jo tas ir juridiski nepamatoti.

Mājas īpašnieku un īrnieku vārdā –
Silvija Vizbule,
Krūmu ielas 30.mājas vecākā