Kurzemes Vārds

16:48 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Sporta halles pamatakmens varētu tikt guldīts oktobrī
Andris Sudmalis

Vakar tika parakstīts trīspusējs līgums starp Liepājas domi, Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un SIA "Liepājas olimpiskais centrs" par multifunkcionālās sporta halles projekta realizāciju.
Parakstītajā līgumā precīzi noteikta katras puses juridiskā atbildība un pienākumi projekta realizācijas gaitā. Projekta kopējā summa pašlaik ir noteikta vairāk nekā desmit miljonu latu apmērā, bet tā vēl var mainīties atkarībā no būvniecības projekta dalībnieku piedāvātajām izmaksām. Ja projekta realizācijas laikā radīsies papildu izmaksas, Liepājas dome apņemas piesaistīt finansējumu no valsts vai citām trešajām personām.
"Esmu patiesi gandarīta par parakstīto līgumu. Izsaku prieku, ka mēs sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju un valdību esam atrisinājuši nepieciešamos jautājumus, lai komiteja saņemtu kredītlīdzekļus no valsts Liepājas sporta kompleksa celtniecībai. Šī lieliskā sporta bāze būs liels ieguvums ne tikai liepājniekiem, bet visai Latvijas sporta saimei," parakstīto līgumu komentēja S.Golde.
Arī LOK ģenerālsekretārs Einārs Fogelis pateicās visām iesaistītajām pusēm par lielo darbu, kas paveikts, lai ēkas celtniecība varētu šoruden uzsākties. Viņš uzsvēra, ka pilsēta ar tik bagātām sporta tradīcijām kā Liepāja, jau sen ir pelnījusi šādu modernu sporta bāzi.
"Izveidotā bāze ļaus rīkot dažāda mēroga sporta, kultūras un izklaides pasākumus, kas atstās pozitīvu iespaidu uz visa Liepājas reģiona sociāli ekonomisko attīstību," uzsvēra S.Golde.
Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis, atbildot uz jautājumu par reālu būvniecības darbu uzsākšanu, izteica cerību, ka halles pamatakmens varētu tikt ielikts šā gada oktobrī, savukārt E.Fogelis, ņemot vērā LOK pieredzi šādu projektu realizēšanā, izteica prognozi, ka ēkas celtniecība varētu ilgt apmēram vienu gadu, kopš tās celtniecības uzsākšanas brīža.

Ievada sporta vakarus
Andris Sudmalis

Trešdien Jūrmalas parkā pie Bērnu rotaļu laukuma norisinājās pirmais no trim Liepājas Pilsētas domes un sporta preču veikala "Sportland" rīkotajiem "Sportland aktīvajiem vakariem", bet nākamie pasākumi notiks 29.jūlijā un 9.augustā.
Pirmajā sporta vakarā liepājnieku interesi bija izraisījušas tikai aerobikas nodarbības, kuras vadīja "Libava sport" instruktores – kopskaitā dažādus vingrinājumus izpildīja aptuveni 20 sportotgribētāju. Vakara sākumā iesaistījās pat vairāki puiši no tuvējā skeitparka, tomēr, vai nu vingrojumi viņiem ātri apnika, vai arī tie izrādījās pārāk grūti, ilgi viņi neuzkavējās.
Savukārt plānotais krosa skrējiens no Jūrmalas parka līdz "Čili picai" lielveikalā "Sala XL" nenotika vispār, jo tam nebija pieteicies neviens dalībnieks. Šāda neatsaucība izraisa nelielu neizpratni, jo zināms, ka daudzi liepājnieki labprāt katru vakaru dodas skrējienos pa pludmali.
Liepājas domes Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš atzina, ka, lai arī pirmā aktīvā sporta vakara kopējais dalībnieku skaits ir visai neliels, to var uzskatīt par izdevušos: "Pirmajā reizē mēs necerējām uz lielu interesentu skaitu, un arī reklāmas bija visai maz. Tomēr ceram, ka turpmākajos posmos piedalīsies vairāk sportotgribētāju, it īpaši skriešanas sacensībās. Šī gada pirmie trīs pasākumi zināmā mērā kalpo tikai kā sagatavošanās nākamajam gadam, līdzīgi sarīkojumi varētu notikt katru gadu."
Notikušais sporta vakars, kura galvenais mērķis – radīt liepājniekiem iespējas sportiskām aktivitātēm un veicināt veselīgu dzīvesveidu, neskatoties uz mūsu pilsētas Sporta pārvaldes vadītāja optimismu, nelielā dalībnieku skaita dēļ tomēr drīzāk uzskatāms par neizdevušos. Jācer, ka šajā reizē darbosies klasiskais teiciens par pirmo kaķēnu slīcināšanu un nākamajos vakaros liepājnieku atsaucība būs lielāka.

Spēku taupīšana atnesa neizšķirtu
Andris Sudmalis

Trešdien, kamēr "Liepājas metalurga" galvenā komanda gatavojās debijai UEFA Čempionu līgā, liepājnieku dublieri aizvadīja kārtējo spēli Latvijas čempionāta 1.līgā, viesos cīnoties neizšķirti 2:2 (0:1) ar Rīgas vienību "Multibanka".
Spēle norisinājās gandrīz vai dienas vidū – pulksten 14, kas mūsējiem radīja papildu problēmas, jo karstajā laikā ceļš līdz galvaspilsētai tika mērots spēles dienā. Liepājnieku pasivitāti spēles ievadā komandas treneris Viktors Lukins gan skaidro nevis ar nogurumu, bet gan ar gados jauno spēlētāju vēlmi taupīt spēkus visai spēlei. Ne reizi vien bailes izlikt sevi jau mača sākumā mūsējiem lika nokļūt iedzinēju lomā, un tā notika arī šoreiz – pēc aizsargu kļūdas pirmajā puslaikā un vārtsarga Aleksandra Vlasova kļūdas otrā puslaika ievadā, metalurgi nonāca zaudētājos ar 0:2.
Tomēr spēku rezerves liepājniekiem bija vēl palikušas pietiekami. Vladimirs Kamešs, kurš beidzot ir pavisam atguvies pēc ilgstošās savainojuma ārstēšanas, panāca 1:2, bet izlīdzinājumu vienu minūti pirms pamatlaika beigām panāca uz maiņu iznākušais Krišjānis Dinsbergs. V.Lukins atzina, ka K.Dinsberga iznākšana laukumā mūsējo spēli krietni atdzīvinājusi – tikai 15 gadus vecais spēlētājs izcēlies ar precīzām un pārdomātām piespēlēm, bet viņa galvenais nopelns, protams, ir vārtu guvums.
"Liepājas metalurga" dublieriem bija iespēja izraut arī uzvaru, tomēr beigu ofensīva rezultātu neizmainīja.
Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs svētdien, 16.jūlijā, pulksten 16, savā laukumā tiekoties ar vieniem no turnīra līderiem – "Ventspils 2" vienību.

Liepājnieks otrais viltīgajā Somijas ezerā
Miks Kuncītis

Baltijas kausa izcīņas 3.posmu Puhajarvi ezerā Somijā aizvadījis Liepājas labākais burātājs un Baltijas kausa pašreizējais līderis Jānis Preiss. Šoreiz vēju pilsētas sportistam prestižajā "Formula Windsurfing" tika sudraba medaļa.
Pats burātājs informēja, ka šoreiz Somijas posms viņu esot pārsteidzis negatīvā nozīmē, jo, lai arī šie rezultāti tiek ņemti vērā pasaules rangā, maču organizācijas līmenis bijis ļoti zemā līmenī – nebija ne atklāšanas ceremonijas, ne iepazīšanās ar sacensību norises vietu, kā arī laicīgi netika ziņots par gaidāmām izmaiņām laika apstākļos. Par maču līmeni liecināja arī fakts, ka uzvarētājs bija zināms jau pēc diviem braucieniem, kad pēc vairāku sportistu sūdzībām par slikto organizētību pasākums tika pārtraukts. Liepājniekam šāds pavērsiens liedza izcīnīt uzvaru arī Somijas posmā, jo trešais brauciens, ko Preiss bija veicis nevainojami, tika anulēts. Pirmajā piegājienā Jānis jau no starta līnijas izvirzījās priekšgalā, taču sacensību gaitā krasi mainījās vēja virziens, tāpēc mūsu sportists atkrita līdz septītajai pozīcijai. Nākamajā un noslēdzošajā braucienā liepājnieks konkurentiem neatstāja nekādas cerības un finiša līniju sasniedza pirmais. Šāds rezultāts mūsu pilsētas burātāju 28 dalībnieku konkurencē Somijā ierindoja otrajā vietā tūlīt aiz Igaunijas sportista.
"Pagaidām vēl konkrēti nav zināms, vai šis posms tiks ņemts vērā kopējā Baltijas kausa izcīņas ieskaitē, taču manā gadījumā tas daudz neko nemaina, jo jebkurā situācijā pirms beidzamā posma, kas no 18. līdz 20.augsutam notiks Tallinā, saglabāju līderpozīcijas kopvērtējumā," sacīja burātājs.