Kurzemes Vārds

20:48 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Cīņā par Liepājas Universitāti saņem deputātu atbalstu

Daina Meistere

Vakar Liepājas domes sēdē deputāti nolēma atbalstīt Liepājas Pedagoģijas akadēmijas nosaukuma maiņu pret nosaukumu "Liepājas Universitāte" un augstskolas Satversmes grozījumu virzīšanu apstiprināšanai Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijā, Ministru kabinetā un Saeimā, kā arī lūgt šīs institūcijas atbalstīt universitātes izveidi Liepājā, tā īstenojot līdzsvarotu reģionu attīstību.
Liepājas Pedagoģijas akadēmija šobrīd ir izpildījusi visus kritērijus, lai pretendētu uz universitātes statusu. Universitātes izveide Liepājā ļautu apgūt plašu augsta līmeņa profesiju spektru, veicinātu Liepājas atpazīstamību pasaulē, ļautu paplašināt lietišķos pētījumus pilsētu interesējošās jomās.
Jūnijā Liepājas pilsētas Dome Izglītības un zinātnes ministrijai un LR Augstākās izglītības padomei nosūtīja vēstuli, kurā lūdza skaidrojumu par to, kādi kritēriji šobrīd ir spēkā, lai augstskolas varētu pretendēt uz universitātes statusu. Pašvaldība vēlas panākt, lai agrāk, vēl pirms 2007.gada 1.septembra akadēmija izpildītu visas prasības, kas nepieciešamas, lai iegūtu universitātes statusu.
Šobrīd ir spēkā augstskolu likuma pārejas noteikumi, taču no tiem nav saprotams, vai akadēmija jau šogad var pretendēt uz universitātes statusu, ja izpilda likumā noteiktās prasības. Likums nosaka, ka Latvijā šobrīd ir piecas universitātes, un tikai ar 2007.gada 1.septembri spēkā stājas noteiktie universitātes kritēriji.
Kā informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Lākutis, saņemtā atbilde nav viesusi skaidrību, vai Liepājā universitāte varētu būt ātrāk par 2007.gada 31.augustu.