Kurzemes Vārds

15:24 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas nogales izklaides iespējas

Kino

Kinoteātrī "Balle" varat noskatīties piedzīvojumu filmu "Karību jūras pirāti: Miroņa lāde", animācijas filmu "Brašulis Ņikitičs un pūķis Baisulis" un krimināldrāmu "Savējais ".

Mūzika

Šodien un rīt Latvijas 1.rokkafejnīcā uzstāsies apvienība "Mitrokhin's Master Band", bet kluba "Pablo" mazajā zālē "Little Summer Disco".
Šodien mūzikas klubā "Big 7" ballīte "Zvaigžņu vēžu nakts", spēlēs dīdžeji Romario un Lexis. Rīt "Zvaigžņu vēžu nakts 2 ", pie dīdžeja pults būs Seven.
Klubā "Fontaine Palace" šovakar uzstāsies grupa no Rīgas "Gelousy", darbosies dīdžeja Anete. Rīt metālmūzikas cienītājus priecēs apvienība "Anti". Svētdien pulksten 17 sāksies "Bērnu disko".

Izstādes

A/s "UPB" būvuzņēmuma "Nams" izstāžu telpā atklāta gleznotāja Jāņa Mitrēvica (Rīga) personālizstāde "Jaunā realitāte".
Mākslas galerijā "Māja" skatāma izstāde "Inventarizācija", kurā eksponēti to mākslinieku darbi, kuri piedalījušies izstādēs kopš "Mājas" atvēršanas, kā arī dāvinājumi.
Latviešu biedrības nama vestibilā un izstāžu galerijā skatāma mākslinieka Mihaila Galinska piemiņas izstāde "Portreti".
Liepājas muzeja lielajā zālē atklāta Talsu mākslinieku darbu izstāde, mazajā zālē joprojām ekspozīcija "Latvietes mežģinēs", bet 6.zālē apskatāma Latvijas un Lietuvas muzeju sadarbībā tapusī plaša seno pulksteņu izstāde "Laiks rādīs".
Liepājas muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" atklāta mākslinieka Mihaila Ramusa personālizstāde, kā arī mākslinieka Jāņa Audriņa darbu ekspozīcija no Aizputes Novadpētniecības muzeja krājumiem.

Citas labas lietas

Rīt, Novadu dienās, Liepājā ienāk starptautiskais folkloras festivāls "Baltica – 2006": pulksten 14 Rožu laukumā atklāšana ar programmu "Labas dienas Liepājai";
no pulksten 16 līdz 18 Jūrmalas parkā, Kūrmājas prospekta galā notiks floristu dabas pasāža "Vasaras impulsi" un programma "Brīnās tautas manu dziesmu", kurā piedalīsies folkloras kopas no Polijas, Ludzas, Madonas, Bauskas, Preiļiem un Rīgas;
pulksten 16 Liepājas muzejā – kopā ar viesiem programma "Kādreiz Kurzemē"
pulksten 19 folkloras centrā "Namīns" un Amatnieku sētā risināsies programma "Dziediet mani lūgti viesi pa visiem kaktiņiem" ar sadziedāšanos, sadancošanos un cienastiem; pulksten 20 Amatnieku namā programmā "Paldies, paldies jums, labie ļaudis" aicina Pilsētas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde un Kultūras pārvalde;
pulksten 22.10 programmā "Saulīt' vēlu vakarā sēžas zelta laiviņā" dziesmas un danči turpināsies saulrietā jūras krastā, pie Glābšanas stacijas.

Novadā

Rīt visu dienu Bārtā norisināsies starptautiskā folkloras festivāla "Baltica – 2006" Novadu dienu sarīkojumi. Ap pulksten 16.30 latviešu un ārvalstu grupas no Bārtas, Salnavas, Rēzeknes, Kokneses, Jelgavas un Turkū Somijā satiksies atjaunotajā "Kruņķu" sētā Bārtas upes krastā. Te būs vainagu pīšana, grozu darināšana un aušana, kā arī dziedāšana un dancošana. Pulksten 19 iecerēta viesu tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem Bārtas Pagasta padomē. Pulksten 19.30 paredzēts dižkoncerts pie Bārtas Kultūras nama, kam sekos vakariņas un ballēšanās.
Rīt ar makšķerēšanas sacensībām, kuru dalībnieki jau 4.30 pulcēsies pie Kalvenes Pagasta padomes, sāksies ikgadējie pagasta sporta svētki. Pulksten 10 turpat norisināsies svētku atklāšanas ceremonija, kam sekos auto veiklības braucieni, tāllēkšana, lodes grūšana, neparasts boulings, mešana mērķī, riepas velšana un papīra pūķu laišana. Darbosies arī Annas Mētras vadītā podnieku darbnīca un Andas Vītolas rotaslietu darināšanas darbnīca. Pulksten 17 pie Kalvenes pamatskolas sāksies uzvarētāju apbalvošana, bet pulksten 21 turpat norisināsies zaļumballe.
Rīt pulksten 22 bijušā bērnudārza telpās Vecpilī notiks diskotēka "Summer Disco" jauniešiem.
Rīt pulksten 10 visi interesenti pulcēsies uz kooperatīva "Durbes grauds" rīkotajām Lauku dienām Durbes novadā.
Rīt pulksten 22 Grobiņas pilskalna estrādē sāksies diskotēka jauniešiem kopā ar DJ Laimix.
Rīt no pulksten 12 līdz 15.30 Ziemassvētku vecīša birojā Ziemupes Tautas namā turpināsies "Rūķu skolas" nodarbības bērniem. Būs praktiska darbošanās, rotaļas, spēles, ekskursija pa Ziemassvētku vecīša ciematiņu un vizināšanās ar kvadracikliem.
Galerijā "Mētras māja" Aizputē vēl skatāma Jurģa Skulmes darbu ekspozīcija "Izstāde".
Rucavas Saieta namā joprojām apskatāma fotogrāfu Ziedoņa Safronova un Arnolda Aigara darbu izstāde "Rucavas cimdu vēstījums".

Iesakām

Jāņa Mitrēvica izstāde "Jaunā realitāte"

Šajās dienās akciju sabiedrības "UPB" būvuzņēmuma "Nams" izstāžu telpā atklāja mākslinieka Jāņa Mitrēvica (Rīga) personālizstādi "Jaunā realitāte". Kopā ar viņu vernisāžā no galvaspilsētas bija ieradušies arī viņa kolēģi un draugi Ieva Iltnere, Sandra Krastiņa, Edgars Vērpe, kā arī piedalījās mākslinieki no Liepājas plenērfestivāla "Mūzu hepenings" un a/s "UPB" prezidents Uldis Pīlēns.
Visi minētie uzvārdi ir pazīstamākie latviešu vidējās paaudzes mākslinieku vidū, un cits pēc cita rādījuši savus darbus šajā mākslas darbu nelielajā ekspozīciju zālē. Jāatzīst, ka "UPB" viceprezidente Ilze Freimane, kas organizē izstādes būvuzņēmuma "Nams" galerijā, ar firmas vadības ieinteresētu atbalstu pratusi atlasīt un uz Liepāju ataicināt Latvijas mākslinieku izlasi, kāda mūsu pilsētas izstāžu zālēs līdz šim nav bijusi.
Jānis Mitrēvics savulaik mācījies Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu, izstādēs piedalās kopš 1984.gada, bet personālizstādes rīko no 1993.gada. Viņu var ierindot multimediju mākslinieku vidū, jo viņš ir ne tikai daudzu nozīmīgu kultūras un mākslas projektu autors un līdzautors, bet mākslā arī izmēģina un īsteno jaunas tehnoloģijas un elektroniskās tehnikas iespējas. Šobrīd Jānis Mitrēvics ir viens no autoritatīvākajiem Latvijas mākslas procesu aktīviem dalībniekiem un ekspertiem.
Savai uz Liepāju atvestajai gleznu kolekcijai nosaukumu "Jauna realitāte" Jānis Mitrēvics nav devis nejauši. Aplūkojot darbus, sākumā liekas, ka tās ir lielas krāsainas fotogrāfijas, nevis gleznas. Tomēr tas ir tikai šķitums, jo mākslinieks tās radījis, izejot ļoti sarežģītu un garu procesu, kuru ne visai spēj izprast pat profesionāli mākslinieki. Katrā ziņā tā ir visīstākā eļļas glezniecība, kurā pielietota arī datortehnika. Pie tam sava veida skatītāju galvas jaukšanai izstāžu telpā gleznas sakārtotas tā, ka vienā pusē ir izvietoti darbi ar urbanizēto pilsētvidi, bet otrā pusē romantiski skaistās neskartās dabas ainavas. Jānis Mitrēvics atzīst, ka strādāt šādā glezniecības tehnikā ir bijis ļoti sarežģīts un grūts process un turpmāk viņš vairs šādi nestrādās. "Man bija vēlēšanās sevi pārbaudīt, vai es to varu. Es to paveicu un punkts. Latvijā šādā veidā neviens nav strādājis. Vai kāds to var atkārtot un turpināt, nezinu, bet – kāpēc ne, lai pamēģina," saka mākslinieks.

Jaunās grupas centīsies kļūt pamanāmas

Jau septīto gadu notiks rokmūzikas festivāls "Tu esi pamanīts". Šis ir vienīgais sarīkojums – konkurss Latvijā, kurā jaunākai paaudzei dota iespēja plašākai sabiedrībai parādīt savas aktuālās intereses mūzikā, sportā un mākslā. Pirmais festivāls notika 2000.gadā Jūrmalā, Mellužu estrādē, uz kuru pieteicās 18 jaunās grupas no visas Latvijas. Par laureāti šajā konkursā kļuva grupa "Mary Jane". No šā gada konkursa atlase tiek organizēta četrās Latvijas pilsētās, arī Liepājā. Katra novada atlasē noteiks un izvirzīs divas labākās grupas fināla konkursam, kas 12.augustā notiks Jūrmalā, ūdens atrakciju parkā "Nemo".
Festivāla "Tu esi pamanīts" Kurzemes un Zemgales novadu pusfināla konkurss norisināsies rīt koncertestrādē "Pūt, vējiņi!". Izvērtējot grupu iesūtītos audio un video ierakstus, pēc pirmās atlases kārtas festivāla pusfinālā uzaicinātas šādas grupas: "Fame", "Predict", "Hertz", "LE – TAB" un "Dullīši". Savukārt Liepāju pārstāvēs "Rietumu radio" raidījuma "Tunelis" ieteiktās labākās jaunās apvienības – "Andretty", "Mango džems", "Habemus", "Greenfield" un "Outside". Liepājniekiem daļa no šīm grupām nebūt nav svešas. Vēl vairāk, grupas nesušas Liepājas vārdu un garu vairākos rokmūzikas festivālos citur Latvijā. "Liepāja bija, ir un būs Latvijas rokmūzikas Meka", atzīst festivāla radošais direktors Ģirts Alsters. "Tik bagātas tradīcijas, atvērti un sadarboties gatavi cilvēki atrodami tikai tādās, ar īpašu auru apveltītās vietās kā Liepāja."
Katra apvienība savu varēšanu žūrijai un skatītājiem apliecinās 20 līdz 25 minūšu garā programmā. Jaunos censoņus Liepājā vērtēs divas žūrijas, viena izvirzīs dalībniekus festivāla "Tu esi pamanīts" finālam, bet otra – noteiks trīs dalībniekus, kas piedalīsies festivāla "Liepājas Dzintars" jubilejas sarīkojumā un uz lielās skatuves izpildīs savulaik panākumus guvušo dziesmu kaverversijas. Vietējā žūrijā piedalīsies viens cilvēks no "Liepājas dzintara" rīkotājiem un pa pārstāvim no laikraksta "Kurzemes Vārds" un "Rietuma radio" raidījuma "Tunelis". Interesanti arī, ka vērtētāju vidū būs vēl pa jaunietim no katras grupas, kas uzstāsies konkursā. "Rietumu radio" programmu direktors Raivis Ciekurzis skaidroja, ka žūrijās bieži vien aicina cilvēkus, kas ir visai tālu no mūzikas, pietiekami nepārzina esošo situāciju, taču paši mākslinieki ir tajā visā iekšā, un viņi vislabāk var pateikt, ko katra grupa ieguldījusi priekšnesuma sagatavošanā.
Taču festivāla laikā varēs dzirdēt ne tikai jaunās grupas, bet arī vērot ekstrēmo sporta veidu paraugdemonstrējumus, tie sāksies pulksten 13. Pašam konkursam tiks dots starts pulksten 17, bet viesi – grupas "Feisless", "Indygo", "Soundarcade" un "Detlef's Zoo" uz skatuves kāps ap pulksten 22.