Kurzemes Vārds

14:13 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Lūdz palīdzību mirušā identificēšanai

Policija lūdz iedzīvotāju palīdzību nezināma vīrieša personības noskaidrošanā. Bojā gājušais tika atrasts Ģenerāļa Baloža ielas 17.namā 13.maijā. Redzamas vardarbības pazīmes nav. Vīrieša pazīmes: aptuveni 40 – 50 gadu vecs, 165 cm garš, kalsnas miesas būves, tumši, pagari mati, tumša bārda, zila acu krāsa. Bija ģērbies melni sarkanā neilona virsjakā, pelēkā džemperī, zilas krāsas džinsa kreklā, zilās sporta biksēs, sporta apavos. Ja kādam ir informācija par mirušā personu, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem: 34 04531; 02 vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.

Brauc bez tiesībām un apgāžas

Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, 12.jūlijā, vadot motociklu "Piaggio" bez tiesībām, 15 gadu vecs jaunietis Lauku ielā neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, netika galā ar vadību un apgāzās. Vadītājs nogādāts Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā.

Sadursme seko sadursmei

Pēdējo dienu laikā mūspusē noticis ievērojams skaits satiksmes negadījumu.
11.jūlijā ap pulksten 16.30 Sakas pagastā automašīnas "Mazda Premacy" vadītājs, stūrējot auto pa Aizputes – Sakas ceļu, putekļu aizsegā nepamanīja šķērsli – metāla stieni. Auto ietriecās tajā, bojājot priekšējo daļu.
12.jūlijā notika vairāki negadījumi. Ap pulksten 9.30 Grobiņas pagastā automašīnas "Opel Vectra" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Rīgas – Liepājas šoseju, veica "KAMAZ" apdzīšanu un, nepārliecinoties par manevra drošību, izraisīja sadursmi. Ap pieciem pēcpusdienā kravas automašīnas "Scania" ar puspiekabi vadītājs, braucot pa Rīgas – Liepājas šoseju, 180.kilometrā pie ceļa virziena maiņas netika galā ar vadību, nobrauca no ceļa un iestūrēja kokos un krūmos. Savukārt ap četriem pēcpusdienā Kalētu pagastā Priekules – Lietuvas robežas ceļa 16.kilometrā traktora "MTZ 80" 19 gadu vecs vadītājs, uzsākot kreiso pagriezienu, nepārliecinājās par tā drošību un izraisīja sadursmi ar tanī pašā virzienā braucošu automašīnu "Opel Vectra", kas bija uzsākusi traktora apdzīšanas manevru.

Nepilngadīgie dauza logus

Trešdien neilgi pēc pulksten 23 Pāvilostas ielā likumsargi aizturēja divus nepilngadīgos, kuri mājas kāpņu telpā izsita 5.stāva loga stiklus.

Sabojā spēkratus

13.jūlijā mūsu pilsētā no nezināmu ļaundaru uzbrukuma cietuši divi spēkrati. Ap pusčetriem no rīta Spīdolas ielā konstatēts, ka izsists durvju stikls automašīnai "SAAB 9–5" un "VAZ 21063". Savukārt ap trijiem naktī Peldu ielā 17 autobusam "Ikarus" divi nepazīstami jaunieši izsituši piecus pagrieziena lukturus un sabojājuši dzinēja pārsegu. Autobusam nodarīta skāde 150 latu apmērā.

Apzog auto

Policija saņēmusi sūdzību, ka 11.jūlijā ap pulksten 21.30 Ziemupes ielā apzagta automašīna "Honda Civic". No spēkrata salona pazudis maks ar dokumentiem.

Jūrā dodas nepieskatīti bērni

Liepājā no 12.jūnija darbību sāka Valsts bērnu aizsardzības inspekcijas darbinieki. Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem līdz ar to ir jauns sadarbības partneris, norādīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute.
Jau pirmajā darba dienā – trešdien no pulksten 13 līdz 17 – Pašvaldības policijas NLN inspektori kopā ar Valsts Bērnu aizsardzības inspektorēm Dainu Cērpu un Ingu Dobeli veica pirmo kopīgo reidu, lai konstatētu kā tiek nodrošināta bērnu drošība peldvietās. Tika apsekotas pludmales Dienvidrietumu teritorijā, Zilā karoga zonā un Karostā sērfošanas kluba "Rietumu krasts" teritorijā. Dienvidrietumu pludmalē un Zilā karoga teritorijā pārkāpumi netika konstatēti, bet Karostā sērfošanas kluba "Rietumu krasts" teritorijā reida dalībnieki aizturēja divas nepilngadīgas personas – deviņus gadus veco Alekseju un trīs gadus veco Vjačeslavu, kuri pludmalē bija bez vecāku uzraudzības. Puikas nogādāja viņu dzīves vietās, bet viņu vecākiem sastādīja protokolus par bērnu nepienācīgu pieskatīšanu.

Latvija turpina degt

Mūspusē, tāpat kā citviet Latvijā, sausā un karstā laika dēļ turpinās degšana. 12.jūlijā mūsu ugunsdzēsēji saņēma vienu izsaukumu aiz otra. Ap pulksten 12.30 Atmodas bulvāra galā dega meža zemsedze. Neilgi pēc pulksten 16 sausā zāle dega Klaipēdas ielā 96, īsi pirms pulksten 17 – Beberliņos. Tūlīt pēc pieciem pēcpusdienā glābēji saņēma izsaukumu uz Dunikas pagasta Ječiem, kur sarkanais gailis bija ieperinājies kūdrā. Dažas minūtes pēc desmitiem vakarā sausā zāle uzliesmoja Jaunā ielā 52/54. Glābējiem nācās dzēst arī gružus. Ap pieciem pēcpusdienā ugunsgrēks izcēlās Riņķa ielā 21 – neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 50 kvadrātmetru platībā.