Kurzemes Vārds

16:28 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. jūlijā

1926.

\ Liepājas uzņēmēji, velosipēdu "Līva" ražotāji brāļi Antonišķi saņēmuši slavenās "Citroen" firmas automobiļus, kas "ir taupīgākie vāģi pasaulē degvielas patērēšanā. Pēdējā izturības braucienā Rīga – Liepāja – Rīga tie noskrēja 480 kilometru ar 22,4 kilogramiem benzīna. Tas esot minimālākais patēriņš starp visiem automobiļiem pasaulē. Par to tiem piešķirta 1. godalga. Glītie un izturīgie "Citroen" automobiļi apskatāmi fabrikas "Līva" garāžā Klaipēdas ielā 19."
\ Pilsētas slimnīcā ar pārlauztu pēdu ievietots 19 gadu vecais tehnikuma audzēknis Miķelis Cērps. Viņš, būdams praktikants, strādājis fabrikā. Cērps labo vadus uz jumta un nepamana logu, kurš ir tik netīrs, ka pat neatšķiras no paša jumta. Viens solis un tehnikuma audzēknis jau atrodas uz grīdas mašīntelpā. Laimīga nejaušība – līdzās mašīnām. Pēda lauzta, bet pats tomēr dzīvs.
\ Pēcpusdienā ūdens temperatūra jūrā plus 13 – 14 grādu, gaisa temperatūra plus 30 – 32. Peldētāju ārkārtīgi daudz.

1936.

\ Liepājā ieradušās trīs somu dzelzceļnieces. Viņas apskata pilsētu, apmeklē Bernātus, pēcpusdienā dodas uz Ķemeriem.
\ Jaunliepājas jūrmalā ap pulksten 18 ierodas ekspeditors Krauze ar kučieri Jāni Gudriķi no Brīvības ielas 70. Abi stipri sasvīduši, un Krauze brīdina, lai kučieris mazliet pagaida un tad iet peldēties. Taču Gudriķis draugu neklausa un no mola pāļiem ielec jūrā. Un pazūd. Nojaušot, ka notikusi nelaime, apkārtējie steidzas viņu meklēt. Kādam labam nirējam pēc apmēram 20 minūtēm izdodas Gudriķi atrast. Tiek izsaukti divi ārsti, taču visi mēģinājumi kučieri atdzīvināt ir nesekmīgi.

1946.

\ Par savu strādnieku nodrošināšanu ar ģimenes dārziņiem visvairāk rūpējas Cukurfabrikas arodorganizācija un vadība. Jau laikus bija izraudzīta un sadalīta zeme, to varēja iegūt katrs, kurš vēlējās. Tie atrodas netālu no fabrikas. Fabrikas kolektīvs kopīgi apkopj arī 1,3 ha lielu kartupeļu lauku, kura raža nonāks kopgaldam.