Kurzemes Vārds

09:53 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Miera simbols Pāvilostai

Anda Pūce

Sestdien, 22.jūlijā, Pāvilostā viesosies starptautiska velobraucēju grupa, kas uzstādīs arī miera simbolu – stabiņu ar uzrakstu "Lai miers būtu pasaulē!" dažādās valodās, informē Pāvilostas Novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova.

Viņa stāsta, ka no 30.jūnija līdz 9.septembrim apkārt Baltijas jūrai pa "EuroVelo" desmito maršrutu tiek rīkota starptautiska veloakcija "BalticCycle 2006", un tieši šī brauciena dalībnieki arī ieradīsies Pāvilostā. "Šī projekta mērķis ir veicināt velotūrisma attīstību starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, testēt izstrādāto maršrutu un veicināt strukturālo un citu fondu līdzekļu piesaisti vietējiem reģioniem," stāsta I.Kurčanova.

Brauciens sākās Kopenhāgenā un divu mēnešu laikā gar Baltijas jūras krastu plānots nobraukt vairāk nekā 4000 kilometru, šķērsojot visas Baltijas jūras valstis – Dāniju, Vāciju, Poliju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Krieviju, Somiju un Zviedriju. Arī finišs velotūristiem paredzēts Kopenhāgenā. Katrā valstī velobraucējus sagaida profesionāli velogidi, palīdzot iepazīt vietējo nāciju kultūru, vērot pirmatnējās dabas bagātības, neskartas pludmales, mazus zvejniekciemus un lielas ostu pilsētas, vientuļas bākas smilšu kāpās un modernas atpūtas vietas. Protams, ir velotūristi, kas gatavojas nobraukt visu maršrutu vai piedalīties tikai kāda posma nobraukšanā. Tā braucienam no Klaipēdas līdz Ventspilij atvēlētas piecas dienas. Latvijas posmu organizē biedrība "Latvijas Veloinformācijas centrs" sadarbībā ar "VIC Velokurjers".

Projekta "BalticCycle 2006" koordinators Latvijā, biedrības "Latvijas Veloinformācijas centrs" vadītājs Oļegs Stoļarovs savukārt norāda, ka projektu atbalsta dažādas organizācijas, arī Eiropas riteņbraucēju federācija un Japānas Miera nesēju biedrība, kas, atgādinot par miera nozīmi pasaulē un nepieciešamību samazināt izdevumus militāriem mērķiem, šķērsotajās valstīs, arī Latvijā, par saviem līdzekļiem novieto miera simbolus – stabiņus ar uzrakstu "Lai miers būtu pasaulē!" dažādās valodās.

Kopš 2004.gada šādi miera simboli svinīgi atklāti Valmierā, Rīgā, Rojā, Kuldīgā un Ventspilī, bet nu atgādinājums par miera, tīras vides un tolerances saglabāšanas svarīgumu atradīsies arī Pāvilostā. Miera simbola atklāšanā piedalīsies ne tikai velobraucēji un velotransporta un velotūrisma speciālisti no akcijas "BalticCycle 2006" dalībnieku šķērsojamām valstīm, bet arī viesi no Anglijas, ASV un Austrālijas.

1995.gadā Eiropas Riteņbraucēju federācija uzsāka "EuroVelo" projektu, lai izveidotu Eiropas veloceļu tīklu, kas aptvertu visu kontinentu. Pateicoties šim projektam, velosipēdistiem Eiropā radās iespēja nokļūt no vienas valsts otrā pa ceļa joslu vai pa veloceliņu, kurš ir pilnīgi nekaitīgs apkārtējai videi un kur prioritāte uz braucamās daļas pieder velosipēdam. Latviju šķērso divi "Eurovelo" maršruti – nr.10 jeb "Baltijas jūras aplis" (Latviju šķērso maršrutā Klaipēda – Liepāja – Pāvilosta – Kuldīga – Kandava – Tukums – Jūrmala – Rīga – Saulkrasti – Ainaži) un nr.11 no Atēnām Grieķijā līdz Nordkapam Norvēģijā (Latviju šķērso maršrutā Daugavpils – Krāslava – Aglona – Rēzekne – Madona – Sigulda – Cēsis – Valmiera – Valka).