Kurzemes Vārds

14:15 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 15. jūlijā

1926.

\ Holandes bagarmašīna uzsāk lielā sēkļa bagarēšanu, kas traucē kuģošanai tirdzniecības ostā. Tīrīšana uzsākta no ostas dienvidu puses – Miķeļa ielas gala. Turpat tiek iztīrīta arī krastmalas gultne, kura tā piegružota, ka lielie kuģi nespēj piestāt pie noliktavām.

\ Liepājas apgabaltiesā neparasta prāva. Uz apsūdzēto sola pilsētā plaši pazīstama personība – 21 gadu vecais Krievijas pavalstnieks, bijušais Činkas skolas skolotājs, tad vijolnieks kinoteātrī Nikolajs Belans. Zāle pilna ziņkārīgo. Belans 6. martā izzadzis no Frederikas Rabinovičas pieliekamā Marijas ielā 14 – 12 palagus, 24 dvieļus, 12 kreklus, 12 galdautus, pavisam 500 latu vērtībā. Belans ar sievu Irmgardi īrējis pie Rabinovičas mēbelētu istabu. Sieva iebildusi, ka Belanam uznākot prāta aptumsuma brīži. Reiz viņš naktī paņēmis vijoli un devies uz Iļģu mežu spēlēt. Izsauktais ārsts neko konkrētu par apsūdzētā psihisko stāvokli pateikt nevar. Tiesa Belanam piespriež 6 mēnešus cietumā, ieskaitot 3 jau izmeklēšanā pavadītos un atlikušo laiku nosacīti atlaižot.

1936.

\ Liepājas dārzkopības biedrības biedri devušies ekskursijā uz Kuršu kāpu. Starp viņiem arī 37 gadus vecais Igors Lepešinskis. Jodkrantē viņš uzaicinājis visus izpeldēties, bet tie atrunājušies ar nogurumu. Beidzot viņam izdevies dažus pierunāt. Kamēr braucēji vairāk plunčājušies gar malu, Lepešinskis aizpeldējis tālu no krasta. Pēkšņi atskanējis palīgā sauciens. No sākuma visi domājuši, ka peldētājs joko, bet kad saucieni atkārtojušies, sapratuši, ka Lepešinskis slīkst. Šoferis Jurševskis meties palīgā, taču nesekmīgi. Ar zvejas laivu pārmeklējot, arī neizdodas noslīkušo atrast. Ziņa, ka viņš izskalots, pienāk Liepājā, kad visi jau atgriezušies.

\ Liepājas pilsētas valde pieņēmusi 1935.gada budžeta pārskatu. Tas noslēgts ar 236,75 latu lielu atlikumu.

1946.

\ Peldu ielā 41 – 4 dzīvo Kirilovi: "Georgs Ivanovičs, Tēvijas kara invalīds un viņa 25 gadus vecā sieva Irma Ivanovna. Viņu ģimene palielinājusies par veseliem 150 procentiem: piedzimušas trīs meitas. Meitenītes veselīgas un ņipras."