Kurzemes Vārds

09:33 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Darba karstums pārmāc tveici
Gunta Klievēna,
Bārtas Kultūras nama un Bārtas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja

Sestdiena, 8. jūlijs

Jau no rīta dodos uz Liepāju, lai iegādātos visu nepieciešamo starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2006" Novadu dienai Bārtā, jo šajās dienās darbs dzen darbu un brīva laika praktiski nav, arī brīvdienās.
Vakarā esmu Papē, kur notiek Zvejnieku svētki. Kā vienkāršs apmeklētājs, un tas nemaz nav tik biežs statuss, jo parasti šādus pasākumus rīkoju pati vai piedalos ar saviem kolektīviem. Un līdzsvaram meklēju mieru un klusumu. Arī šoreiz izmantoju kādu brīdi, lai vienatnē aizietu prom no burzmas, līdz jūrai. Džonija Salamandera un Meldras uzstāšanās man ir kā balzams dvēselei, jo Jāņa muzicēšana man tuva vēl no jaunības laikiem. Izdejojos kārtīgi, taču naktī garastāvokli sabojāja ķibele ar mašīnu – līdz mājām braucām ar ātrumu 10 kilometri stundā!

Svētdiena, 9. jūlijs

Nekāda lielā gulēšana man neiznāk, jo jāuzmana, kā kultūras namā notiek remontdarbi, kam jābūt pabeigtiem līdz sestdienai, un ir taču arī mājas darbi, kas jāsteidz apdarīt – ceturtdien ar etnogrāfisko ansambli braucam uz "Baltica 2006", pirms tam vēl viss jāsagatavo pašu sarīkojumam, tādēļ darbs darbu dzen. Kādu stundu vēl pārskatu Novadu dienas scenāriju un secinu, ka nedēļa būs gara un sāksies karsti, tādēļ tveice ārā nobālēs, taču vispār par karstumu nesūdzos, jo vasara ir mans gadalaiks.

Pirmdiena, 10. jūlijs

No rīta pie pašvaldības vadītājas Annas satiekamies visi struktūrvienību vadītāji un pārrunājam pagājušo nedēļu un tos darbus, kas priekšā šonedēļ. Festivālam gatavojas visi, un darāmā netrūkst, turklāt viena ķibele vai cita, līdz sestdienai visam jābūt kārtībā.
Vēlāk esmu Liepājā, kur no ķīmiskās tīrītavas jāsavāc viss skatuves ietērps un zāles aizkari. Atgriezusies sēžu pie telefona un apzvanu visus vieskolektīvus par ierašanos un programmu. Un tad vēl pēdējais mēģinājums pirms "Baltica 2006" mums pašiem – Bārtas etnogrāfiskajam ansamblim. Izdziedam, izrunājam un izstaigājam visu programmu, un šķiet, ka aizķeršanos nav. Ceļā dosimies kādas deviņas sievas un tikpat daudz bērnu no skolas folkloras kopas.

Otrdiena, 11. jūlijs

No rīta atkal pārbaudu remontdarbus un kārtoju jautājumus, kas saistīti ar ēdināšanu, guldināšanu un citām organizatoriskām problēmām. Piesēžu uz brīdi, jo tūlīt vajadzēs karināt aizkarus. Labi, ka ir palīgi, jo viena galā netikšu!
Vakarā atkal pieķeros mājas darbiem, turklāt jāsakārto ceļa somas. Līdzi brauks arī abas manas mazās meitiņas. Vispār jau viņām jau ir 12 un 14 gadi, tomēr man vēl aizvien mazas. Trijatā izbraucam no mājas, jāpārdomā līdzi ņemamais, bet esmu jau pieradusi, ka man reizē jābūt gan kultūras nama, gan ansambļa vadītājai un arī mammai, taču viegli tas nav.
Dažas sievas pabeigušas villaines no jaunā auduma un festivālā būs jaunās štātēs, bet es pati nepaguvu. Nekas, man būs jauna uz nākamo sarīkojumu.

Trešdiena, 12. jūlijs

Šodien esmu sagādniece, jo dodos uz Kazdangu pēc siera mielasta galdam. Raušus un sieru, ko ņemt līdzi uz atklāšanu, Bārtas sievas sagādājušas pašas, bet sestdienai nopirkām kazdandznieku preci. Atpakaļceļā vēl iebraucu pēc dažiem pirkumiem Liepājā un, kad esmu mājās, vēl nokārtoju pēdējās lietas. Un jau pēc oficiālā darba laika beigām vēl dodos apskatīt Kruņķu mājas Bārtas upes krastā, kur uzņemsim festivāla viesus. Te būs arī visādas izdarības, sadziedāšanās un sadancošanās.

Ceturtdiena, 13. jūlijs

Jau pirms deviņiem ir klāt autobuss, un mūsu mīļais šoferītis vizina mūs uz Rīgu. Ja nebūtu pašiem Bārtā viesi jāuzņem, tad "Baltica 2006" sarīkojumi Rīgā, Kuldīgā un Siguldā būtu patiesi svētki – balva par ikdienas darbu, taču tagad gods mijas ar rūpēm un atbildību, tāpēc tā īsti atslābināties nevar. Esam viens no diviem etnogrāfiskajiem ansambļiem, kas uzstājas festivāla atklāšanas koncertā, tāpēc Turaidā mums satraukums par to, vai viss izdosies. Koncertu taču tiešraidē rāda arī televīzijā! Vēl sarīkota arī svinīga pieņemšana, un tad jau braucam uz Rīgu pārnakšņot. Nogurums patiesi liels, taču arī prieks par līdzdarbošanos festivālā neizsakāms.

Piektdiena, 14. jūlijs

Šis rīts tāds brīvāks, taču paiet, sazinoties ar mājiniekiem par to, kā viss Bārtā tiek gatavots rītdienas pasākumam.
Gatavojamies lielajam svētku gājienam, kur saņemam daudz sveicienu skanīgajai Bārtai. Rīgas domē notiek svinīga pieņemšana visiem festivāla kolektīvu vadītājiem, un tad sākas koncerti. Mēs dziedam Mazajā ģildē, kur rādām savu kristību programmu. Festivāla gaisotne ir labestīga un atsaucības pilna.
Ceļš uz mājām šoreiz būs steidzīgs, un atelpai nebūs brīža, jo pašiem jāķeras klāt viesu uzņemšanai. Un svētdien taču mums vēl uzstāšanās ar saviem numuriem noslēguma koncertā.