Kurzemes Vārds

08:55 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jauka pastaiga pa floristu dabas taku

Indra Imbovica

Līdz svētdienai Jūrmalas parkā, Kūrmājas prospekta galā, liepājnieki un pilsētas viesi var baudīt biedrības "Ziedu dizaina studija "Liepzars"" rīkotos floristu svētkos "Dabas pasāža 2006" un aplūkot izveidotās kompozīcijas.

Kā zināms, "Liepzars" desmit gadus organizēja Liepājas ziedu svētkus, kuri notika gan Virsnieku saieta namā, gan Karostas parkā, gan Jūrmalas parkā un katrreiz priecēja daudzus skatītājus. Kā stāsta studijas vadītāja Vaira Kārkliņa, šogad šo svētku akcenti ir mainīti, skatītājiem piedāvājot mazāk ziedu, bet vairāk citu visdažādāko dabas materiālu kompozīcijas. Tādējādi autori vēlas parādīt dabas daudzveidīgo materiālu iespējas pārtapt mākslas darbos, un šā gada izstāde ir pārejas periods uz land–art tipa kompozīcijām, kas integrējas dabā.

Skatītājiem tiek dota iespēja vērot kompozīcijas dabas pasāžā Kūrmajās prospekta galā – vietā, kas savieno pilsētu ar jūru. Floristi ir izveidojuši savdabīgu dabas taku, kur aiz katra krūma, koka, pagrieziena novietota kāda interesanta kompozīcija. Piemēram, āķgalnieces no smilgām izveidojušas aizkustinošu slaidu figūru kori "Meklējam diriģentu", salona "Pīnija" ļaudis no jūras izskalotiem koka sprunguļiem radījuši krēslu rindu "VIP zona", iespaidīgs ir salona "Efeja" (Grobiņa) no satrunējuša koka gabaliem un veca ratu riteņa sakārtots veidojums "Gadsimta elpa", zem krāšņi ziedoša jasmīnu krūma paslēpusies kompozīcija "Vienatnē ar dabu", bet Šauļu floristes lielā kastaņkokā sakārtojušas mazas kompozīcijas ar kopēju nosaukumu "Lietus piles".

Floristu svētkos "Dabas pasāža" skatāmas arī dalībnieku un skatītāju fotogrāfijas par dabas tēmu. Sestdien apmeklētāju klātbūtnē kompozīcijas veidos un koncertu sniegs starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2006" dalībnieki, bet svētdien būs karaoke un koncerts. Visas nedēļas nogales dienas šeit darbojas arī kafejnīca un amatmeistari piedāvā savus darinājumus.