Kurzemes Vārds

08:48 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pakāpieni

Smaidīgais mūziķu pieskatītājs
Laura Zatlere

Nav daudz tādu cilvēku, kas ar hobiju nodarbojas ļoti aizrautīgi un nododas tam, it kā tas būtu viņu darbs. Tāds ir Ģirts Ziemelis, kurš, kā viņš pats sacīja, krāmējas ar atbraukušajiem mūziķiem un māksliniekiem festivāla "Baltic Beach Party" laikā un dara to tikai un vienīgi sava prieka pēc. Ģirtam uzticētie pienākumi ir hobijs, kuram viņš pievēršas reizi gadā, jo ikdienā puisis nodarbojas ar pavisam ko citu. "Darbs? Nē, tā ir aiziešana no stresa pārpilnās ikdienas, jo mūzika man ļoti tuva," paskaidro Ģ.Ziemelis.

Ar mūziku kopš bērnības

Ģirts stāstu par savu aizraušanos uzsāk ar to, ka mūzika viņa dzīvē ienākusi jau bērnībā, jo abi vecāki darbojušies šajā lauciņā – tēvs Miervaldis Ziemelis ir diriģents, bet mamma Dzintra bijusi bērnudārza muzikālā audzinātāja. Pēc armijas Ģirts pats vēlējies kļūt par mūziķi. Īsu brīdi nožēlojis, ka nav pabeidzis mūzikas skolu, kur bērnībā mācījies spēlēt klavieres. "Vecāki gribēja, lai mācos mūzikas skolā, bet nekas labs tur nesanāca. Viens, par ko noteikti varu pateikt paldies vecākiem, ka trīs klases mūzikas skolā un vecāku zināšanas šajā jomā man ir devušas pavisam citu mūzikas izpratni. Veids, kā mūziku dzird, piemēram, mana sieva (viņa neapvainosies), tas, ko viņa gūst no mūzikas, atšķiras no tā, ko gūstu un dzirdu es. Mūzika man ir patīkams emocionāls pārdzīvojums," pastāsta mūzikas cienītājs.

Brāļus Mediņus Ģirts pazīst jau kopš bērnības dienām. Kādā kopīgā sanākšanā viņam izteica piedāvājumu parūpēties par kādu uz Liepāju ataicinātu viesmuzikantu, jo puisim bija labas angļu valodas zināšanas. Tā nu 2001.gadā, kad nepilna mēneša laikā tika sarīkots pirmais Baltijas pludmales festivāls, Ģirts kļuva par organizatoru komandas biedru. ""Baltic Beach Party" organizēšana ir hobijs, kas palīdz atslēgties no ikdienas stresa," paskaidro Ģirts. Pirms pludmales pasākumiem Ģirts vēl piedalījās arī pēdējo "Mēs – liepājnieki" festivālu rīkošanā. Viņš uzaudzis laikos, kad aizrobežu mūziķus varēja dzirdēt tikai retā radiostacijā. Tagad iespējams šos mūziķus uzaicināt un, pats galvenais, komunicēt ar viņiem, kas esot ārkārtīgi interesanti. Tieši šo iemeslu dēļ Ģirtam bija liels prieks uzņemties šo atbildību.

Vienmēr pozitīvs un ar smaidu

Saspringtākais laiks festivāla rīkošanai dalāms divos posmos – decembrī sākas mūziķu kandidatūru meklēšana, kad tiek izrunātas visas sadarbības iespējas, bet nākamais aktīvais periods ir vasara sākums, kad visas iecerētās lietas jāsaliek pa plauktiņiem. "Pēc pieredzes varu teikt, ka ne jau visiem ir laika un kārtības izjūta, kā to gribētos organizatoriem, bet mūziķi jāpieņem tādi, kādi viņi ir," pastāsta Ģirts.

Pirmā grupa, ar kuru Ģirts strādāja, bija "The Bones" no Zviedrijas, bet nu jau kopumā saskaitāmas apmēram divdesmit grupas, par kuru uzturēšanos Liepājā viņš rūpējies. Interesants piedzīvojums bijis ar grupu "Rednex". Dziedātāja Skārleta ieradās sestdienas rītā, nevis piektdienas vakarā, kad grupai bija jāspēlē. Savukārt, kad Liepājas viesi bija "Right Said Fred", sniedzot interviju TV "Dzintarei", viņi sākuši pikanti jokot, kas arī palicis atmiņā kā interesants piedzīvojums. Ģirts secina, ka mūziķi pārsvarā ir vienkārši cilvēki, lielākoties ar labu humora izjūtu, tāpēc ar viņiem viegli komunicēt. "Ar rietumniekiem kontaktēties vieglāk. Mana pieredze liecina, ka viņi ir vienkāršāki, bet austrumnieki pieprasa vairāk uzmanības. Gaidu dziedātājas Ruslanas ierašanos, kas, iespējams, būs citādāka pieredze nekā līdz šim," spriež Ģirts, uzsverot, ka galvenais tomēr ir savstarpējās attiecības, kas izveidojas uzreiz. Ģirts atklāj, ka dažreiz ir jāpiebremzē ar savām domām un lietu izpratni, pieņemot, ka cilvēki nāk no citas vietas, valsts un ar citu mentalitāti.

Viens no Liepājas pludmales festivāla idejas autoriem Raivo Mediņš neslēpa, ka Ģirtam darbs ar mūziķiem ļoti labi padodas, jo viņš to dara ar prieku: "Nav svarīgi, cik lieli ir mākslinieki, ar kuriem sanāk kontaktēties. Ģirts var runāt par visu, jo ir komunikabls. Vienmēr pozitīvs, ar smaidu uz lūpām, nekad nekavējas pie problēmas, bet gan atrisina to. Tāpēc arī mūziķi no Liepājas vienmēr aizbraukuši ar pozitīvām emocijām, un tas lielākoties ir Ģirta nopelns." Pēc pasākuma gan kādas divas dienas esot jūtams miega bads, bet ir liels prieks dzirdēt no mūziķiem neviltotu pateicību par padarīto, atzīst pats mūziķu pieskatītājs.

Gandarījums pēc padarītā

"Es nevēlos, lai man šis hobijs kļūst par ikdienu, jo mākslinieki ir pārāk dažādi, lielākā daļa prasa īpašu pieeju. Bet vienreiz gadā ir okay," turpina Ģirts Ziemelis. Atpūta un kontaktēšanās ar mūziķiem ir lielākais prieks un ieguvums no darba festivālā, jo drīkst pajautāt arī lietas, kas Ģirtu pašu personīgi interesē.

"Gribētos, lai festivāls būtu veiksmīgs, jo tādā gadījumā arī organizatoriem ir iespēja uzaicināt kādu lielāku zvaigzni. Manuprāt, uz Liepājas pludmales svētku skatuves labi skanētu grupas "Status Quo", "ZZ top" un "Gotthard". Tālāk par šīm grupām es pagaidām neskatos," par nākotnes iecerēm pastāsta Ģirts.

Ģirtam vislielākais prieks, ka visi festivāli tomēr ir izdevušies un bijuši atmiņā paliekoši, par ko liecina atsauksmes. Grupa "Audiosmog", piemēram, arvien uztur kontaktus ar festivāla rīkotājiem, grupa "Rednex" pat ielūdza organizatorus uz Ziemassvētku ballīti vietā, kur viņiem bija jāspēlē, arī "Right Said Fred" menedžmenta cilvēki sazinās ar liepājniekiem, aicinot apciemot.

"Ja jūs man jautātu, kādas varētu būt patīkamas, perfektas brīvdienas, tad tās būtu tādas, kurās es varu redzēt nedaudz svešuma, satikt cilvēkus, papļāpāt, izdzert kausiņu alus vai glāzi vīna. Es negribu redzēt Mežonīgos Rietumus vai uzkāpt augstākajā kalnā, man patīk dzirdēt, ko cilvēki domā, kā viņi redz pasauli," par sevi runā Ģirts.

Grupa "Rednex" skaņas pārbaudes laikā esot nospēlējusi dziesmu no "Dior" repertuāra, tāpēc nedaudz rokmūzikas Ģirts gūst arī strādājot šeit, tomēr kā īsts mūzikas cienītājs vēl apmeklē rokmūzikas festivālus Zviedrijā. Viņa dzīvē visu laiku skan mūzika, īpaši jau mašīnā, bet radio gan Ģirts klausās reti. "Mani pirmie elki bija grupas "The Beetles" un "ABBA", kuru mūzikas plates es klausījos, kā arī Raimonda Paula dziesmas, bet astoņdesmitajos gados brāļa aizraušanās dēļ iepazinu roku un popmūziku, kas citiem maniem vienaudžiem nebija pieejama," smaidot atklāj Ģirts.

Vizītkarte:
\ Dzimis 1970.gada 4.septembrī.
\ Beidzis Liepājas 5. vidusskolu, pēc armijas mācījies Liepājas Jūrniecības koledžā.
\ 5 gadus nostrādājis Liepājā uz "Scandlines" prāmjiem par kravas inspektoru, bet 3 gadus Ventspilī par "Scandlines" biroja vadītāju.
\ Šobrīd strādā par "DFDS transports Latvija" Liepājas filiāles vadītāju.
\ Precējies, ģimenē aug divi bērni.