Kurzemes Vārds

08:18 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli viedokļi

Alkohola tirdzniecības ierobežojums – zaudējumi uzņēmējiem
Anastasija Kuļikova, pārdevēja kafejnīcā "Sonara 21"

Ja pludmalē un apkārtnē ierobežotu alkoholisko dzērienu tirdzniecību, galvenie cietēji būtu tirgotāji. Tagad, karstajā laikā, visvairāk pērk saldējumu, bet no alkoholiskajiem dzērieniem – alu.
Pircēji lielākoties ir vīrieši – gan jauni, gan gados. Nav gadījies, ka pudeli alus vēlētos iegādāties kāds piedzērušais. Taču visticamāk, ka personai, kura būtu redzami iereibusi, alkoholiskos dzērienus nepārdotu. Nekad arī nepārdodu alkoholiskos dzērienus personām, par kurām rodas šaubas, ka tās nav pilngadīgas. Protams, ja pēc auguma jau redzams, ka puikam gadi deviņi desmit, dzeramo nepārdodu. Taču bijuši arī gadījumi, kad prasu personas dokumentus, un, ja tādu nav, potenciālais pircējs paliek bez kārotā alus kausa.
Ierobežojums nestu finansiālus zaudējumus mums, bet nemazinātu alkohola lietošanu kopumā. Ja nevarēs nopirkt kafejnīcā tepat jūrmalā, atnesīs sev līdzi no pilsētas.

Kas gribēs piedzerties, iespēju atradīs
Andris Kronlaks, students

Liepājas pašvaldība rīkojās ļoti pareizi, neierobežojot alkoholisko dzērienu tirdzniecību pludmalē un parka teritorijā. Katram pašam ir jāizvērtē, cik un kad var dzert. Protams, nevar dzert uz ielas, bet te, atpūtas zonā, tas ir pieļaujami. Es, piemēram, šodien atļaujos izdzert kokteiļa pudeli, jo man ir brīvdienas un jūrā peldēties neiešu. Nedzeru bieži, bet svētkos un brīvdienās reizēm pa druskai atļaujos. Un te, brīvā dabā, atpūtas zonā, tas taču nevienam netraucē.
Kas gribēs dzert, tas atradīs iespēju piedzerties. Un, ja viņš gribēs to darīt te, pludmalē, tad dzeramo atnesīs līdzi. Personas dzērumā pludmalē ir potenciālie slīcēji. Taču domāju, ka iereibušie un piedzērušie nav vis te svinējuši, bet tādi uz pludmali attenterējuši.
Lielāku drošību pludmalē iespējams nodrošināt, pieskatot, lai iereibušie neiet ūdenī. Alkoholisko dzērienu ierobežošana drošību nepalielinās.