Kurzemes Vārds

15:15 Otrdiena, 29. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Likstas

Pieķer ļergas biznesmeni

14.jūlijā Pašvaldības policijas darbinieki Ģenerāļa Baloža ielā 21 konstatēja, ka 1962.gadā dzimusī Dz. Šēna īrētajā dzīvoklī uzglabā nelegālo alkoholu. Kundzes mājoklī konfiscēti 25 litri kandžas, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Bet pret pagrīdes darboni uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola tirdzniecību un uzglabāšanu.

Celtnis sabojā ceļa zīmi

Ceturtdien celtnis "Kraz 250", manevrējot pa pilsētas ielām, sabojāja ceļa zīmi, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Negadījums notika ap pulksten astoņiem no rīta. "Kraz 250", braucot pa Ganību ielu, krustojumā ar Ādu ielu veica labo pagriezienu un ar strēli aizķēra un sabojāja ceļa zīmi "Iebraukt aizliegts!". J.Knīse atzina, ka celtņa pārvietošanās pa ielām uz vajadzīgo objektu sagādāja neērtības satiksmes dalībniekiem. Lai celtnis veiksmīgi nokļūtu galamērķī, tā maršruta koordinēšanu pārņēma Ceļu policija.

Sadur sirmgalvi

13.jūlijā mūsu pilsētā kāds 50 gadu vecs vīrietis sadūris 70 gadu vecu sievieti. Dzīvoklī Talsu ielā vīrietis vispirms vairākkārt draudējis sirmgalvi nogalināt. Pēc tam draudus īstenojis – iedūris viņai kaklā. Cietusī nogādāta Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā, savukārt vainīgā persona aizturēta. Policija uzsākusi kriminālprocesu.

Par agresivitāti piespriež arestu

13.jūlijā ap astoņiem no rīta Kapsēdes ielā pie bijušā gaļas kombināta kādam 22 gadus vecam vīrietim izcēlās konflikts ar diviem nepazīstamiem vīriešiem. Svešinieki bija agresīvi noskaņoti – viņi lamājās necenzētiem vārdiem un grūstīja jauno vīrieti. Tiesa par nepiedienīgo uzvedību abiem nekauņām piesprieda administratīvo arestu uz piecām diennaktīm.

Neatlaidīgi mēģina zagt alkoholu

13.jūlijā ap pulksten 13.30 veikalā "Leader Price", Lielā ielā 13, apsardzes darbinieki aizturēja Juriju, kurš no veikala mēģināja iznest džina pudeli, par to nesamaksājot 1,59 latus. Prece nebojāta nonāca atpakaļ veikala plauktā. Taču Jurijs nelikās mierā. Neilgi pēc pulksten astoņiem vakarā veikalā "Super Netto" Kungu ielā viņš tika aizturēts atkārtoti, kad mēģināja no veikala iznest 0,7 litru tilpuma pudeli alkoholiskā dzēriena "Arsenič", kura vērtība ir 3,56 lati.

Uzdāvina maku un pasi

Policija saņēmusi sūdzību, ka kādam jaunietim nozagts maks un pase. 12.jūlijā ap septiņiem vakarā 18 gadu vecais jaunietis iegājis veikalā "Pokers" Lielā ielā, kad konstatējis, ka no mugursomas aizmugurējās kabatas pazudis viņa maks, kurā atradušies aptuveni trīs lati un pilsoņa pase.
Savukārt kāda 19 gadu veca jauniete policijā vērsusies ar iesniegumu, ka 13.jūlijā ap pulksten 17.30 pludmalē iepretim Pērkones ielai viņai nozagta somiņa, kurā atradies naudas maks un mobilais tālrunis. Diemžēl jaunā dāma pati līdzvainīga zādzībā – noskaidrots, ka somiņa bijusi atstāta bez uzraudzības.

Nedod ceļu

Ceturtdien neilgi pēc trijiem pēcpusdienā mūsu pilsētā notika kārtējais satiksmes negadījums, ko izraisīja neuzmanīgs šoferis. 46 gadus vecs vadītājs, stūrējot automašīnu "Mercedes Benz Sprinter 313" pa Bārtas ielu, krustojumā ar Ezera ielu neņēma vērā ceļa zīmes "Dodiet ceļu!" prasības un izraisīja sadursmi ar automašīnu "Peugeot Boxer", kurai pie stūres sēdēja 23 gadus vecs vadītājs.

Atskurbtuve tukša nestāv

Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, ceturtdien policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās ievietotas sešas personas – pieci kungi un viena dāma. Visi atskurbtuvē nonākušie bija pārvērtējuši savas spējas vella dziras patērēšanā un palikuši guļam uz ielas. Turklāt vienam otram pārmēru grādīgā lietošanas dēļ ar likumsargiem nākas sastapties atkārtoti. Piemēram, Sergejs, kuru jau trešdien izraidīja no pludmales stiprā reibuma dēļ, jau piektdien no rīta atkal nonāca policijas darbinieku nagos, jo atkal, būdams pamatīgā skurbulī, par visu vari vēlējās doties peldēt.

Atbrīvo no lapsenēm

Mūsu ugunsdzēsēji ne tikai steidz dzēst liesmas un glābt nelaimē nonākušus ļaudis, bet arī atbrīvo viņus no dažādiem traucēkļiem. 13.jūlijā ap pulksten 19.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki saņēma izsaukumu uz Vītolu ielu 33. Iedzīvotāji šajā namā tika atbrīvoti no lapsenēm – glābēji savāca pūzni ar visām negantajām lidonēm.

Degšana nerimst

Ceturtdien degšana mūspusē nerima – dega gan zāle, gan meža zemsedze. Ap pulksten 15.30 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Karostu – Beberliņos dega meža zemsedze pushektāra platībā. Īsi pēc vieniem dienā ugunsgrēks izcēlās Atmodas bulvārī, kur hektāra platībā dega kūdra. Savukārt neilgi pirms vieniem dienā Ziemupes ielā 6 glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai apslāpētu liesmas zālē. Jācer, ka vakar uznākušais lietus ugunsbīstamību mazinās un dos vismaz nelielu atelpu gan dabai, gan ugunsdzēsējiem.