Kurzemes Vārds

19:58 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Vajag vai nevajag džeza un popmūzikas meistarklasi?

Valdis Skujiņš, Liepājas Pilsētas domes Kultūras pārvaldes Reklāmas un pasākumu nodaļas vadītājs

Tikko bija iespēja redzēt jaunās Liepājas grupas rokmūzikas festivālā "Tu esi pamanīts". Ieklausoties dziļāk, katram ir savs virziens, bet gribētos, lai viņi savos izpildījumos būtu nedaudz bagātāki. Bagātība noteikti nāk no zināšanām, ko sniedz mūzikas skola. Vajadzētu jauniešiem sniegt zināšanas ne tikai klasiskajā mūzikā, bet arī džeza un popmūzikas virzienā. Zinot arī to, ka Latvijā šie virzieni pamazām iegūst jaunu atdzimšanu, mūsu pilsētai par to derētu padomāt. Par šādiem novirzieniem jau runā mūzikas skolas Jelgavā, Ventspilī un Rīgā, tāpēc Liepājai kā rokmūzikas galvaspilsētai šādas klases ieviešana vajadzētu būt gandrīz pienākums.

Liepājā ir izcila Mūzikas vidusskola, no kuras ir nākuši ļoti daudzi mūziķi, kas kļuvuši populāri ne tikai Latvijā. Bijušie audzēkņi atceras direktoru Valdi Vikmani, kurš vienmēr ļāva spēlēt krodziņos un gūt pieredzi, jo skolai šajā ziņā nebija nekādu ierobežojumu. Liepājas Mūzikas vidusskola bija pazīstama visā pilsētā, bet laiki mainās. Protams, skolā ir akreditētas programmas, taču man ir ideja, ka pilsētā varētu veidot nelielu kursu, fakultāti vai novirzienu, kurā mācītu populāro mūziku un džezu. Ir svarīgi, lai cilvēkiem māca šīs iemaņas, kā improvizēt, kā spēlēt džezu, kā veidojas harmonijas šajā jomā, ne tikai klasiskajā mūzikā. Protams, pamatam ir jābūt, jāmāca harmonija, solfedžo un mūzikas vēsture, bet jaunas vēsmas noderētu.

Gribētu aicināt gan jaunos mūziķus, gan pedagogus uz diskusiju, vai ir vajadzīga šīs idejas realizēšana mūsu pilsētā. Nezinu, kādas ir Mūzikas vidusskolas iespējas un plāni – varbūt tur varētu šādu novirzienu ieviest pēc pāris gadiem, varbūt tas, viņuprāt, nav vajadzīgs, tieši tāpēc aizskāru šo tēmu. Diskusija mani interesētu, lai uzzinātu, ko saka paši jaunieši. Varbūt viņiem šķiet, ka tas nav vajadzīgs, ka visi jau tāpat talantīgi un gudri.