Kurzemes Vārds

20:34 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Liepājnieki veiksmīgi ieradušies Kazahstānā

Pēc trīs stundu ilga lidojuma maršrutā Rīga - Aktobe, liepājnieku delegācija 160 cilvēku sastāvā, kurā ir "Liepājas metalurga" pieaugušo, kā arī bērnu futbola komandas U-11, U-12 un U-13 vecuma grupās, ir nolaidušies Kazahstānas pilsētā Aktobē, lai piedalītos UEFA Čempionu līgas pirmās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē. Lidostā delegāciju sagaidīja sešas kazahu tautumeitas ar cienastu. Pulksten 21 vakarā pēc vietējā laika vēl joprojām bija ļoti sutīgs, karsts un dūmakains, bet termometra stabiņš bija uzkāpis līdz 32 grādu atzīmei.
Otrdien komandai paredzēts viegls rīta treniņš, kā arī vakara treniņš, lai gatavotos trešdienas vakarā paredzētajai spēlei, kas pēc pašreizējās informācijas sāksies pulksten 20 pēc vietējā laika (pulksten 18 pēc Latvijas laika).

Liepāja sagaida pasaules čempionu!

"Ilgus gadus gājām uz šo panākumu un beidzot to sasniedzām. Sacensības bija ļoti grūtas, jo šajā trasē lielāka nozīme ir meistarībai, nevis tikai laivas dzinēja spēkam. Sacensību pirmajā dienā gaisā izmetu iespaidīgu kūleni un sapratu, ka nav vērts riskēt, jo dzīvot ir vairāk vērts, nekā tikai uzvarēt. Finiša brīdī asaras bira tā kā mazam bērnam. Uzvaru veltu savam tēvam un arī trenerim!" Arī dienu pēc izcīnītās uzvaras jaunais pasaules čempions motorlaivu O-350 klasē Ēriks Ķiepe-Kipge nespēja valdīt asaras, tikko pēc iebraukšanas Liepājā komentējot savu fantastisko sasniegumu Alūksnes ezerā.

Spēles saturs uzlabojas
Andris Sudmalis

"Liepājas metalurga" dublieru vienības galvenais treneris Viktors Lukins savu audzēkņu cīņu pret "Ventspils" dublieru komandu, kas ir viena no spēcīgākajām Latvijas futbola čempionāta 1.līgas vienībām, nosauca par liepājnieku labāko spēli šajā sezonā. Pat neskatoties uz to, ka mūsējie savā laukumā cieta zaudējumu ar 0:2.
Jauno metalurgu pretinieki visai bieži 1.līgas mačus izmanto, lai dotu spēļu praksi virknei komandas spēlētāju, kuri netiek pie regulāras spēlēšanas virslīgā. Un arī šoreiz mūsu jauniešiem nācās cīnīties pret vīriem, kuriem ir visai nopietna Latvijas čempionātu pieredze. Šoreiz tādi bija vārtsargs Pāvels Davidovs, kā arī laukuma spēlētāji Aleksejs Soleičuks un Igors Stukaļins. Savukārt liepājnieku rindās joprojām spēlē faktiski tikai pusaudži.
Par draudīgu šo pretinieku sastāvu varbūt nosaukt nevarēja, tomēr 1.līgas līmenim tas ir nopietns spēks, ar kuru mūsējie tikt galā neprata. Zaudētie vārti gan varbūt drīzāk ir uzskatāmi par nejaušību, nevis likumsakarību - pirmie tika zaudēti pēc mūsējo neveiksmes spēlējot aizsardzībā, bet otro vārtu zaudējumā rupji kļūdījās metalurgu vārtu vīrs.
Tomēr šajā mačā svarīgākais nebija rezultāts, par kuru V.Lukins nepārdzīvo, bet gan pavisam kas cits: "Pēc spēles uzslavēju spēlētājus par teicami aizvadītajām 90 minūtēm. Satura ziņā aizvadījām vienu no savām labākajām spēlēm. Visvairāk iepriecināja tas, ka šoreiz, atšķirībā no iepriekšējām cīņām, sākām aktīvi darboties jau no paša mača sākuma, negaidot otro puslaiku."
Nākamo spēli "Liepājas metalurga" dublieru vienība sestdien aizvadīs izbraukumā pret vienību "Alberts".

Bez uzvaras, bet gandarīts
Andris Sudmalis

Pasaules čempionāta posmā MX3 klasē, kas nedēļas nogalē norisinājās "Zelta zirga" trasē, Laurim Freibergam neizdevās izcīnīt uzvaru.
Šoreiz grobiņnieku nedaudz pievīla tehnika. MX1 klasē, kurā Lauris sacenšas pasaules un Vācijas čempionātos, viņš brauc ar 450 kubikcentimetru motociklu, savukārt šoreiz nācās braukt ar nedaudz jaudīgāku, jo MX3 klasē spēkrati tiek aprīkoti ar 480 kubikcentimetru dzinējiem. Sportista mocim nācās veikt dažas pārmaiņas un iesākumā viss šķita gluži labi. Sacensības viņam sākās labi - Laurim izdevās uzrādīt otro labāko apļa laiku kvalifikācijā, un sekmīgs bija arī pirmā brauciena sākums. Startā grobiņnieks bija ceturtais, un, kā jau ierasts, pamazām tuvojās līderiem. Kādu 17 minūšu laikā kopš starta jau izvirzījās līderpozīcijā. Atrasties brauciena vadībā Laurim gan neizdevās pārāk ilgi, jo drīz vien motocikls noslāpa un sportistam nācās izstāties. Šādu neveiksmi Lauris skaidro ar tehniskām problēmām: "Cilindra blīve neizturēja slodzi, jo 480 kubikcentimetros tam ir lielāks spiediens motorā."
Līdz otrā brauciena sākumam motociklu salabot neizdevās un trasē Latvijas spēcīgākais motobraucējs devās ar rezerves braucamo, kurš, lai arī izturēja līdz otrā brauciena beigām, izrādījās konkurēt nespējīgs. Tiesa, pilnīgi norakstāms otrais brauciens nebija. Sācis krietnu sprīdi aiz favorītiem, L.Freibergam turpinājumā izdevās pakāpties līdz 5.pozīcijai un pat pacīnīties par vietu trijniekā, tomēr vairāk nevienu konkurentu apsteigt neizdevās, un šādu vietu viņš saglabāja arī finišā, kas sacensību kopvērtējumā viņu ierindoja 11.vietā. "Brauciens izrādījās dažus apļus par īsu," smej pats sportists.
Neskatoties uz šādu rezultātu, ar sacensībām kopumā Lauris bija visai apmierināts: "Uzskatu, ka Latvijā man gāja prīmā. Cīņa bija interesanta abos braucienos, pat neskatoties uz to, ka pirmajā no tiem nācās izstāties. Sacensībās Ķegumā organizācija bija ļoti labā līmenī, uz mačiem ieradās arī pietiekami daudz skatītāju, kas aktīvi atbalstīja sportistus, it īpaši vietējos - Latvijas braucējus."
Jau šīs nedēļas nogalē Lauris Freibergs turpinās cīņu par uzvaru Vācijas atklātajā čempionātā, savukārt vēl pēc nedēļas piedalīsies pasaules čempionāta MX1 klasē Čehijas posmā.
Pirmo reizi tik nopietna līmeņa mačos startēja arī piecpadsmitgadīgais Dāvis Līvs, kurš konkurencē ar pieredzējušiem vīriem, 125 kubikcentimetru klasē kopvērtējumā ierindojās 23.vietā, nopelnot arī vienu ieskaites punktu, pie tam kvalifikācijā liepājnieks uzrādīja labāko apļa laiku no visiem Latvijas braucējiem
Spēcīgie pretinieki jaunajam braucējiem bija nopietns pārbaudījums ne tikai sportiskajā, bet arī psiholoģiskajā ziņā. Pats sportists uzskata, ka lielā mērā tieši uztraukums ietekmēja braucienu rezultātus. Ja pirmajā no tiem neizdevās jau pats brauciena sākums, tad otrajā Dāvim veicās nedaudz labāk un izdevās iegūt punktus.
Nākamās sacensības D.Līvs aizvadīs nedēļas nogalē Latvijas čempionāta posmā Stelpē, startējot gan 125 kubikcentimetru, gan "Open" klasēs.
Cits mūsu pilsētas 125 kubikcentimetru klases braucējs Kaspars Kraulis nedēļas nogalē cīnījās Eiropas junioru čempionāta posmā, kas norisinājās Gdaņskā, Polijā. Pirmajā braucienā Kaspars ierindojās 8.vietā, savukārt otrā brauciena finišā bija vienu pozīciju augstāk - 7.vietā. Sacensību trase maču rīkotāju ierastās bezrūpības dēļ nebija pienācīgi sagatavota, un trešā brauciena laikā to sāka ieskaut aizvien biezāki putekļu mākoņi. Trase kļuva nepārredzama un bīstama, un šādi ekstrēmi apstākļi lika šo braucienu atcelt. Eiropas čempionāta kopvērtējumā Kaspars saglabāja 6.vietu, no piektajā pozīcijā esošā Nīderlandes sportista atpaliekot teju par 100 punktiem, savukārt 7.vietā esošo norvēģi viņš apsteidz par 16 punktiem.
Tomēr atlikušajos divos posmos liepājnieks saglabā cerību kopvērtējumā pacelties vismaz vienu pozīciju augstāk, tikai vispirms jātiek galā ar dažām problēmām: "Braucamais man ir labs, bet joprojām problēmas sagādā starts. Man jau tā ir kļuvusi gandrīz vai par tradīciju - sākt no kādas 15.vietas un tad pamazām apdzīt priekšā braucošos. Ja būs labāks starts, tad būs arī vieta trijniekā."
Arī Kaspars šīs nedēļas nogalē plāno piedalīties Latvijas čempionāta posmā Stelpē.