Kurzemes Vārds

20:23 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uz karstām pēdām notver skūtera zagli
Ita Cērmane

Satraukumiem pilna otrdiena bija ziņu aģentūras "Leta" Liepājas korespondentam Normundam Kārklam. Viņam pusdienlaikā nozaga motorolleru. Taču jo liels prieks braucamā īpašniekam bija, kad likumsargi pazudušo skūteri uz karstām pēdām atrada.
Motorollers pazuda ap pulksten 11.30 no stāvlaukuma Peldu ielas 5.nama sētas pusē. N.Kārkls stāsta, ka, konstatējis zādzību, nav vis zaudējis veselo saprātu un kritis panikā, bet gan nekavējoties par notikušo ziņojis policijai. Operatīvā rīcība deva rezultātus – jau pusstundu pēc skūtera pazušanas, ap pulksten 12, policijas darbinieki aizturēja zagli ar visu braucamo.
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka 2005.gadā ražoto motorolleru "Olivercitty" likumsargi atguva Kungu ielā. Dežūrējošā policijas patruļa vēl pirms informācijas saņemšanas par motorollera zādzību bija pamanījusi, ka kāds vīrietis aizdomīgi – pa ietvi un nedaudz grīļojoties – stumj rolli. Kad policisti kungu apstādināja, atklājās, ka viņš pats ir reibumā, bet braucamais nule kā nozagts. Abi – gan laupījums, gan tā aizdzinējs – tika nogādāti policijā.
Savukārt motorollers pēc formalitāšu nokārtošanas policijā tikai nodots likumīgajam īpašniekam. N.Kārkls neslēpj prieku, ka ķeza tik veiksmīgi atrisinājusies. Viņš arī citiem ļaundaru nagos kritušajiem iesaka nelaimes reizē operatīvi ziņot tiesībsargājošajām iestādēm, jo tikai tā ir cerība atgūt īpašumu.

No Fonteina prasa drošības pasākumus

Kā zināms, šīs nedēļas nogalē – 21. un 22.jūlijā, vienā laikā ar "Baltic Beach Party", mūsu pilsētā notiks arī "Fontaine festival", un tā norises vieta būs klubā un promenādē Tirdzniecības kanāla malā. Pašvaldība devusi zaļo gaismu pasākumam, kaut sarīkojuma organizatori pauž, ka prasības, kas izvirzītas, bijušas stingras.
Policija no pasākuma organizatoriem prasa pastiprinātus drošības pasākumus, jo sarīkojums notiks kanāla malā. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, policija ir vērsusies pie rīkotājiem ar prasību, lai teritorija pasākuma laikā drošības apsvērumu dēļ tiktu norobežota, kā arī, lai ūdenī patrulētu glābšanas laiva.
Atgādināsim, ka pēc traģiskā negadījuma, kad kanālā noslīka no kluba iznākušais mākleris, policija jau vērsās pašvaldībā ar aicinājumu, norobežot kanālmalu promenādē.
Līdztekus policija ierosinājusi pilsētas pašvaldībai arī pie iebrauktuves promenādē novietot ceļa zīmi "Iebraukt aizliegts!". Turklāt pastāvīgi, ne tikai svētkos. Šādu ierosinājumu likumsargi izteica pēc negadījuma pagājušajā mēnesī, kad jauna sieviete, bez tiesībām vadot auto, uzbrauca vasaras kafejnīcas galdiņam, kā dēļ cieta divi atpūtnieki – kāds vīrietis un grūtniece.

Nobeigumam tuvojas izmeklēšana Viršu ielas lietā

Nobeigumam tuvojas izmeklēšana krimināllietā, kad Viršu ielas 6.nama pagalmā iepriekš sodīts vīrietis nolaupīja meitenīti, kura tika seksuāli izmantota, bet pēc tam nogalināta. Bērna līķi atrada atkritumu konteinerā pie blakus mājas, kur bijušais cietumnieks īrēja dzīvokli. Kā norādīja J.Knīse, Viršu ielas lieta virzās uz nobeigumu – kriminālvajāšanu. Vēl policija gaida ekspertīžu rezultātus, taču jau tuvākajā laikā likumsargi sola komentārus pirmstiesas izmeklēšanas sakarībā.

Aiztur ļergas kurjerus

Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, 18.jūlijā ap pusdeviņiem no rīta pie Alejas ielas 5.nama likumsargi aizturēja 38 gadus veco Raimondu K. un 52 gadus veco Arkādiju J. Pie vīriešiem tika atrastas divas piecu litru tilpuma polimēra pudeles ar nelegālo alkoholu. Nelegālais alkohols – 10 litri – konfiscēts, bet pret kurjeriem uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola pārvietošanu.

Apzog mācību iestādes

17.jūlijā nezināmi ļaundari mūsu pilsētā apzaguši vairākas mācību iestādes. Ap pulksten 9.30 Kristīgajā sākumskolā Celmu ielā 4 sieviete konstatēja, ka no neaizslēgta kabineta pazudis portatīvais dators un lādēšanas ierīce "Fujitsu Siemens". Policijai norādīts, ka nodarīti materiālie zaudējumi 600 latu. Policija uzsākusi izmeklēšanu. Savukārt ap pulksten 10 K.Ukstiņa ielā 5A konstatēta Interdisciplinārā bērnu attīstības centra informācijas plāksnes zādzība.

Apskādē auto

Policija saņēmusi sūdzību, ka pirmdien ap pusdesmitiem no rīta Dzērves ielā kādam vīrietim piederošai automašīnai "Ford Focus" nozagta dekoratīvā zīme "Ford".

Mēģina zagt veikalos

Turpinās zādzības mēģinājumi no tirdzniecības vietām. Pirmdien īsi pirms pulksten 12 Siena ielā 3, veikalā "Saulīte", apsardzes darbinieki aizturēja 1958.gadā dzimušo Mairu, kura centās no veikala iznest preci, par to nesamaksājot 4,57 latus. Prece nebojāta nonāca atpakaļ veikala plauktā.

Glābjoties no kravenieka, iestūrē celmā

Plāni 17.jūlijā klājās kādam vieglā auto šoferim, kurš centās izvairīties no sadursmes ar kravas automašīnu. Dažas minūtes pēc trijiem pēcpusdienā 14.novembra bulvārī 37 gadus vecais automašīnas "Mazda Premacy" vadītājs, izvairoties no pretimbraucošas smagās automašīnas ar lieliem gabarītiem, bija spiests mainīt braukšanas virzienu. Tādēļ vieglais auto uzbrauca celmam. Cietušo, par laimi, nav.
Savukārt neilgi pēc septiņiem vakarā automašīnas "BMW 318" vadītājs, stūrējot auto pa Jūrmalas ielu, krustojumā ar Alejas ielu izraisīja sadursmi ar priekšā braucošu "Audi 80", kas veica kreisā pagrieziena manevru.

Polis uzdāvina garnadzim somu

Pirmdien policijā ar sūdzību vērsusies kāda jauna dāma, kura sūdzas, ka ap pulksten 12 pilsētas pludmalē iepretim Jūrmalas ielai viņas paziņam – Polijas pilsonim – pazudusi rokas soma, kurā atradās naudas maks, vadītāja apliecība un automašīnas "Fiat Uno" reģistrācijas apliecība. Diemžēl soma bijusi atstāta bez uzraudzības.

Izsit autobusa logu

17.jūlijā ap pulksten 23.30 Grīzupes ielā 1997.gadā dzimis zēns ar akmeni izsita SIA "Liepājas Autobusu parks" piederošajam autobusam "Volvo B 10" labās puses sāna stiklu. Materiālos zaudējumus aprēķina, savukārt policija izmeklē notikušo.

Agresīvs šoferis nonāk izolatorā

Pirmdien ap pusdesmitiem vakarā 39 gadus vecais Oļegs vadīja automašīnu "Audi 100 Avant", kad Klaipēdas ielas 112.nama pagalmā, nepārliecinājies par atpakaļgaitas manevra drošību, uzbrauca novietotai automašīnai "Peugeot 407". Vainīgais no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot policijai. Likumsargi Oļegu aizturēja Vaiņodes ielā, turklāt policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka šoferis varētu būt apreibinošu vielu ietekmē. Tā kā aizturētais atteicās no alkohola koncentrācijas izelpā pārbaudes, viņš tika nogādāts Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā analīžu veikšanai. Oļegam par pagalmā izraisīto sadursmi noformēts Administratīvo pārkāpumu protokols. Savukārt agresīvās uzvedības dēļ diena viņam beidzās policijas īslaicīgās aizturēšanas kamerā.

Dzērums iegāž no soda bēgošo

17.jūlijā neilgi pirms septiņiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki Jaunā ostmalā savāca vīrieti, kurš, būdams stiprā reibumā, gulēja uz ielas. Pēc atskurbšanas, noskaidrojot vīrieša personību, atklājās, ka 1963.gadā dzimušais Vladimirs nav izcietis administratīvo arestu, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Tādēļ pēc atžirgšanas Vladimiru nogādāja Valsts policijā soda izciešanai. Jāpiezīmē, ka Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai pirmdien ievietoti pieci vīrieši.

Āzē ugunsdzēsējus

Pirmdien mūsu ugunsdzēsēji saņēma vairākus viltus izsaukumus. Viens maldinājuma zvans atskanēja ap pulksten pusdiviem pēcpusdienā, bet otrs – īsi pirms pusnakts. Kad glābēji, sirēnām kaucot, ieradās norādītajās adresēs, atklājās, ka ugunsgrēku nav. Atgādināsim, ka ugunsdzēsēju smagās tehnikas brauciens uz izsaukumu maksā bargu naudu, un tā tiek ņemta no nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Izmeklēšanas dēļ kavējas tilta atjaunošana

Pagājušajā nedēļā notikušās ar Gruzijas karogu peldošā tankkuģa "Anna" avārijas dēļ uz laiku apturēts Kalpaka tilta atjaunošanas projekts, informēja Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē. Projekts apturēts, līdz tiks noskaidroti negadījuma apstākļi un aprēķināti zaudējumi. To iecerēts darīt iespējami ātri, lai aptuveni pēc divām nedēļām kļūtu skaidrs, kā jārīkojas turpmāk.
"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka 12.jūlija pēcpusdienā tankkuģis "Anna", ejot ārā no Karostas kanāla, ietriecās vēsturiskā Kalpaka tilta ziemeļu balstā un to sadragāja. Šonedēļ tankeris tiks ievietots sausajā dokā, lai noskaidrotu, kāds bijis avārijas iemesls. Patlaban tiek pieļauta iespēja, ka vainīga bijusi bojāta stūres iekārta.
Tilta remonta laikā paredzēts atjaunot visas konstrukcijas, krasta un kanāla balstus, piebrauktuves un citus tilta elementus. Paredzēta tilta mehāniskās daļas renovācija, automatizēt tilta izgriešanas un atgriešanas vadību. Plānota arī atsevišķa dispečeru punkta būve, kur atradīsies automātikas vadības pults, atjaunot vēsturisko apgaismojumu, brauktuvi un ietves, no jauna izbūvēt kuģu signalizācijas sistēmu.
Jau rakstījām, ka Kalpaka tilts projektēts 1903.gadā, bet ekspluatācijā nodots 1906.gada 19.augustā. Nākammēnes tilts būtu svinējis 100 gadu jubileju.