Kurzemes Vārds

21:01 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Jāiesniedz pārskati par ganāmpulkiem

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka zemniekiem un piemājas saimniecībām, kuru īpašumā ir ganāmpulki, divreiz gadā par tiem Datu centram jāiesniedz ziņas. Tas jādara par laikposmu uz 1.janvāri un 1.jūliju.
Nepieciešamās veidlapas gada sākumā lauku saimniecībās jau esot izplatītas. Nekāda ķīniešu ābece to izpildīšanai nav jāapgūst. Veidlapās jāieraksta tikai ganāmpulka un novietnes reģistrācijas numurs, kā arī dzīvnieku skaits pa sugām. Par ganāmpulku tiek uzskatītas ne tikai govis, buļļi, zirgi, aitas, kazas un cūkas, bet arī truši, kažokādu zvēri, mājputni, bišu saimes un zivju dīķi.
Kā "Kurzemes Vārdam" teica Datu centra darbiniece Līga Jesere–Voitkēviča, izpildītās anketas var nosūtīt uz Rīgu vai arī iesniegt Liepājā, Bāriņu ielā 15. Ziņas jāsniedz arī tajos gadījumos, ja ganāmpulka lieluma ziņā pusgada laikā nekas nav mainījies, jo tās tiek izmantotas valsts statistikas datu apkopošanai.

Rīko starptautiskas burāšanas sacensības

No 21. līdz 23.jūlijam Pāvilostā notiks starptautiskās Baltijas TOPCAT burāšanas sacensības ar katamarāniem "Pāvilosta Open 2006", informē uzņēmuma "Pāvilosta Marina" sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Blaževiča.
Baltijas TOPCAT katamarānu sacensības ir iekļautas starptautiskās TOPCAT asociācijas kalendārā. Sacensībās piedalīsies burātāji no Latvijas, Nīderlandes un Vācijas, ieradīsies arī katamarānu burāšanas pasaules čempions un TOPCAT konstruktors un ieviesējs Bernds Braimans, kā arī Vācijas starptautiskās burāšanas skolas VDWS viens no labākajiem instruktoriem Vims Pāns, kurš pirms mēneša apmācīja arī "Pāvilosta Marina" burāšanas skolas jaunos instruktorus.
Sacensību dalībniekiem un viesiem tiks arī rādīti paraugdemonstrējumi ar katamarāniem, kurus veiks TOPCAT katamarānu ieviesējs, kurš pats jau 15 gadus ar tiem ir burājis. Sacensību starplaikos interesentiem tiks piedāvāti izmēģinājuma un izklaides braucieni ar katamarāniem pieredzējušu instruktoru vadībā.
"Pāvilosta Marina" ir moderna jahtu piestātne, kuru Pāvilostā atklāja tikai šā gada 20.maijā, un šis uzņēmums pretendē uz nozīmīga jahtu centra statusu Baltijas jūras piekrastē.

Komisija novērtē Cīravas pagastu

Pagājušajā nedēļā Cīravas pagastu apskatīt un novērtēt ieradās konkursa "Sakoptākais Latvijas pagasts" komisija, informēja Cīravas pašvaldības vadītājs Artis Čanders.
Šogad katra pašvaldība pēc konkursa nolikuma veikusi savu pašnovērtējumu. Konkursa mērķis nav tikai noskaidrot vizuāli sakoptāko pagastu, bet arī noteikt labākās pašvaldības atsevišķās pagasta attīstības un dzīves nozarēs un rajonā noteikt labāko pašvaldību, kura tālāk piedalīsies Kurzemes reģionālajā konkursā, stāsta A.Čanders.
Komisiju vadīja Rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Strazds, un tā atzina, ka pašnovērtējums veikts objektīvi. Komisija kopā ar pašvaldības deputātiem un darbiniekiem apskatīja pagasta centru, stadionu, pamatskolu, parku, Dzērves puses laukus un pagasta ceļus, kā arī zemnieku saimniecību "Strautiņi". A.Čanders pauž gandarījumu par komisijas atzinumu, ka Cīrava nemaz neizskatās slikti uz kopējā rajona pagastu fona, taču rezultāti vēl tikai tiks apkopoti un novērtējums būs rudenī.

16 valstu jaunie zemnieki apmeklē rajonu

Jauno zemnieku klubs Saldus rajona SIA "Druva" sapulcinājis jaunos zemniekus, kas ieradušies gandrīz no visām Eiropas valstīm. Biedrība "Liepājas lauksaimnieku apvienība" un Krotes skolas mazpulcēni daļu no ciemiņiem ielūgusi apmeklēt arī mūsu rajonu.
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ārija Jerumane, jaunu zemnieku grupa, kurā būšot pārstāvētas 16 Eiropas valstis, ieradīsies Rucavā jau šajā pēcpusdienā. Kad būs apskatītas pagasta saistošākās vietas un pārnakšņots, ciemiņi dosies uz Nīcu, kur apmeklēs vienu no agro dārzeņu audzēšanas saimniecībām Paipu ciemā, bet pēc tam viesosies Grobiņas pagasta kokauzētavā "Īve", kur īpašnieks Dainis Ozoliņš pastāstīs par koku stādu un dekoratīvo augu audzēšanas īpatnībām, kā arī atklās šīs uzņēmējdarbības plusus un mīnusus. Mūsu rajona apmeklējuma noslēgums paredzēts Durbes novadā, kur atrodas Ārijas un Jāņa Jerumaņu zemnieku saimniecība "Jaunsanderi".