Kurzemes Vārds

11:50 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lai piepildās sapņi par jūru un kuģošanu

Daina Meistere

Kanāla galā, kur sākas Liepājas ezers, paveras skats, kas atsauca atmiņā Mihaila Ļermontova dzejoli "Māj selgā bura vientulīga", tik romantiski senatnīgs tas ir. Lai gan īstenība ir visai prozaiska. Jūrniecības koledžas 1. un 2. kursa audzēkņi, topošie stūrmaņi, sasēduši mācību laivā, apgūst burāšanas un airēšanas iemaņas. Jauniešiem tās māca kuģa "Afanasijs Ņikitins" kapteinis Guntis Pogulis.

"Jūras braucējiem ir jāprot daudz kas, ne tikai lielos un varenos kuģus stūrēt, bet arī jāzina, kā rīkoties ekstremālās situācijās," paskaidroja Jūrniecības koledžas direktors Ivars Virga. Viņš pastāstīja, ka burāšanas un airēšanas prasme var noderēt, kad notikusi avārija un nākas izmantot glābšanas kuģus un laivas. Tad glābēja var izrādīties māka airēt un burāt.

"Mums pašlaik Jūrniecības koledžā notiek jauno audzēkņu uzņemšana," informēja direktors. Jaunie cilvēki, kuriem ir pamatskolas izglītība, izvēlas kuģa mehāniķa un stūrmaņa specialitātes. Šo kursu beidzējus, kas ieguvuši arī vidusskolas izglītību, kā arī vispārizglītojošo vidusskolu abiturientus uzņem pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības iegūšanai stūrmaņa un kuģa mehāniķa specialitātēs. Pēc vidusskolas beigšanas var studēt arī loģistiku. Šobrīd gandrīz visas grupas ir jau nokomplektētas. Jūrniecība saista ne tikai jūras pilsētu Liepājas, Ventspils, kā arī Rīgas jauniešus, bet arī puišus no visas Latvijas. Un ne tikai zēnus, meitenes, piemēram, izvēlas loģistiku, bet iepriekšējos gados daiļais dzimums uzņemts arī pārējās specialitātēs.