Kurzemes Vārds

08:36 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sociālo rehabilitāciju saņems vairāk nekā 1000 cilvēku

Līvija Leine

Beidzies Labklājības ministrijas un Sabiedrības integrācijas fonda administrētais konkurss par tiesībām izstrādāt un īstenot sociālās rehabilitācijas programmas riska grupu cilvēkiem. Tajā uzvarējuši 29 projekti. Trīs no tiem saistīti ar Liepāju un Liepājas rajonu.

Starp uzvarētājiem ir Valsts probācijas dienesta projekts "Vienkārši un sarežģīti", kura gaitā strādās ar Jaungulbenes pagasta, Valmieras un Valmieras rajona, Liepājas un Liepājas rajona, Rīgas un Rīgas rajona bijušajiem un esošajiem ieslodzītajiem, kuru neveiksmes saistītas ar informācijas uztveres grūtībām. Viņiem tiks izstrādāti mācību materiāli vienkāršā valodā, kas palīdzēs noformēt dokumentus, kārtot dzīvesvietas jautājumus, apgūt prasmes, kas vajadzīgas dzīvei ārpus cietuma, kā arī izglītoties un meklēt darbu.

Atbalstu guvis arī projekts "Liepājas iedzīvotāju ar īpašām vajadzībām sociālā rehabilitācija un integrācija darba tirgū", ko iesniegusi Liepājas pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti". Tas paredz sociālās rehabilitācijas pasākumos iesaistīt 28 redzes invalīdus, 75 kustību invalīdus un 10 cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem. Projektā pašvaldības aģentūras sadarbības partneri būs invalīdu biedrība "Kristīne", Liepājas Jauniešu dienas aprūpes un rehabilitācijas centrs personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Liepājas Neredzīgo biedrība, Liepājas Evaņģēliski luteriskā Krusta draudze un Liepājas Amatnieku biedrība. Projekts ilgs gadu.

Savukārt Eiropas Sociālā fonda atbalstīto projektu "Invalīds sociālajā rehabilitācijā – iesaistīts, piederīgs un noderīgs" iesniegusi Liepājas Neredzīgo biedrība, un tas aptvers cilvēkus no Liepājas, Liepājas rajona, Kuldīgas un Kuldīgas rajona, motivēs viņus pārvarēt atstumtības sajūtu un aktīvi iesaistīties darba meklējumos, palīdzēs citām invalīdu organizācijām strādāt ar saviem biedriem un apzināt iespējas, kā viņiem palīdzēt.

Kā informē Labklājības ministrijas komunikāciju departaments, projektus sāks realizēt rudenī pēc līgumu noslēgšanas. Projektu realizācijai kopumā atvelēti 1,7 miljoni latu. 80 procentus no izmaksām sedz Eiropas Sociālais fonds, bet 20 procentus – valsts budžets. Šī ir otrā reize, kad notiek konkurss Eiropas Sociālā fonda programmā "Sociālās rehabilitācijas programmu izstrāde un ieviešana". Taču jauni konkursi vairs nenotiks, jo pieejamais finansējums izsmelts.