Kurzemes Vārds

22:13 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Čempionu līgas maču tiesās ziemeļīri
Ints Grasis

Mūsu "Daugavas" stadionā rīt pulksten 20 paredzēto UEFA Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmo spēli starp "Liepājas metalurgu" un Kijevas "Dynamo" tiesās Ziemeļīrijas tiesnesis Marks Kurtnijs.

Mača galvenais tiesnesis pagājušajā gadā savā valstī tika atzīts par labāko futbola soģi. Līnijtiesnešu funkcijas pildīs viņa tautieši.

Titulētais Kijevas "Dynamo" Liepājā ieradīsies šodien – futbolisti lidostā nolaidīsies pēc pulksten 12. Vakarā pulksten 18 "Daugavas" stadionā ukraiņi aizvadīs treniņu, bet pēc tam rītdienas spēlei turpat gatavosies liepājnieki. Zināms, ka Liepājā no Ukrainas ieradīsies ap 50 sporta žurnālistu!

Biļetes uz Čempionu līgas spēli šodien var iegādāties "Daugavas" stadiona kasēs no pulksten 15 līdz 18, bet sacensības dienā – no pulksten 12. Savukārt no pulksten 13 rīt biļetes tirgos arī uzņēmuma "Liepājas metalurgs" galvenajā ēkā.

Rūnijs sit atkal
Andris Sudmalis

Latvijas futbola čempionāta 1.līgā "Liepājas metalurga" dublieri ar 8:1 sagrāva vienību "Alberts", izcīnot savu sesto uzvaru šosezon.

Metalurgu pretinieki turnīra tabulā atrodas priekšpēdējā vietā un šī gada čempionātā ir piedzīvojuši vairākus ļoti smagus zaudējumus, arī 0:10 pret vienību "Olimps". Spēku samērs laukumā ļāva jau pirms mača nešaubīgi noteikt uzvarētāju. Tomēr, kā atzina mūsu 1.līgas komandas treneris Viktors Lukins, noteicošais nav pretinieku meistarības līmenis, bet gan spēlētāju prasme izmantot vārtu gūšanas momentus.

Šoreiz sevi no labākās puses atkal parādīja 23 gadus vecais lietuvietis Artūrs Rimkēvičs, kurš komandā jau ir izpelnījies iesauku Rūnijs. Vismaz pirmās līgas mačos spēlētājs savu iesauku attaisno, savā pirmajā spēlē gūtajam hettrikam šoreiz pievienojot vēl piecus gūtos vārtus. V.Lukins atzina, ka šis spēlētājs spēj nelielā teritorijā apstrādāt bumbu, atbrīvoties no pretspēlētājiem un izdarīt sitienu, vai atdot precīzu piespēli. Ja iepriekš, rakstot par "Liepājas metalurga" vienības spēli uzbrukumā, bieži vien nācies dzirdēt sūdzības par to, ka komandai nereti pietrūka pavisam maz, lai realizētu vārtu gūšanas momentus, tad pašlaik šādas problēmas nepastāv.

Ar rezultatīvu sitienu atzīmējās vēl viens spēlētājs, kurš "Liepājas metalurgā" atrodas uz pārbaudes laiku – Maksuts Azizi. Šis spēlētājs, pēc trenera atzinuma Liepājā ieradās ne tajā labākajā kondīcijā, bet pamazām vien atgūst formu. Divus vārtus mačā pret "Albertu" guva arī mūsu pilsētas futbola audzēkņi – Vladimirs Kamešs un Ģirts Džeriņš, kurš, iznācis laukumā uz maiņu, pretinieku vārtsargu pārspēja jau ar pirmo pieskārienu bumbai.

Vienīgos vārtus mūsējie zaudēja pēc aptuveni 30 metru tāla sitiena tieši vārtu devītniekā.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" dublieri aizvadīs pirmdien, 31.jūlijā, pulksten 18 pret "Skonto" vienības dublieriem.

Latvijas futbola čempionāta 1.līgas tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, punkti):
1. "Olimps" 14 12 2 0 38
2. "Ventspils 2" 14 10 3 1 33
3. "Skonto 2" 14 10 2 2 32
4. "Ditton 2" 13 9 3 1 30
5. "Dinaburg/Zemessardze" 14 8 1 5 25
6. "Tranzīts" 13 7 1 5 22
7. "Liepājas metalurgs 2" 14 6 4 4 22
8. "Rīga 2" 13 6 2 5 20
9. "Valmiera" 14 5 3 6 18
10. "Eurobaltija" 14 5 1 8 16
11. "Multibanka" 14 4 3 7 15
12. "Jūrmala 2" 13 3 3 7 12
13. "Jelgava" 14 3 3 8 12
14. "Auda" 13 2 2 9 8
15. "Alberts" 14 1 2 11 5
16. "Abuls" 13 0 1 12 1

Sporta svētki liepājniekiem un viesiem
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē mūzikas festivāla "Baltic Beach Party" ietvaros norisinājās arī dažādas sporta aktivitātes, kurās ar prieku piedalījās ne vien liepājnieki, bet arī citu pilsētu pārstāvji, kas kuplā skaitā bija apmeklējuši mūsu pilsētu.

Jau par tradicionālām ir uzskatāmas sacensības tā sauktajā ūdens basketbolā, kurās sacensību uzvarētājus noteica ņemot vērā divu rezultātus. Pirmajā dienā piedalījās 15 komandas, bet līdz otrās dienas mačiem aizkļuva nedaudz mazāk – 12 vienības. Kopumā notika cīņas piecās vecuma grupās, tiesa dažās, piemēram, meiteņu un MIX grupās bija tikai pa vienai vienībai, līdz ar to turnīra dalībniekiem nācās mērot spēkus ar citu grupu komandām.

U–16 vecuma grupā uzvaru izcīnīja komanda "Kārlis", U–23 grupā – "Jam", U–99 grupā – "LK", meiteņu grupā "Beach Girl", bet Mix grupā – "Pīpiņi".

Arī smilšu hokejā cīņas norisinājās divu dienu garumā, bet šajā neparastajā sporta veidā dalībnieku skaits bija mazāks, nekā basketbolā – pirmajā dienā startēja septiņas, bet otrajā – 5 komandas. Uzvaru izcīnīja "Vecmeistari", 2.vietā ierindojās "Manfreeds", bet "Buki" palika 3.vietā.

Vislielāko interesi šogad izraisīja pludmales futbola turnīrs, kas piesaistīja 21 komandu no Latvijas, un pat no Lietuvas.

Šogad sacensības savā paspārnē bija ņēmuši Liepājas amatieru sporta spēļu aģentūra, kas koordinēja visu sporta veidu norisi pludmalē. LASSA vadītājs Edgars Deksnis pastāstīja, ka nākošajā gadā šo sporta svētku programma varētu kļūt nedaudz daudzveidīgāka, bet dažas sacensības rīkot tikai vienā dienā.

Divu dienu garumā norisinājās arī pludmales futbola sacensības, kurā bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 21 komanda. Kā pastāstīja sacensību rīkotājs Rūdolfs Jurjāns, visai plaša bija arī dalībnieku ģeogrāfija – Liepāja, Rīga, Sigulda, Valmiera, kā arī Šauļi (Lietuva), kas ļāva turnīru saukt par starptautisku.

Visas vienības tika sadalītas septiņās apakšgrupām no kurām izkļuva pa divām labākajām komandām, bet tad sekoja izslēgšanas spēles. 14 spēcīgāko vienību skaitā šoreiz iekļuva četras komandas, kas nepārstāv Liepāju, un arī par turnīra uzvarētājiem kļuva mūsu pilsētas viesi – komanda "Extreem" no Šauļiem, kas finālā ar 2:0 pārspēja "Saskaņas centrs" vienību, kuras rindās spēlēja vairāki "UPTK" futbolisti. Savukārt mačā par 3.vietu, divu Liepājas komandu cīņā, "Lumiere" ar 2:0 pārspēja "PCTVL".

Gandarīts par aizvadītajām sacensībām aizvadītās nedēļas nogalē, tagad R.Jurjāna domas saistās ar iecerēto pirmo Liepājas pludmales futbola čempionāta rīkošanu, un šajā sakarā visi interesenti, kuri vēlas piedalīties pilsētas meistarsacīkstēs tiek aicināti zvanīt pa tālruni: 2 977 1682.

Kritieni, izstāšanās un pjedestāls
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē kārtējās sacensības ir aizvadījuši mūsu pilsētas motosporta pārstāvji, no kuriem vislabāk veicās Dāvim Līvam, kurš Latvijas čempionāta 3.posmā izcīnīja 2.vietu 125 kubikcentimetru motociklu klasē.

Pirmais no mūsu puses braucējiem aizvadītajā nedēļas nogalē startēja Lauris Freibergs, kurš Transfeldē piedalījās Vācijas atklātā čempionāta 5.posmā.

Trase Laurim bija labi zināma, jo arī pērn viņš šeit bija braucis, tiesa, atmiņas palikušas ne tās labākās, jo toreiz otrajā braucienā tika piedzīvots kritiens un lauzts atslēgas kauls.

Pirmā brauciena starts Freibergam padevās tīri labs, uz brīdi viņš bija pat 4.pozīcijā, taču otrajā līkumā grobiņniekam tieši priekšā nokrita viens no konkurentiem, mūsu sportists krita viņam virsū, savukārt Laurim uzgāzās virsū vēl viens sportists. Braucienu nācās atsākt no pēdējās vietas, bet līdz finišam, braucot ar saliektu stūri, izdevās pakāpties līdz 13.vietai.

Diemžēl arī otrajā braucienā grobiņniekam nācās ciest cita braucēja problēmu dēļ. Jau pirmajā aplī krita viens no priekšā braucošajiem. Lai gan šoreiz no kritiena mūsējam izdevās izvairīties, motocikls noslāpa, un braucienu atkal nācās atsākt no pēdējās vietas, kuru šoreiz līdz finišam izdevās uzlabot līdz 10.pozīcijai.

Savukārt abi mūsu pilsētas junioru vecuma braucēji – Dāvis Līvs un Kaspars Kraulis startēja tepat Latvijā, Stelpes "Pīlādžu" trasē piedaloties Latvijas motokrosa čempionāta 3.posmā gan 125 kubikcentimetru, gan "Open" klasē.

Kasparam šoreiz mači izvērsās visai neveiksmīgi, jo pievīla tehnika abu disciplīnu otrajos braucienos. Sestdien 125 kubikcentimetru klasē pirmajā braucienā viņš finišēja 6.vietā, bet otrajā braucienā pēc izvirzīšanās 3.vietā braucamajam tika pārsists aizmugurējais ritenis, un nācās izstāties.

Svētdien "Open" klasē Kaspars vispirms bija plānojis braukt ar jaudīgāku – 450 kubikcentimetru motociklu, tomēr īstu saskaņu ar braucamo neatradis, nolēma sacensības veikt ar 125 kubikcentimetru rezerves braucamo, tas izturēja tikai pirmo braucienu, kurā liepājnieks ierindojās 5.vietā, savukārt otrā brauciena laikā moča motors, pēc sportista sacītā, izjucis pa daļām, un arī šo braucienu pabeigt neizdevās.

Toties visai sekmīga nedēļas nogale bija Dāvim Līvam. 125 kubikcentimetru klasē pirmajā braucienā viņš finišēja 3.vietā, otro pabeidza vienu pozīciju augstāk un izcīnīja arī 2.vietu posmā, bet Latvijas čempionāta kopvērtējumā jaunais liepājnieks tagad atrodas 5.pozīcijā.

Savukārt "Open" klasē, startējot jaudīgāku motociklu ieskaitē, Dāvis izcīnīja 6.vietu pirmajā posmā, otrajā bija piektais un arī posmā ieņēma 5.vietu. "Open" klases kopvērtējumā Līvs pat ieņem augstāku vietu (ceturto) nekā ierastajā 125 kubikcentimetru klasē. To braucējs skaidro ar tehniskām problēmām savā pamatdisciplīnā: "Vienā no iepriekšējo posmu braucieniem mocim saplīsa ķēde, kas liedza izcīnīt vērtīgus punktus, tāpēc arī kopvērtējumā 125 kubos tikai 5.vieta. Iespējas pacīnīties par augstākām vietām kopvērtējumā joprojām ir, tikai jācenšas izvairīties no problēmām ar tehniku."

Šajā nedēļas nogalē Lauris Freibergs startēs pasaules čempionāta posmā Čehijā, Kaspars Kraulis piedalīsies priekšpēdējā Eiropas junioru čempionāta posmā Itālijā, bet Dāvis Līvs krās spēkus nākamajam Latvijas čempionāta posmam, kas augusta pirmās nedēļas nogalē norisināsies Limbažos.

Liepājā aizvadīts pēdējais Kurzemes čempionāta posms
Andris Sudmalis

Sestdien Liepājā norisinājās Kurzemes pludmales volejbola čempionāta pēdējais – trešais – posms, kurā piedalījās 20 komandas.

Sacensības mūsu pilsētas pludmalē bija vilinājušas ne tikai Liepājas, bet arī citu pilsētu sportistus, arī vairākus Latvijas pludmales volejbola čempionāta dalībniekus.

Vispirms visas komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās, kurās aizvadīja viena apļa turnīru, bet divi labākie pāri kvalificējās izslēgšanas spēlēm, kas notika pēc divu mīnusu sistēmas. Par turnīra uzvarētājiem kļuva Ringolds Štāls un Andis Treijs, kas pārstāv Rīgu, 2.vietu izcīnīja Kuldīgas sporta kluba "Elvi" pārstāvji Edgars Sebežs un Artis Caits, bet 3.vietā ierindojās liepājnieki Kaspars Ķinēns un Rolands Ozoliņš, kas izšķirošajā cīņā pārspēja rīdziniekus Uldi Grīnbergu un Ivaru Jeromoviču.

No liepājniekiem labāko astoņniekā izdevās iekļūt vēl tikai diviem pāriem – Dainim Kopštālam un Uldim Klakam, kā arī Uldim Kopštālam un Ģirtam Antonovam.

Sacensību pārtraukumā norisinājās pludmales volejbola mediju mačs, kurā tikās "Kurzemes Vārda" un "Radio SWH" pārstāvji. Spraigā trīs setu cīņā ar augumā pārākiem pretiniekiem uzvaru svinēja liepājnieki, mūsu laikraksta izpilddirektora Anda Rozīša vadībā. Pirmajos divos setos abas vienības izcīnīja pa vienam panākumam, bet īpaši spraigs izvērsās pēdējais sets, kurā liepājnieki spēja atspēlēties no sev nelabvēlīgā rezultāta 16:20 un izraut uzvaru ar 22:20.