Kurzemes Vārds

08:48 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kvalitātes dēļ jāpiecieš neērtības

Madars Kleinbergs, Liepājas PRPP Ceļu policijas priekšnieks

Ceļa zīmes vietās, kur tiek veikti ielu remontdarbi, uzstāda darbu veicēji, to saskaņojot ar Komunālo pārvaldi. Patlaban, kad pilsētā tiek veikti apjomīgi ielu remontdarbi, ceļu būvētāji vietām uzstādījuši pat divdomīgas ceļa zīmes. Būtu gan vēlams pakonsultēties ar policiju, jo, piemēram, braucot no Tramvaja tilta uz Jūras ielu, ir norāde, ka pēc 250 metriem būs zīme "Iebraukt aizliegts", bet nav norādes, ka šajā vietā būs strupceļš bez iespējas nogriezties. Saskaņojot zīmju izvietošanu, visiem atbildīgajiem dienestiem būtu vēlams sanākt kopā, tā nerastos pārpratumi.

Iespējams, ka labāk būtu bijis satiksmi novirzīt nevis caur pilsētas centru, bet gan pa K.Zāles laukumu un Ādu ielu uz Ganību ielu. Jo, kā zināms, pilsētas centrā satiksme ir smilšu pulksteņa veidā, un tieši sašaurinājumu dēļ arī veidojas sastrēgumi. Bet tas ir jautājums, kuru lemj nevis policija, bet atbildīgais par ielām, kas šajā gadījumā ir pašvaldība.

Ļaudis sūdzas, ka iepriekš nav bijusi informācija par Jūras ielas slēgšanu un izmaiņām – par iespēju no Tramvaja tilta nogriezties pa kreisi un iespēju izbraukt pa Pasta ielu. Jā, bija zināms, ka veiks remontdarbus, bet vēl pirmdien nebija zināms, kā tiks organizēta satiksme. Ja šāda informācija parādījās pirmdienas pēcpusdienā un jau otrdien no rīta Pasta ielā dzīvojošie pie savu auto vējstikliem atrada soda kvītis, tas nu ir nekorekti. Jābūt nedaudz lojālākiem – vismaz jānoskaidro, kam pieder automašīna.

Liepājnieki atradīs veidu, kā apbraukt sastrēgumus, grūtāk tas, protams, ir iebraucējiem. Vietējie autobraucēji pamatā vadās pēc pieraduma, arī tādēļ pēdējās dienās veidojas neveiklas situācijas. Iesaku paskatīties ceļa zīmes, kas vēsta par izmaiņām transporta kustībā.

Vienīgais laiks, kad veikt nopietnus ielu rekonstrukcijas darbus, ir vasara. Un, ja pašvaldība iegulda līdzekļus ielu stāvokļa uzlabošanai, tad tas nozīmē, ka vismaz nākamos pāris gadus varēsim braukt pa kvalitatīviem ceļiem. Autovadītājiem jābūt iecietīgākiem. Piemēram, Ziemeļu ielā autovadītāji, neņemot vērā aizlieguma zīmi, nereti brauc teju vai strādniekiem uz lāpstām. Viņi dara darbu. Nu jāpaciešas!