Kurzemes Vārds

06:04 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Apbalvos labākās vasaras kafejnīcas

Liepājas Pilsētas domes konkursa "Liepāja pucējas" žūrijas komisija izvirzījusi trīs vasaras kafejnīcas – "Loms", "Cepelīni" un "Libava"– kas atzītas par pilsētā sakoptākajām. Tās visas apmeklētājiem atvērtas tikai šovasar. Konkursa "Liepāja pucējas" komisija šogad pirmo reizi vērtēja ne tikai sakoptākos namus un skatlogus, bet arī pilsētas vasaras kafejnīcas. Konkursa komisija apmeklēja 23 kafejnīcas, no kurām 19 konkursa kārtībā tika izvērtētas. No tām noteica trīs labākās, kuru saimniekus apbalvos piektdien.

Liepājā rosās jaunieši pilsētas sakopšanas darbos
Laura Zatlere

Jau trešo gadu norisinās kristīgā nometne, kuras laikā jaunieši sakopj pilsētu pašu spēkiem. Līdz šim projekta nosaukums bijis "TeRīga", bet šogad nometne nedēļas garumā norisinās Liepājā ar nosaukumu "TeLiepa". Kopā sabraukuši vairāk nekā simts nometnes dalībnieku no visas Latvijas, 33 aktīvisti ieradušies arī no Vācijas, kuri ir ar mieru iesaistīties Liepājas sakopšanas darbos. Līdz šim galvenie pasākumi norisinās Karostā – jau sakopta vindsērfinga kluba "Rietumkrasts" apkārtne, bet vakar jaunieši vienādos kreklos un atkrituma maisiem rokās manīti strādājam pie Ziemeļu mola un Karostas parkā. Lielākais pasākums vēl tikai priekšā, jo sestdien jau no pulksten desmitiem Beberliņu parkā aicināti visi interesenti, kas vēlas piebiedroties un palīdzēt sakopšanas darbos. Pēc aktīva darba vakarā rokkafejnīcas pirmajā stāvā paredzēts koncerts ikkatram nometnes dalībniekam. Nometne paredzēta ne tikai kristīgajiem jauniešiem, tomēr galvenais nometnes mērķis ir ne tikai sakopt Liepāju, bet arī baudīt brīnišķīgo laiku kopā ar draugiem.

Kā elpo vide?

No 25.augusta līdz 27.augustam Liepājā notiks reģionāli informatīvā centra "Vide elpo" rīkotā pētnieciski izglītojošā nometne "Izzināt savu pludmali", informē centra "Vide elpo" vadītāja Evija Galveite. Liepājā un tās rajonā dzīvojošās ģimenes tiek aicinātas pieteikties dalībai nometnē līdz 14.augustam. Nometni atbalsta Vides aizsardzības fonds un Kultūras un informācijas centrs "[email protected]". Nometnes mērķis ir veicināt un attīstīt dalībnieku zināšanas par jūras krasta augu daudzveidību, dzīvo būtņu savstarpējo mijiedarbību, rosināt uz radošām izpausmēm. Plānots, ka dalībniekus izglītos studenti no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu un Bioloģijas fakultātēm, LU Bioloģijas fakultātes lektore botāniķe Vija Znotiņa, ornitoloģe Antra Strīpniece un Zilā karoga programmas koordinatore Ieva Ulme. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par jūrmalas kāpām, to uzbūvi un rašanās vēsturi, augiem, kukaiņiem un jūras putniem. Dalībnieki tiks informēti par Zilā karoga programmu un nozīmi.

Vēl viena ražotne

Logu, durvju un stikla konstrukciju ražotāja "Aile grupa" Pulvera ielas industriālā parka teritorijā tikko ekspluatācijā nodevusi vēl vienu stikla un alumīnija konstrukciju ražotni, informē uzņēmuma "Aile grupa" valdes priekšsēdētājs Valdis Mors. Jaunās rūpnīcas kopējā platība ir 2000 kvadrātmetru, plānotās ražošanas jaudas gadā – 40 000 kvadrātmetri alumīnija stikla konstrukcijas. Ražotne aprīkota ar modernām tehnoloģijām un līdz ar jaunās rūpnīcas atvēršanu uzņēmums radījis 30 jaunas darba vietas. Apkopotie rezultāti liecina, ka šā gada pirmajā pusē apgrozījums attiecībā pret 2005.gada pirmo pusgadu ir pieaudzis par 20 procentiem (2005. gadā – vairāk nekā 14 miljonu latu). Pašreiz uzņēmums "Aile grupa" Skandināvijā strādā pie vairākiem nozīmīgiem objektiem, piemēram, Fredrikstadas stadions Norvēģijā, A–HUS slimnīca Oslo, kas šobrīd ir lielākais sauszemes objekts visā Norvēģijā, kā arī Hravanskolo skola Reikjavīkā, Islandē. Šiem objektiem ražotne projektē, gatavo, piegādā un montē alumīnija stiklotās konstrukcijas. "Aile grupa" ietilpst akciju sabiedrības "UPB" holdingā.

Rožu laukumu sola septembrī

Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Lākutis informē, ka Liepājas vēsturiskā centra sakārtošanu plānots pabeigt septembrī. Jau esam informējuši, ka sākti gan Rožu laukuma, gan Zivju ielas rekonstrukcijas darbi. Sākotnēji nolikumā darbu pabeigšanas datums bija minēts 24.jūlijs, bet tagad veikta termiņa korekcija.

Šķirotāji saņem balvas

Beigusies pilsētas konkursa "Laiks šķirot plastmasu!" otrā kārta. Tas tiek rīkots ar mērķi izplatīt iedzīvotāju vidū ideju par plastmasas iepakojumu atsevišķu vākšanu un utilizāciju. Rezultātu apkopošana notika sabiedrības "Eko Kurzeme" teritorijā. Kā informēja uzņēmuma direktors Andris Karlsons, šoreiz bija vairāk pudeļu ar konkursa dalībnieku adresēm nekā konkursa pirmajā kārtā. Tika izvirzīti 6 veiksminieki. Tirdzniecības centrs "Ostmala" uzvarētājiem piešķīra divas dāvanu kartes 20 latu vērtībā un vienu karti 10 latu vērtībā. Trīs akcijas dalībnieki saņēma ielūgumu komplektus kinoteātra "Balle" apmeklējumiem. Bet Pilsētas domes balvu – dāvanu karti 15 latu vērtībā pirkumiem veikalā "Nelss" saņēma Arvīds Hildebrants.

Vēl trīs aizlūgumi

Vēstures, mūzikas un dzejas cienītāju biedrības priekšsēdētājs Aleksandrs Laščevskis vakar informēja, ka 29.jūlijā, Krievijas zemūdens flotes simtgadei veltīto pasākumu priekšvakarā, biedrība kopā ar citām sabiedriskajām organizācijām trijās kapsētās rīkos aizlūgumu par bojā gājušajiem un mirušajiem jūrniekiem. Ziemeļu kapsētā aizlūgums notiks pulksten 14 pie Pirmā un Otrā pasaules karā kritušo cīnītāju pieminekļiem, pulksten 15 – Tosmares kapsētā pie jūras artilēristu pieminekļa, Centrālkapos – pie nezināmā kareivja, matroža un strādnieka atdusas vietas. Minētā biedrība aicina uz šiem pasākumiem jūrnieku radus un draugus, kā arī visus savus aktīvistus.

Darbus paveikuši bezdarbnieki

Namu pārvaldes "Vecliepāja" speciālisti pieņēmuši darbus, kas paveikti kvartālu iekšējo teritoriju un bērnu laukuma ierīkošanas projekta ietvaros pie mājas M.Ķempes ielā 2. Šeit strādāja sabiedriskos darbos iesaistītie cilvēki ar Nodarbinātības centra filiāles norīkojumu. Palīdzību sniedza arī minētās mājas vecākā Elita Volgemute. Tagad analoģiski darbi sākušies pie vairākām dzīvojamām mājām Siguldas ielā.

Būs labiekārtots stūrītis

Šī vieta blakus mājai Graudu ielā 28 jau daudzus gadus izraisīja gājēju neapmierinātību, jo pārāk nesakopta izskatījās siena ar vecajiem reklāmas stendiem un arī pati nojume virs tiem. Nebija pievilcīgs arī bijušais avīžu kiosks gan ar izsistiem, gan aiznaglotiem logiem. Un nu sākusies pārbūve. Tur jau vairākas nedēļas rit rekonstrukcijas darbi. Saskaņā ar projektu panteona visas vecās konstrukcijas demontētas līdz ar balstiem. Tagad siena jau atjaunota un pie tās varēs iestādīt puķes. Nojumes vairs nebūs. Visus darbus šajā objektā veic Labiekārtošanas sabiedrības speciālisti. Uzņēmuma direktors Arkādijs Leinis vakar sacīja, ka vēl nav zināms, vai šo vietu arī turpmāk izmantos reklāmai un kādā veidā tas notiks. Jautājums atrodas risinājuma stadijā. Taču jebkurā gadījumā vēl viens neliels stūrītis pilsētas centrā kļuvis visnotaļ pievilcīgs.

Konferencē analizē un mudina
Līvija Leine

Vakar Liepājā sākās un šodien turpinās vērienīga konference "Sociālā integrācija – nepārtraukts process. Kur esam šobrīd?".

Tā ir noslēgums Eiropas Savienības Phare programmas "Pilsoniskās sabiedrības attīstība un stiprināšana" projektam "Izmanto savas iespējas", ko kopīgi realizēja Liepājas NVO atbalsta centrs un Valmieras NVO centrs.

Projektu "Izmanto savas iespējas" prezentēja tā direktore, Liepājas NVO atbalsta centra koordinatore Lāsma Vaiče, par praktiskajiem soļiem bāreņu integrācijā sabiedrībā runāja Aija Barča, valsts aģentūras "Mājokļa aģentūra" pārstāvis Jānis Gailis informēja par jaunāko mājokļa likumdošanā, Silva Bendrāte – par invalīdiem ikdienā un sabiedrībā, Liepājas sociālās integrācijas atbalsta tīkla nevalstisko organizāciju vadītāja Tatjana Lagzdiņa – par satriecošo situāciju veselības aizsardzībā, šim pašam tematam pieskārās arī Liepājas Diabēta asociācijas vadītāja Ritma Maļinovska, bet Pacientu tiesību biroja pārstāvji Aleksandrs Krasovskis un Linda Strazdiņa informēja par sava biroja uzstādījumu un veikumu. Konference iztirzāja arī tēmas par jaunatnes socializāciju un sociālās labklājības veicināšanu sadarbībā ar pašvaldību un valsti. Konferences pirmo dienu beidza ar sveicieniem čaklākajiem pilsoniskās sabiedrības veicinātājiem, krāšņu "Atštauku" uzstāšanos. Šodien notiek debates, kuru beigās iecerēts pieņemt rezolūciju un Liepājā izveidot nevalstisko organizāciju asociāciju.