Kurzemes Vārds

01:13 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Turpinās tiesa par suņa nežēlīgu nogalināšanu
Kristīne Pastore

Vakar Liepājas tiesā turpināja izskatīt krimināllietu, kurā par liela auguma jauktas šķirnes suņa Rekša nežēlīgu nogalināšanu apsūdzēts liepājnieks Jānis Janševskis, kurš dzīvo Ganību ielā 49.

Iepriekšējā tiesa notika 5.jūnijā, un tās laikā viens no lieciniekiem – Uldis Intlers – apgalvoja, ka, iepriekšējā izmeklēšanā pratinot, esot ietekmēts un tāpēc sniedzis nepatiesu liecību, kurā apgalvojis, ka no J.Janševska uzzinājis par nosisto suni, kā arī J.Janševskis viņam parādījis vietu – pie žoga ielas otrā pusē –, kur nogalināto dzīvnieku nosviedis. U.Intlers, liecinot tiesā, apgalvoja, ka neko tamlīdzīgu nav teicis un neko nezinot, turklāt iepriekšējā vakarā pirms liecības sniegšanas bija stipri piedzēries. Vakar tiesas sēde sākās ar LPRPP Kriminālpolicijas biroja 1.nodaļas inspektores Agneses Zemes nopratināšanu, jo viņa bija tā, kas veica pirmstiesas izmeklēšanu šajā lietā. Kā iepriekš apgalvoja U.Intlers, tieši viņa esot bijusi tā, kas likusi viņam parakstīt nepatiesu liecību. Kā tiesā apgalvoja A.Zeme, nekādas iespaidošanas nav bijis, to var apliecināt arī kolēģi, jo jaunajā policijas ēkā kabineti atrodas aiz stiklotām sienām un notiekošais ir labi pārredzams. Turklāt viņa apgalvoja – todien nekas nav norādījis, ka liecinieks būtu bijis reibumā un neapzinātos notiekošo. Viņa arī atcerējās U.Intlera teikto, ka viņš labprāt izstāstītu patiesību, taču līdzīgi kā daudzi mājas iedzīvotāji baidās no J.Janševska un iespējamām sekām.

Pēc A.Zemes nopratināšanas tiesa deva vārdu apsūdzētajam Jānim Janševskim, kurš pilnībā noliedza jebkādu saistību ar suņa nogalināšanu un apgalvoja, ka sūdzības pret viņu esot sadzīvisku strīdu izraisīta reakcija. Pārejot pie tiesu debatēm, prokurore sacīja – neskatoties uz to, ka apsūdzētais savu vainu noliedz, tā tomēr ir pierādīta pilnībā, vadoties pēc liecinieku liecībām. Viņa lūdza tiesu sodīt J.Janševski ar pusotra gada reālu cietumsodu. Spriedums, iespējams, būs šodien, jo apsūdzētā advokāts lūdza pārtraukumu līdz šodienas pulksten 9, lai varētu sagatavoties tiesu debatēm.

Notriec bērnu un aizbēg

Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks, 25.jūlijā pulksten 17.45 Brīvības ielā notika satiksmes negadījums, kurā cieta bērns. Pagaidām nenoskaidrots autovadītājs uzbrauca 1994.gadā dzimušajam Timofejam, kurš ielu šķērsoja pa gājēju pāreju. Vadītājs no notikuma vietas aizbrauca. Policija meklē vainīgo. Liepājas PRPP Ceļu policija lūdz atsaukties negadījuma aculieciniekus. Likumsargi pieļauj, ka zēnu notriekušais auto, iespējams, bija sarkanas krāsas "Opel Ascona". Visus, kam ir informācija par šo negadījumu, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 34 04631 vai 02, vai vērsties policijā.

Jāpiezīmē, ka kopumā otrdien Latvijā notikuši 79 satiksmes negadījumi. 13 negadījumos cieta cilvēki.

Ar koku sasit kaimiņa motociklu

Priekules pagastā kaimiņš kaimiņam ar koku otrdien sadauzījis motociklu. Kā pastāstīja Liepājas PRPP priekšnieks Arturs Vaiteiks, 46 gadus vecais Petro vērsies pret kaimiņu – 38 gadus veco Andri, kurš ar motociklu ilgāku laiku braukājis ap Petro mājām "Saulaines". Petro sadusmojies, paņēmis koku un Andra motociklu sadauzījis. Notiek izmeklēšana, tiek aprēķināti zaudējumi.

Dzērājšoferis bēg no policijas

Policija aizturējusi kārtējo dzērājšoferi. 25.jūlijā ap pulksten 21.30 likumsargi Airītes ielā mēģināja apstādināt automašīnu "Audi 80", taču tās vadītājs nepakļāvās likumsargu prasībai un metās bēgt. Pēc nelielas pakaļdzīšanās šoferis tomēr tika apstādināts, un tad atklājās, ka viņš pārkāpis vairākus likuma punktus. Pirmkārt, 1989.gadā dzimušais Vitālijs pie spēkrata stūres bija sēdies iereibis – viņa izelpā alkometrs uzrādīja 0,82 promiles. Otrkārt, Vitālijs vadīja auto bez tiesībām. Treškārt, spēkratam nebija veikta ne civiltiesiskā apdrošināšana, ne tehniskā apskate.

Nozagto žiguli atrod pēc avārijas

25.jūlijā 1905.gada ielā tika nozagta automašīna "VAZ". Likumsargi automašīnu atrada vēl pirms tam, kad par tās pazušanu bija paziņojis īpašnieks. Proti, ap pulksten trijiem naktī uz trešdienu Puķu ielā notika avārija, kas izraisīta ar zagto automašīnu. Pēc avārijas negadījuma vietā policijas darbinieki atrada sadauzīto automašīnu. Vainīgais gan pēc avārijas pamanījies aizbēgt, un patlaban policija viņu meklē.

Nedod ceļu traktoram

Otrdien ap pusčetriem pēcpusdienā Nīcas pagastā, stūrējot automašīnu "VW Caravella" pa vietējas nozīmes ceļu, 25 gadus veca dāma nepārliecinājās par manevra drošību un izstūrēja uz galvenā ceļa tieši priekšā traktoram"MTZ", izraisot sadursmi. Cilvēki, par laimi, necieta.

Apzog makšķernieku

Policija saņēmusi sūdzību, ka otrdien 17 gadu vecs jaunietis Tirdzniecības kanāla malā netālu no "Libavas" makšķerējis, kad viņam klāt piegājis nepazīstams vīrietis, kurš nozadzis mobilo telefonu "Ericson". Puisis likumsargiem sūdzas, ka viņam nodarīti materiālie zaudējumi 70 latu apmērā.

Notver zagli

25.jūlijā ap pulksten 22.30 kāda kundze konstatējusi, ka apzagts viņai piederošais dzīvoklis Mežu ielā 45. Ļaundari no mājokļa aiznesuši sieviešu virsjaku un magnetofonu. Cietusī lēš, ka viņai radīti zaudējumi aptuveni 100 latu apmērā. Policija uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 175.panta – par zādzību.

Savukārt 26.jūlijā īsi pirms trijiem naktī kundze Stūrmaņu ielā 10 konstatējusi, ka viņas mājoklī iekļuvis nepazīstams 15 gadu vecs puisis, kurš zog. Jaunietis līdznešanai jau bija sagatavojis mobilo telefonu, tā lādētāju, cigaretes u.c. mantas. Likumsargi zagli aizturēja, un kundze atguva savu īpašumu. Šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpās.

Piesavinās nepieskatītas mantas

Policija pēdējās dienās saņēmusi vairākas sūdzības par nozagtām mantām. Kā informēja Liepājas PRPP priekšnieks Arturs Vaiteiks, pilsētas pludmalē 25.jūlijā ap desmitiem no rīta 1937.gadā dzimušai Krievijas pilsonei pazudusi soma, kurā atradās Krievijas pase, biļetes ceļam uz Krieviju, kā arī nauda – 500 ASV dolāri, 400 Krievijas rubļi un 20 lati. Savukārt kāds 1978.gadā dzimis vīrietis policijai sūdzējies, ka otrdien aptuveni pusstundu pirms pusnakts viņam bārā "Džokers" pazudusi bez uzraudzības atstāta soma, kurā bijuši 120 lati un dokumenti. A.Vaiteiks atzīst, ka pēdējā laikā mūsu pilsētā samazinājušās laupīšanas uz ielām – vizbiežāk cieš personas ļoti stiprā alkohola reibumā. Arī zādzības no automašīnām un pašu auto zādzības nenotiek bieži. Savukārt palielinājies tādu gadījumu skaits, kad pazūd bez uzraudzības atstātas mantas. Visbiežāk tas notiek pludmalē. Policijas priekšnieks atgādina, ka īpašumu jāpieskata: "Mantas nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Policija nevar katrai nepieskatītai somiņai pielikt sargu."

Būs jāatbild par pilsētas piegružošanu

25.jūlijā neilgi pēc sešiem pievakarē Pašvaldības policijas darbinieki Lāčplēša ielā aizturēja trīs jauniešus, kuri piegružoja apkārtni. Kā pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, 16 gadu vecā Sintija, 14 gadu vecā Agnese un 16 gadu vecais Kristaps mētāja papīrus. Visiem sastādīti protokoli.

Pieķer nepilngadīgus pīpmaņus

Otrdien īsi pirms deviņiem vakarā bērnu rotaļu laukumā Jūrmalas parkā Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja divus puišus, kuri smēķēja, būdami nepilngadīgi. Raitim un Raimondam sastādīti protokoli.

Aiztur policijas meklēto

25.jūlijā neilgi pirms trijiem pēcpusdienā Pašvaldības policijas darbinieki patruļas laikā Tirdzniecības kanāla malā aizturēja 1965.gadā dzimušo Artūru. Pārbaudot vīrieša personību, atklājās, ka vīrietis ir policijas meklēšanā. Līdz ar to Artūrs nogādāts Valsts policijā.

Reibumā ar lauztu kāju

Pašvaldības policijas darbinieki 25.jūlijā neilgi pēc desmitiem vakarā Dzintaru ielā pamanīja sievieti reibumā. Pārbaudot sievietes personu, likumsargi konstatēja, ka datu bāzē šāda persona neeksistē. Kad tika pieņemts lēmums sievieti nogādāt LR Valsts robežapsardzes imigrācijas nodaļā, 1944.gadā dzimusī Irina, par ko viņa uzdevās, sāka sūdzēties par sāpēm kājā un paskaidroja, ka viņai esot lauzta kāja. Sieviete tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem, bet par notikušo informēti Valsts robežapsardzes imigrācijas darbinieki.

Izdeg lodžija

25.jūlijā īsi pirms pulksten 23 mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Kārklu ielu 3. Ugunsgrēks bija izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Sarkanais gailis bija ieperinājies otrā stāva lodžijā, kas bija pilna ar krāmiem. R.Seļezņeva atgādina, ka balkonu un lodžiju pārvēršana par nevajadzīgu lietu noliktavām palielina ugunsbīstamību, tādēļ aicina nepiekrāmēt šīs vietas.

Aizdegas siens

Otrdien ap pulksten 15.30 ugunsgrēks izcēlās Bunkā. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka Dzirnavu ielā 4 aizdedzies privātpersonai piederošs siena šķūnis ar sienu. Šķūnis aptuveni 200 kvadrātmetru platībā dega daļēji, bet 10 tonnas siena – 20 ruloni – sadega pilnībā. VUGD speciālisti uzskata, ka ugunsnelaimes izcelšanās iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni – nomests nenodzēsts izsmēķis.