Kurzemes Vārds

23:24 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Suns automašīnā!

Šā gada karstajā vasarā katrs saprātīgs cilvēks saulē uzturas ar apdomu, rēķinoties, ka ne pārkaršana, ne pārlieku ilga sauļošanās par labu nenāks. Taču ko darīt dzīvniekiem, kuri atkarīgi no saviem saimniekiem un pakļauti viņu gribai. Pavisam dīvaina sajūta palika kāda veikala stāvlaukumā, kur divi jauni cilvēki saulē atstāja automašīnu ar tajā ieslēgtu lielu suni. Lai piekļūtu gaiss, nedaudz bija atvērts viens logs. Kā šādos apstākļos jutās dzīvnieks? Kā būtu jutušies saimnieki šā suņa vietā?

Dzīvnieki ir jutīgi pret augstu temperatūru

Pret paaugstinātu gaisa temperatūru ir jutīgi gan lauksaimniecības, gan mājas (istabas) dzīvnieki. Ja tie spiesti ilgstoši uzturēties paaugstinātā temperatūrā, tad notiek perifēro asinsvadu paplašināšanās. Un, ja cirkulējošo asiņu apjoms nepalielinās, dzīvniekam iestājas sirds mazspēja, kas var beigties ar nāvi. Visbiežāk pārkaršana notiek karstās un nevēdinātās telpās, kurās ir paaugstināts mitrums. Pārkaršanu veicina tiešie saules stari, bezvējš, mitrums, nepietiekami uzņemts šķidruma daudzums, fiziskā slodze, liels dzīvnieku blīvums. Saulē pārkarst arī govis, aitas u.c., ja tās atrodas atklātās ganībās, bezvējā, kur iespējams gūt saules dūrienu.

Veterinārārsti brīdina, ka mazie dzīvnieki – suņi un kaķi –visbiežāk pārkarst, kad ieslēgti slikti ventilējamās telpās, automašīnās pie lielveikaliem. Kaķiem tāpat kā suņiem ļoti mazā sviedru dziedzeru skaita dēļ liekais siltums praktiski netiek izdalīts ar sviedriem, līdz ar to organisms netiek dzesēts. Tādēļ karstajā laikā jādomā ne tikai par savu, bet arī par dzīvnieku labsajūtu, jo viņi par to mums pastāstīt nevar.

Lai nenodarītu dzīvniekiem pāri

o Dodoties izbraukumā, iepērkoties, neatstājiet dzīvniekus automašīnā, arī tad, ja logs ir pusatvērts!
o Suņiem, kaķiem, lauksaimniecības dzīvniekiem u.c. jānodrošina pietiekami daudz auksta dzeramā ūdens, sasilušo nomainot pret vēsu.
o Govis, aitas, cūkas un jo īpaši zirgus neiesaka ganīt karstajā diennakts laikā, no pulksten 12 līdz 16, un tiešos saules staros. Lieliski, ja tie var atrasties nojumē vai koku ēnā.
o Mītnēs turētajiem dzīvniekiem, bet jo īpaši putniem, kažokzvēriem un cūkām jānodrošina ventilācija, gaisa apmaiņa, bet ne caurvējš un, ja ir iespējams, jāparedz dzīvniekiem lielāka platība, lai tie nebūtu saspiestībā.
o Ja vien ir iespējams, dzīvnieki jāpeldina.
o Ja mīļdzīvnieki – suņi, kaķi u.c. tiek turēti dzīvoklī, ierīkojiet tiem guļvietu vēsākā telpā, piemēram, vannasistabā uz flīžu grīdas.
o Ja suns tiek turēts piesiets vai ir voljerā, viņam jābūt iespējai patverties no saules būdā vai nojumē.
o Ja dzīvnieki ir nomākti, tiem ir nespēks, karsta āda, ātrs pulss un elpošana, muskuļu trīcēšana, krampji, kā arī acu un mutes gļotāda paliek tumši sarkana vai zilgana, nekavējoties jāmeklē veterinārārsta palīdzība.

Zivju nūjiņām – pusgadsimts

Pusgadsimta jubileju nupat atzīmējis tāds pārtikas produkts kā zivju nūjiņas. Tālajos piecdesmitajos gados neviens pat neiedomājās, ka ārēji it kā necilais ražojums pieredzēs laiku, kad kļūs tik populārs. Kā vēsta internetā pieejamā informācija, sākums bijis prozaisks. Pēc Otrā pasaules kara Anglijā zivis bija pieejamas daudz lielākos apjomos nekā citi pārtikas produkti, taču bērni (un ne tikai bērni!) tās negribēja ēst, raucot degunu gan par garšu, gan par asakām. Tad kompānija "BirdsEye" radīja produktu no zivīm, kurš gala iznākumā izskatījās un zināmā mērā arī garšoja citādi nekā zivs. Pašos pirmsākumos zivju nūjiņas tika ražotas no siļķēm.

Nu bērni gardu muti ēda nūjiņas, kas apmierināja abas galvenās prasības – negaršoja pēc zivs un tajās nebija asaku. Pēc šī izstrādājuma radās aizvien lielāks pieprasījums, jo tam piemita vēl trešā labā īpašība. Nūjiņas var ļoti ātri un bez pūlēm pagatavot. Piemēram, Šveicē, Vācijā un Apvienotajā Karalistē zivju nūjiņas ir visvairāk lietotais zivju izstrādājums. Taču izpētīts un zinātniski apstiprināts, ja bērni bieži ēd rūpnieciski sagatavotus pusfabrikātus, tad viņi zaudē dabiskās garšas sajūtas un pēc kāda laika vairs nespēj sagaršot kvalitatīvu un "tīru" produktu nianses.

Neskatoties uz visiem iebildumiem, pieprasījums pēc zivju nūjiņām joprojām pieaug, turklāt tādos mērogos, ka ekologi sāk uztraukties par pārmērīgu zivju resursu iznīcināšanu. Tajā pašā laikā ražotāji nesnauž un izdomā aizvien jaunus paņēmienus, kā pievilināt pircējus. Piemēram, Amerikā piedāvājot jau koši sarkanas un spilgti zaļas zivju nūjiņas.

Sagatavoja Daiga Borska