Kurzemes Vārds

00:12 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27.jūlijā

1926.

Latvijas banka paziņo, ka turpmāk vairs nepieņems bojāto metāla naudu, arī to, kas saņemta no staciju ieņēmumiem. To vienkārši nosūtīs atpakaļ. Lai to novērstu, dzelzceļa virsvalde uzdod turpmāk šādas monētas nepieņemt. Arī banknotes, kurās nav skaidru uzrakstu.

Kūrmājas prospektā kāds piedzēries vīrietis izturas neciešami nepieklājīgi pret apkārtējiem. Kad kārtībnieks cenšas viņu aizturēt, viņš sparīgi pretojas. Ar lielām pūlēm viņu izdodas nogādāt iecirknī. Tur noskaidrojas, ka aizturētais ir kāds Oto Kapteinis, kurš nesen atgriezies no padomijas, un pagājušajā gadā bija nelikumīgi pārbēdzis un čekā pavadījis 6 mēnešus. Kapteinis turpina trakot, satver kārtībnieka zābaku un…nokož tā papēdi.

Matrožu ielā 5 namsaimnieks R., nespēdams izdabūt no dzīvokļa kādu īrnieci, izsmeļ no tualetes šahtas tā saturu un nolej zem īrnieces logiem. Par pretlikumīgo rīcību viņu sauc pie atbildības.

1936.

Liepājas pilsētas slimnīca nesen iegādājās jaunu modernu automobili. Tagad savā kārtējā sēdē Pilsētas valde atļauj pneimotoraksa aparāta pirkšanu plaušu iegāzēšanai tuberkulozes slimniekiem. Atvēlēti līdzekļi arī 5 sterilizācijas tvertņu un 20 duču termometru iegādei. Slimnīcas žoga izbūvei piešķirti 1200 latu, bet jaunas ūdens tvertnes ierīkošanai – 5195 lati. Savukārt pilsētas skolu remontiem piešķirti 4300 latu.

Zirņu ielā 5 Andrejs Kāpiņš saņēmis atļauju atvērt piena veikalu ar obligātu prasību, ka tam jāatbilst visām sanitārajām normām.

1946.

Jau pavasarī pilsētas uzņēmumos un iestādēs strādājošie, kā arī skolēni talkās darīja ļoti daudz, lai sakoptu pilsētas atpūtas vietas. "Taču ir tādi neapzinīgi pilsoņi, kas šos daiļumus sagandē. Raiņa parka celiņus ne mazums pilsoņu izmanto braukšanai. Brauc ar velosipēdiem, rokas ratiņiem, ar pajūgiem. Zemnieku ielas galā celiņš izbraukts un izdangāts līdz nepazīšanai. Parkā mierīgi ganās govis, kazas, aitas. Līdzīgs stāvoklis ir jūrmalas apstādījumos Vecliepājā."