Kurzemes Vārds

06:01 Otrdiena, 17. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Ar domām par albumu un remontu
Ivo Fomins
,
dziedātājs

Sestdiena, 22.jūlijs

Manam bērnam dzimšanas diena, Ričam paliek seši gadi. Šodien to atzīmējam ģimenes lokā, bet nākamsestdien pie viņa uz ballīti ieradīsies draugi.

Kopā ar ģimeni un radiem dodamies uz festivālu "Baltic Beach Party". Īpaši es vēlējos dzirdēt Donu un lietuviešu grupu "Land". Man patika. Ļoti gribēju satikt dziedātāju Ruslanu, taču pēc uzstāšanās piektdienas vakara koncertā mani māc nogurums, tādēļ jau diezgan agri pārrodos mājās. Taču tas nekas, ka šoreiz neparunāju ar Ruslanu, piezvanīšu viņai un tad varēsim papļāpāt! Tā kā pat savās mājās varu dzirdēt koncertu, Ruslanas uzstāšanās man secen neiet. Bija forši. Man jau Ruslana vienmēr patikusi. Jāsaka, ka arī pats pasākums bija izdevies.

Svētdiena, 23.jūlijs

Ar ģimeni apmeklēju kinoteātri, esam izvēlējušies filmu "Gārfīlds 2". Superīgs kino! Īpaši patīk bērniem, bet arī pieaugušajiem ir ko redzēt. Var pasmieties par slinko runci. Svētdienas mums ir atpūtas dienas, kad neko īpašu nedarām. Dažreiz aizejam uz baznīcu, apmeklējam pludmali. Arī šodien dodamies sauļoties, iegūt ķermeņa brūnumu. Man un sievai ūdens par aukstu, bet abiem dēliem – Ričam un Deividam – tas ir gana labs. Šovasar ir vairāk brīvā laika, tāpēc varu būt biežāk kopā ar ģimeni. Esam paceļojuši pa Skandināviju,

Vakarā kopā ar radiem no Latgales, cepot un ēdot vistu spārniņus un šašliku, spriežam par "Baltic Beach Party". Secinām – festivāls rullē! Tas katru gadu kļūst arvien spēcīgāks. Domāju, ka nākamgad būs vēl labāks. Mani Latgales radi katru gadu brauc pie mums ciemos uz nedēļu un apmeklē arī pludmales festivālu. Tas viņiem ir liels notikums. Latgalē diemžēl tik vērienīgi sarīkojumi nenotiek.

Pirmdiena, 24.jūlijs

Rīta pusē atvados no saviem radiem. Pēc tam jāsāk strādāt. Mājā notiek liels remonts. Ierodas mani superīgie meistari Ainars un Ēriks, viņu darbs ir ļoti kvalitatīvs. Strādā forši. Esmu ļoti apmierināts. Uzsākot remontu, pētījām dažādus žurnālus, likām lietā izdomu, uzklausījām ieteikumus. Gala rezultāts būs perfekts. Pēc sarunas ar meistariem braucu uz Liepājas izcilajiem veikaliem pēc vajadzīgajiem materiāliem. Bet mani tracina, ka jāgaida gandrīz mēnesis, ja esi ko pasūtījis. Tā man paiet visa diena. Tagad kārtīgi jāizplāno savs laiks, jāizdomā, pa kuru ceļu izdevīgāk braukt, jo daudzviet Liepājā notiek ielu remonts. Tas ir forši, vienīgi mašīnu ir tik daudz, ka grūti pārvietoties.

Otrdiena, 25.jūlijs

Lielāko dienas daļu pavadu savā skaņu studijā, šobrīd notiek mana jaunā albuma ieraksts. Plānoju, ka tas varētu iznākt septembrī. Albumu gribu uztaisīt kvalitatīvu, tāpēc īpaši sevi nesteidzinu. Jāatzīst, ka šis man ir diezgan saspringts laiks, jo mēģinām albumā ieviest kaut ko jaunu, eksperimentējam ar skanējumu. Manuprāt, albums būs interesants, bišķiņ roķīgāks, taču melodiskums nezudīs. Arī teksti skaņdarbiem būs labi, man tos raksta tikai Guntars Račs. Viņš man tos sūta, ja kas nepatīk, tad dodu atpakaļ un tie tiek laboti. Vēl pietrūkst dažas dziesmas. Visu laiku mašīnā pie sevis dungoju, mēģinu noķert melodijas.

Trešdiena, 26.jūlijs

No rīta atkal darbs studijā. Pēc tam dodos uz Latvijas 1.rokkafejnīcu, kur tiek filmēts materiāls filmai par "Liepājas dzintaru". Mācāmies dziesmu, ko izpildīsim festivālā. Reti gadās tikties ar citiem mūziķiem, tādēļ kopā sanākšanas reizē aprunājamies, ko katrs dara, kā klājas. Iznāk mums riktīgs tusiņš. Mājās pārnāku tikai desmitos vakarā.

Ar nepacietību katru gadu gaidu "Jauno vilni", man jau patīk šādi dziesmu konkursi. Ar nožēlu secinu, ka šogad tur viss ir pa vecam – tie paši mākslinieki, šķiet, ka viņi izpilda tās pašas dziesmas, ko citus gadus. Skumji arī tas, ka lielas zvaigznes izmanto fonogrammu. Mūziķiem ir jādzied dzīvajā. Bet laikam šie mākslinieki to nespēj izdarīt.

Ceturtdiena, 27.jūlijs

Staigāju pa veikaliem, meklēdams bērnam apsolīto dāvanu – divriteni. Nav viegli. Rādu Ričam vienu, otru, trešo velosipēdu, bet neviens tā īsti viņam nepatīk. Tā arī neko nenopērkam. Jādomā, ko darīt tālāk, kur vēl to meklēt.

Vakarā atkal skatos "Jauno vilni", šovakar uzstājas ne tikai zvaigznes, bet arī konkursanti. No viesiem man īpaši patīk Enriko Iglesias, kurš dzied dzīvajā. Baigi forši, kā viņš uzkāpa uz žūrijas galda, pacēla publiku. Tas bija perfekti! Konkursanti man gan šķita švakāki nekā iepriekšējos gadus. Bet, iespējams, sniegums nebija tik labs, jo bija pirmā diena, dziedātāji neizlika sevi visu. Ja godīgi, man patika Latvijas pārstāve. Dziedāja labi, arī uztraukusies nebija. Izbrīnīja, ka iedeva tik zemu vērtējumu. Paskatoties uz koncertu dalībniekiem, secināju, ka pie mums nepiedomā tik ļoti pie šova un tērpiem. Krievi – malači! Ceru, ka arī latvieši par to kādreiz padomās.

Piektdiena, 28.jūlijs

Sagaidu atkal savus meistarus. Atkal jādodas uz veikaliem. Atkal būs kaut kādi izdevumi.

Ierakstām vienu jaunu dziesmu – "Bezvējš". Ir trīs, četras dziesmas gatavas, no kurām būs jāizvēlas, kuru palaist radio pirms albuma iznākšanas. Esmu priecīgs, ka dziesmas "Viņa raud" un "Es vēlos būs tev līdzās" cilvēkiem patīk un tās nonāk topu augšgalā. Domāju, ka visiem patiks arī jaunais albums. Nosaukums tam vēl nav. To izdomās Guntars Račs – viņš ir ideju ģenerators. Man galvenais ir radīt labas dziesmas, skanīgas melodijas.