Kurzemes Vārds

16:07 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 1. augustā

1926.

\ Neraugoties uz to, ka pagājušajā gadā Liepājas Annas gadatirgus un izstādes norise bija vāja, jo tirgus bija maz reklamēts un pēc garu gadu pārtraukuma notika pirmo reizi. Šogad sagaidāms pilnīgi pretējs efekts. Līdz vakardienai tirgus un izstādes komitejai pieteikušies jau 50 tirgotāju no Rīgas. Starp tiem arī Ņujorkas "World" zelta un sudrablietu sabiedrības Rīgas nodaļa, Šveices pulksteņu fabrika, pazīstamie tirgotāji Belousovi. Bez tam no visām Latvijas pilsētām pieteikušies vietējie lielrūpnieki. Netrūks arī dažādu izpriecu: pieteikušies 3 karuseļi, 6 šūpoles, divi ceļojošie cirki. "paredzams, ka Annas tirgus un izstāde drīz vien izvērtīsies par nozīmīgu faktoru vietējā dzīvē. Mazākais – tā ienesīs klusajā Liepājas dzīvē kaut uz brīdi vairāk dzīvības".

\ Katru gadu vietējiem zvejniekiem ir laiks, kas ilgst 1 – 2 mēnešus, kad zveja tikpat kā pārtraukta. Pūš stiprs vējš, biežas vētras, jūrā ir straujas straumes un tā ir duļķaina. Šo pārtraukumu zvejnieki sauc par "suņu dienām." Tagad jāgaida tumšās un nedrošās rudens naktis. Bet tāds jau zvejnieku liktenis.

1936.

\ Liepājas filharmonija atskatās uz savu pirmo desmitgadi. Jubilejas koncertu diriģē Teodors Reiters, tieši tāpat kā pirmo, piedaloties šīs sezonas diriģentam prof. R.Niliusam. No Rīgas ieradušies ap 300 viesu.

\ Karostas kanālā iepretim slimnīcai pārāk tālu jūrā aizpeld 1. Liepājas kājnieku pulka atslēdznieka Caunes 12 gadu vecais dēlēns Boriss. Atpakaļceļam spēka pietrūkst. Noslīkušo atrod pulka kareivji. Bet pasta un telegrāfa kantora strādnieki veic veco stabu nomainīšanu pret jauniem. Kādu veco stabu nolaižot, tas pēkšņi sāk slīdēt un uzkrīt vadu vilcējam 20 gadu vecajam Osvaldam Knēvem tieši uz krūtīm. Cietušo nogādā Sarkanā Krusta slimnīcā.

1946.

\ Lai Liepājas dzīve varētu atgriezties normālā ritmā, daudz kas veicams. Pašlaik atjaunoti jau 1693 kvadrātmetri bruģa. Iestādīti vairāki tūkstoši ziedu stādu. Ielu apgaismošanai pilsētas ielās atjaunoti un uzstādīti 300 degpunktu.