Kurzemes Vārds

09:36 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Viss bija labi līdz pēdējam ātrumposmam…
Miks Kuncītis

Pagājušās nedēļas nogalē divas Liepājas Rallija Komandas ekipāžas – Dans Leščs un Jānis Vīksna un Normunds Verbelis un Igors Bartaščenoks piedalījās vienā no prestižākajiem Igaunijas rallijiem "Louna Eesti Ralli", kas ik gadu notiek Viru apkārtnē. N.Verbeļa ekipāža sacensības aizvadīja veiksmīgi, finišējot kā ceturtie AR2000 grupā, bet D.Lešča pilotētā ekipāža izstājās sacensību pēdējā ātrumposmā spraigā cīņā ar vietējo igauņu braucēju par pirmo vietu N3 grupas ieskaitē.
Pirms pēdējā ātrumposma D.Leščs atradās otrajā pozīcijā, par 11 sekundēm atpaliekot no līdera igauņa Parta, kurš arī brauca ar "Honda Civic Type–R". Tā kā iepriekšējā reizē šajā ātrumposmā Leščs bija deviņas sekundes ātrāks par igauni, bija pavisam reālas iespējas atgūt zaudētās sekundes un izcīnīt uzvaru visā sacīkstē. Diemžēl uzlijušais lietus pārvērta trasi putrā, un ātrā četru pagriezienu sērijā Dana Lešča vadītais auto izlēca no špūres, un sekoja vairāki kūleņi. "No virsbūves detaļām palikušas veselas tikai durvis," īsi pēc negadījuma komentēja Dans Leščs. Spraigajai cīņai par upuri krita arī šīs grupas līderis, kurš izstājās tajā pašā ātrumposmā, cenšoties neļaut Danam Leščam pietuvoties. Par uzvarētāju kļuva Andis Neikšāns, kurš pirms pēdējā ātrumposma bija trešais, atpaliekot no Lešča ekipāžas vairāk nekā par minūti un 20 sekundēm.
Normundam Verbelim un Igoram Bartaščenoka, ("Honda Civic") šis bija otrais rallijs ar jauno vairāk nekā 200 zirgspēku jaudīgo dzinēju, un viņi ierindojās ceturtajā vietā AR2000 klasē, kaut gan varēja būt otrie. Normunds Verbelis sacīja: "Neviens jau neticēs šim stāstam, bet sanāca tā, ka tieši garajā ātrumposmā dažām mašīnām trase bija jāveic ļoti spēcīgā lietū. Ekipāža, kas pirms tam bija aiz manis 40 sekundes, ātrumposmā uzrādīja par veselu minūti labāku laiku." Viņš vēl izteicās, ka ceļš esot pilnīgi pludojis, vējstikla slotiņas nespēja tīrīt stiklu, un sajūta braucot esot bijusi tā kā ziemā, braucot ar vasaras riepām. "Beidzot varēju braukt – ja pirms tam bija tehniskas problēmas, tad šoreiz gāja no rokas," apmierināts ar sniegumu ir Verbelis. "Ja mačos nebūtu tik krasi mainījušies laika apstākļi, būtu bijusi iespēja pacīnīties par augstāku vietu – slapjais laiks nedaudz izsita no sliedēm," piebilda N.Verbelis.
Nākamais starts mūsu autosportistiem paredzēts šīs nedēļas nogalē, kad Bauskā norisināsies "Rīgas Brīvostas kauss" autorallijā, kurā par godalgām spēkosies ne tikai pašmāju rallija zvaigznes, bet arī sportisti no citā valstīm. Uz starta "Mūsas" trasē izies arī divas liepājnieku ekipāžas Mārtiņš Būčiņš un Renārs Francis un Viktors Lebedevs un Māris Deklaus.

Dace Kupce – Latvijas čempione
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē Valmierā, atpūtas centrā "Avoti", divu dienu garumā risinājās Latvijas minigolfa kausa 5.posms, kā arī tika noskaidroti Latvijas čempionāta uzvarētāji gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.
Sacensību pirmajā dienā tika noskaidrotas spēcīgākās komandas, un, kā jau ierasts, uzvaru izcīnīja "Liepājas MGK" spēlētāji, par 8 punktiem apsteidzot otru mūsu pilsētas komandu – "karosta.lv".
Tajā pašā dienā norisinājās arī Valmieras kausa ieguvēji, kurā dāmu konkurencē pirmās trīs vietas izcīnīja liepājnieces – Dace Kupce, Madara Kirša un Ilze Kupce. Kungu vērtējumā triumfēja Vecmuižas sportists Ģirts Ieleja, savukārt liepājnieki izcīnīja abas pārējās godalgotās vietas – otrais bija Mārtiņš Vilmanis, bet Verners Kiršs izcīnīja 3.vietu.
Sacensību otrā diena tika atvēlēta Latvijas čempionu noskaidrošanai, un rezultāti bija līdzīgi kā Valmieras kausa izcīņā. Par Latvijas čempioniem kļuva Dace Kupce un Ģirts Ieleja, otrie atkal palika Madara Kirša un Mārtiņš Vilmanis, 3.vietu vīru konkurencē izcīnīja Verners Kiršs, bet Kiršu ģimenes godalgu klāstu papildināja Kristiāna Kirša, kura izcīnīja bronzas godalgu dāmu vērtējumā.
Sezonas kopvērtējumā vadībā atrodas visi trīs Liepājas sportisti – kungu konkurencē 1.vietu ieņem Mārtiņš Vilmanis, Madara Kirša ir spēcīgākā starp dāmām, savukārt komandu vērtējumā 1.vietā ir "Liepājas MGK".
Nākamais Latvijas kausa posms septembra sākumā notiks Siguldā, bet līdz tam vairāki Liepājas minigolfa spēlētāji piedalīsies divos starptautiskos turnīros.
Jau šonedēļ uz ārzemēm dosies Madara Kirša, lai piedalītos pasaules junioru čempionātā, kas no 4. līdz 12.augustam norisināsies Dānijā, Odensē. Sportistes tēvs Verners Kiršs pastāstīja, ka Madarai tā būs pirmā līdzdalība junioru turnīros, bet 2003.gadā, vēl būdama tikai 13 gadus veca, viņa atzīstami startēja pasaules pieaugušo čempionātā. Aizvadīto trīs gadu laikā Madara ir ievērojami progresējusi, par to liecina gan sekmīgie starti šīgada Ziemeļvalstu čempionātā, gan arī Latvijas kausa izcīņā, līdz ar to uz sacensībām Dānijā ir pamats raudzīties optimistiski. Bez tam mūsu minigolfa pārstāvjiem ar kolēģiem Odensē ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība, un arī tagad ir sarunāts, ka viens no Dānijas pieaugušo izlases spēlētājiem darbosies kā Madaras treneris.
Savukārt no 18. līdz 26.augustam Holandes pilsētā Geldropā norisināsies Eiropas čempionāts pieaugušajiem, kurā Latvijas dāmu izlasi veidos liepājnieces Dace un Ilze Kupces, kā arī Madara Kirša, bet vienīgais no kungiem būs Mārtiņš Vilmanis.

Iesildīšanās pirms pasaules čempionāta
Miks Kuncītis

Liepājniece Poļina Jeļizarova Nirnbergā startējusi Vācijas atklātajā čempionātā vieglatlētikā, kur ļoti spēcīgā konkurencē vēju pilsētas sportiste ierindojās septītajā vietā.
Jau rakstījām, ka šīs nedēļas nogalē P.Jeļizarova piedalījās Baltijas valstu komandu sacīkstēs, kur mūsu sportiste izcīnīja pārliecinošu uzvaru 2000 metru kavēkļu skrējienā. Uzreiz pēc šiem mačiem no Kauņas liepājniece devās uz Vāciju, lai startētu šīs valsts atklātajā čempionātā pieaugušajiem. Lai arī šajās sacensībās Poļina izgāja uz starta 1500 metru distancē, nevis sev ierastajā 3000 metru kavēkļu skrējienā, šāds pārbaudījums īsi pirms sezonas svarīgākā notikuma – pasaules junioru čempionāta Pekinā – bez šaubām liepājniecei sniedza papildu pieredzi un stabilitāti, jo Nirnbergā bija sapulcējušies daudz pasaules klases sportistu. P.Jeļizarovas sasniegtais rezultāts – 4:22,37 – distancē tikai par nepilnām trijām sekundēm atpalika no viņas personīgā rekorda, ko liepājniece sasniedza 7.jūlijā citā Vācijas pilsētā Manheimā (4:19,87).
Viens no Poļinas treneriem Vjačeslavs Aloncevs pastāstīja, ka pēdējos augsta ranga mačos liepājniece esot skrējusi ļoti stabili, ko apliecinot arī šis rezultāts, ierindojot viņu septītajā pozīcijā. "Jeļizarova šobrīd ir ļoti labā formā, un jācer, ka tas tā būs arī pasaules junioru čempionā Pekinā", piebilda V.Aloncevs, piebilstot, ka tagad sportistei līdz svarīgajam startam tikšot dota neliela atpūta. Ceļā uz Pekinu mūsu vieglatlētikas cerība dosies 13.augustā.

Punkti krājas, vieta kopvērtējumā neuzlabojas
Andris Sudmalis

Lauris Freibergs piedalījās pasaules čempionāta MX1 klasē 11.posmā, kas norisinājās Loketas trasē Čehijā, bet Kaspars Kraulis Itālijā aizvadīja priekšpēdējo Eiropas junioru čempionāta posmu.
Loketas trase grobiņniekam ir ļoti labi zināma, jo šeit pasaules čempionāta posmi notiek katru gadu. Kvalifikācijā Laurim izdevās nobraukt apmēram savā līmenī un uzrādīt 13.rezultātu. Līdzīgi Freibergam veicās arī pirmajā braucienā, kuru izdevās sākt no 12.pozīcijas. Tomēr ne pārāk veiksmīgi aizvadītais brauciena pirmais aplis grobiņnieku atsvieda četras pozīcijas zemāk. Turpinājumā mūsu sportistam nācās iesaistīties sīvā cīņā ar konkurentiem, un braucienā viņš finišēja 15.pozīcijā.
Savukārt otrā brauciena startā Lauris kļūdījās un trasē devās viens no pēdējiem, bet jau pirmajā aplī tika līdz 20.pozīcijai. Vēl pāris apļu laikā grobiņnieks pakāpās līdz 18.vietai, bet tad ar nesportisku rīcību trasē izcēlās franču braucējs Lorē, kurš apzināti ietriecās Freiberga braucamā sānos. Pie tam grobiņnieka kāja iesprūda francūža moča aizmugurējā ritenī un pagāja krietns laiks, kamēr abi atpiņķerējās. Vēlreiz tika zaudētas vairākas vietas, un atkal mūsējais dažas pozīcijas atkaroja, finišējot 20.vietā un izcīnot vismaz 1 ieskaites punktu.
Posma kopvērtējumā Lauris ar 7 punktiem ierindojās 19.vietā, bet kopvērtējumā četrus posmus līdz čempionāta beigām Lauris Freibergs ar izcīnītajiem 55 punktiem ieņem 22.vietu, no vienu pozīciju augstāk esošā Itālijas braucēja Aleksa Salvīni atpaliekot par 15 punktiem.
Kaspars Kraulis Eiropas junioru čempionāta priekšpēdējā posmā ar 17 punktiem izcīnīja 17.vietu. Šoreiz Kasparam tik labi kā iepriekšējos posmos neveicās, un pirmajos divos braucienos tika izcīnīta 16., bet trešajā –14.vieta. Triju braucienu summā liepājnieks savāca 17 punktus, kas bija pārāk maz, lai pirms pēdējā posma liepājnieks varētu justies drošs par 6.vietu kopvērtējumā, kurā pirms sacensībām Itālijā Kaspars turējās salīdzinoši stabili.
Kā pastāstīja sportists, Itālija pārsteigusi ne tikai ar augsto temperatūru, kas brīžiem sasniegusi 40 grādu atzīmi, bet arī ar īpatnējo trasi. Tā bijusi tik cieta un ātra, ka riepas pēc katra brauciena bija pilnīgi nodilušas. Mājas trasē labākos rezultātus uzrādīja Itālijas braucēji, pie tam arī tādi, kas citos posmos apsteigti pat par pusapli. "Lai konkurētu ar mājiniekiem, šeit bija jātrenējas vismaz nedēļu, savukārt man laika, lai aprastu ar trasi nebija gandrīz nemaz, jo līdz sacensību norises vietai izdevās aizkļūt tikai vēlā piektdienas vakarā," atzina K.Kraulis.
Šās nedēļas nogalē abus jaunos Liepājas motosportistus Kasparu Krauli un Dāvi Līvu būs iespējams vērot Latvijas čempionāta posmā Limbažos, bet Lauris Freibergs piedalīsies MX1 pasaules čempionāta posmā Beļģijā.