Kurzemes Vārds

14:29 Piektdiena, 6. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmajā albumā – četrpadsmit saulainas tautasdziesmas

Daina Meistere

– Mēs dziedāsim savas vecās dziesmas, lai tie, kas atnākuši mūs apsveikt un paši kādreiz dziedājuši kopā "Baļķi", var skandēt līdzi, – sava pirmā ierakstu albuma "Saule kokles skandināja" iznākšanas svētkos sacīja Liepājas Pedagoģijas akadēmijas folkloras draugu kopas "Baļķi" vadītāja Ieva Tālberga.

Folkloras centrā "Namīns" bija pulcējušies kā paši sarīkojuma vaininieki, tā viesi, kuru vidū bija domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, LPA rektors Oskars Zīds, bijusī rektore Gunta Smiltniece, citi akadēmijas mācībspēki, draugi un bijušie kopas dziedātāji, apsveikt ieradās folkloras ansambļa "Iļģi" pārstāvji.

Ierakstu albumā ieskaņotas četrpadsmit "Baļķu" aranžētas tautasdziesmas, piemēram, "Saule savu pūru veda", "Gaviles", "Pusrītā saule lēca", arī dziesma "Saule kokles skandināja", kura izvēlēta par visa albuma nosaukumu. Tas izdots 1000 eksemplāros un nav paredzēts izplatīšanai komerciālos nolūkos, bet tiks izmantots kā LPA un Liepājas pilsētas prezentācijas materiāls. Ieraksts tapis ar Liepājas domes Kultūras pārvaldes un Liepājas Pedagoģijas akadēmijas finansiālu atbalstu. Albuma vizuālo noformējumu veidojusi akadēmijas studiju programmas "Datordizains" 2.kursa studente Marija Kazimova, kura uzvarēja konkursā.

Kopā "Baļķi" dzied apmēram desmit puiši un meitenes, ideja par albumu bija lolota jau krietni sen. Vadītāja Ieva Tālberga pauda prieku, ka nu ir paveikts kas paliekošs, tāds, kas ies no paaudzes paaudzē:

– Savu pirmo ierakstu albumu vispirms dāvināsim bijušajiem dalībniekiem, tiem, kuri tagad jau aizgājuši no akadēmijas, bet ar kuriem mūs vieno nodziedātais laiks, arī citiem draugiem un sadarbības partneriem, kā kopām "Atštaukas" un "Vēlavas", kuru dalībnieces mums tik daudz palīdzējušas ar padomu.

Jau nedēļas nogalē folkloras draugu kopa "Baļķi" brauks uz Ventspili, kur piedalīsies pilsētas svētkos, akadēmijas dziedošos puišus un meitenes gaida arī folkmūzikas festivālā "Laba daba", kas notiks Engurē.

– Mums ir plašs repertuārs, galvenokārt veltīts gadskārtu svētkiem. Dodoties uzstāties, mēs iepriekš jau izdomājam un sagatavojam repertuāru, taču mēs esam spējīgi arī to pamainīt, vadoties pēc apstākļiem, – pastāstīja "Baļķu" dalībnieki.