Kurzemes Vārds

23:49 Piektdiena, 24. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Romānam Miloslavskim 35.vieta

Vakar Budapeštā Eiropas peldēšanas čempionātā uz starta savā kroņdistancē – 200 metru brīvā stila peldējumā – izgāja liepājnieks Romāns Miloslavskis. Diemžēl vēju pilsētas cerībai neizdevās sasniegt vēlamo rezultātu – kvalificēties pusfinālam. Romāns distanci veica vienā minūtē un 52,41 sekundē un ierindojās 35.vietā. Lai kvalificētos pusfinālam, liepājniekam finišs bija jāsasniedz par nepilnām divām sekundēm ātrāk.

Pēdējais starts šajā Eiropas čempionātā paredzēts 3.augsutā, kad notiks 100 metru brīvā stila peldējuma priekšsacīkstes.

Rajona čempionāts soli līdz finišam
Andris Sudmalis

Liepājas rajona čempionātā futbolā vadošā astoņnieka komandām vairs ir atlicis aizvadīt tikai pa vienai spēlei. Sīvie rezultāti un turnīra kalendārs ir ļāvis saglabāt intrigu līdz pat rītdienas spēlēm.

Turnīra līdere "Nīca" pagājušajā nedēļā izcīnīja divas minimālas uzvaras – ar 2:1 tika pārspēta "Durbe", bet ar 1:0 "Grobiņa". Savukārt "Priekule" vispirms zaudēja punktus cīņā ar "Grobiņu", bet tad ar 5:0 sagrāva "Durbi", "Kurzemes Vārds" ar 3:1 pieveica "Kalētus", kā arī svarīgā mačā par 3.vietu ar 1:0 pārspēja "Vaiņodi". Savā otrajā spēlē "Vaiņodes" vienība ar 4:0 sagrāva "Aizputes pagastu", kas savukārt pēdējā cīņā ar 2:1 pārspēja pastarīti – "Kalētu" vienību.

Šīs nedēļas pirmajā posmā nīceniekiem izdevās savu pārsvaru pār "Priekuli" palielināt jau līdz trīs punktiem. "Nīca" atkal savāca maksimālo punktu skaitu, ar 4:0 uzvarot "Aizputes pagastu", un ar 2:1 – "Vaiņodi", bet "Priekule" ar 2:0 pārspēja pastarīti – "Kalētu" vienību – un cīnījās neizšķirti 0:0 ar "Kurzemes Vārdu". Mūsu laikraksta vienība, savukārt, izcīnīja arī pārliecinošu uzvaru ar 4:1 pret "Grobiņu" un nu ir divus punktus priekšā 4.pozīcijā esošajai "Vaiņodei", kas vienīgos punktus priekšpēdējā posmā izcīnīja, pateicoties tehniskajai uzvarai 5:0 pret "Durbi".

Pārējās spēlēs "Grobiņa" izcīnīja vienu no pārliecinošākajām uzvarām turnīrā, ar 7:1 sagraujot "Kalētus", bet "Aizputes pagasts" bez cīņas tika pie trīs punktiem pret "Durbi" – 5:0.

Sacensību pēdējais posms ceturtdien notiks Grobiņā, un čempionāta intriga ir saglabājusies līdz pat pēdējai kārtai, kurā tad arī abu līdervienību savstarpējā spēlē noskaidrosies Liepājas rajona šīgada spēcīgākā futbola vienība. "Nīcai" pietiek ar neizšķirtu, bet "Priekulei" triumfu garantēs uzvara čempionātā. Droši par pašreizējo 3.pozīciju nevar justies arī avīžnieki – lai būtu pilnīgi droši par bronzas godalgām, "Kurzemes Vārdam" spēlētājiem ir jāuzvar "Aizputes pagasts" vai arī jācer, ka "Vaiņode" nespēs pieveikt "Kalētu" vienību.

Turnīra tabula:
1. "Nīca" 36
2. "Priekule" 33
3. "Kurzemes Vārds" 23
4. "Vaiņode" 21
5. "Grobiņa" 18
6. "Aizputes pagasts" 13
7. "Durbe" 3
8. "Kalēti" 3

Basketbolistes ceļā uz Somiju
Miks Kuncītis

Uz Eiropas U–16 čempionāta B divīzijas finālturnīru basketbolā, kas šodien sāksies Somijā, Latvijas izlases sastāvā jau devušās divas liepājnieces – Sabīne Niedola un Laura Pelše. Īsi pirms tam "Kurzemes Vārds" meitenes aicināja uz nelielu sarunu.

Ierodoties abas meitenes bija ļoti labā noskaņojumā un gandarītas par sasniegto, jo vieta izlasē nebūt nenāca viegli – par 12 ceļazīmēm uz Vecā kontinenta čempionātu savstarpēji konkurēja vairāk nekā 20 basketbolistes. "Treniņnometnēs fiziskās slodzes patiešām bija ievērojamas, īpaši tas attiecināms uz pirmo nometni Juglā, kur praktiski nodarbojāmies tikai ar dažādu fizisku vingrinājumu izpildi," sacīja basketbolistes. Pēc liepājnieču teiktā to, ka viņas ir iekļautas valstsvienības sastāvā, Liepājas Basketbola skolas audzēknes sapratušas pēc Baltijas kausa izcīņas, kad Sabīnei un īpaši Laurai izdevies parādīt sevi no labākās puses. "Sākumā man šķita, ka varētu netikt uz Eiropas čempionātu, jo bija jūtamas iepriekš gūtā savainojuma sekas, tādēļ treniņos nevarēju strādāt ar pilnu pašatdevi," izteicās L.Pelše, piebilstot, ka vietu izlasē viņai esot garantējusi veiksmīgā spēle Baltijas kausā, pēc kuras viņa tikusi atzīta par labāko sesto laukuma spēlētāju. Runājot par S.Niedolu, viņa jau daudzmaz droši varēja justies pēc pirmās treniņnometnes, kad liepājniecei izdevies parādīt labākos rezultātus fiziskajos testos, kas, pēc treneres Daigas Jansones vārdiem, esot ļoti liels pluss, jo Eiropas čempionātā mūsu valstsvienība grasās lielāko uzsvaru likt uz ātru spēli un aktīvu darbību aizsardzībā. Šeit vērts pieminēt, ka Sabīnei uz centra spēlētājas posteni bija ļoti nopietna konkurence un sastāvā bija iekļautas vairākas meitenes, kas jau bija paguvušas izmēģināt savu spēkus U–18 un pat U–20 izlašu rindās.

Lai arī Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts basketbolistēm pārbaudes mačos spēles laiku laukumā bija sadalījis līdzvērtīgi, izšķirošajos brīžos cīņā tomēr devās labākie spēki. Pārbaudes mačos pret polietēm svarīgu lomu izlasē spēlēja S.Niedola, kas dažkārt laukumā izgāja pamatpiecniekā un guva svarīgus punktus. Čempionātā Somijā mūsu basketbolistēm ir izvirzīti visaugstākie mērķi – izcīnīt vienu no pirmajām divām vietām, lai varētu atgriezties augstākajā sabiedrībā. Pēc liepājnieču teiktā, valstsvienības izvirzīto uzdevumu vajadzētu izpildīt, jo jau vairāki cita vecuma izlašu treneri ir atzinīgi izteikušies par šā gada spēcīgo sastāvu.

Bez šaubām liels nopelns meiteņu izaugsmē ir "Liepājas metalurga" trenerei Līvijai Alpei–Lūkai, kura meitenes pagājušā sezonā iespēlēja Sieviešu basketbola līgā. "Protams, priecājos par abu meiteņu panākumu un uzskatu, ka viņas pelnīti ir iekļautas valstsvienības rindās. Redzēju pārbaudes spēles Igaunijā, kur liepājnieces nodemonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu," stāsta L.Alpe–Lūka.

Pirmā spēle Latvijas izlasei paredzēta šo piektdien, kad mūsējās spēkosies ar austrietēm, bet dienu vēlāk pretī stāsies Rumānijas izlase, savukārt 6.augsutā mūsējās tiksies ar Lielbritānijas vienaudzēm.

Ierindā palikušie centīsies nekrist kaunā
Ints Grasis,
Kijeva

Vakar Kijevā, Valērija Lobanovska vārdā nosauktajā "Dynamo" stadionā "Liepājas metalurga" futbolisti, gatavojoties šodienas UEFA Čempionu līgas atbildes spēlei, kas sāksies pulksten 19, aizvadīja treniņu. Pirms tam liepājnieki pie nopelniem bagātā trenera V.Lobanovska piemiņas vietas nolika ziedus.

Pret superklubu ar 12 laukuma spēlētājiem!

Mūsu komanda uz Ukrainas galvaspilsētu ieradusies stipri vājinātā sastāvā. Kā zināms, savainojumus dziedē Ivanovs un Petrenko, savukārt divi lietuvieši – Tamošausks un Miceika – uz Kijevu atlidojuši, lai komandu atbalstītu tikai morāli, jo viņi nevarēs spēlēt iepriekš nopelnīto dzelteno kartīšu dēļ. Tādējādi mūsu komandas sastāvs mačā pret superklubu izskatās šāds: Krucs un Spole, Kļava, kuram uzticēts izpildīt 11 metru sitienu, ja tāda iespēja būs, Zirnis, Surņins, Žuravļovs, Jemeļins, Soloņicins, Rimkēvičs, Kecs, Kalons, Karlsons, Grebis un Katasonovs. Astrausks Liepājā treniņa laikā guva kājas savainojumu un vakar mūsu futbolistu nodarbību V.Lobanovska stadionā skumji noraudzījās no malas. Visus savainotos futbolistus divcīņās traumējuši pašu komandas biedri…Tādējādi liepājnieki šodien spēlē varēs izdarīt tikai divas pilnvērtīgas maiņas triju atļauto vietā!

Iespaidīgs ir liepājnieku delegācijas oficiālo personu skaits. "Liepājas metalurga" futbolisti ieradušies kopā ar kluba vadītājiem – Sergeju Zaharjinu, Aleksandru Rogozu, Ilgvaru Šēnu, Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretāru Jāni Mežecki, Latvijas izlases galveno treneri Juriju Andrejevu, Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku ar kundzi, kuri apmetās nevis viesnīcā, bet "Dynamo" uzbrucēja Māra Verpakovska noīrētajā vasarnīcā ārpus pilsētas.

Līdzi pieaugušo komandai atbrauca arī Mārtiņa Jaunskalžes (U–9 un U–10) un Rolanda Buldera (U–13) trenētie jaunie futbolisti. Mazākie puikas savus gadu vecākos Kijevas "Dynamo" futbola skolas pretiniekus pieveica ar 3:2, U–10 komanda, arī stājoties pretim vecākai komandai, atzina sāncenšu pārākumu ar 0:6, bet Rolanda Buldera puikas pārspēja "Dynamo" U–12 komandu ar 7:1.

Bērnu komandas apmetušās viesnīcā "Slavutič", līdzjutēji dzīvo "Lybid", bet galvenā komanda viesnīcā "Radisson". Interesnti, ka sākotnēji metalurgiem bija nodoms apmesties viesnīcā "Rusj", taču nācās mainīt apmešanās vietu, jo bija informācija, ka šajā viesnīcā futbolistu naktsmieru uzmācīgi traucēs vieglas uzvedības meitenes…

Kijevas "Dynamo" – uz viļņa

Visa Kijevas prese šobrīd jūsmo par lielisko Ukrainas čempionāta sākumu, jo četrās spēlēs divu nedēļu laikā dinamieši savus pretiniekus ir sagrāvuši ar kopējo vārtu attiecību 15:2 (ieskaitot uzvaru Liepājā ar 4:1). Pēdējo reizi tas notika sestdien Ukrainas čempionāta spēlē, kad jaunā stadiona atklāšanas svētki, pārspējot vietējo "Metalurg", tika sabojāti Zaparožjē. Tikmēr kļuvis zināms, ka mačā pret liepājniekiem laukumā varēs iziet par vienu brazīlieti vairāk. Tas būs aizsargs Rodrigo, kuram piemītot neatvairāms sitiens.

Mūsu komandas spēlētāji, kaut arī situācija šķiet bezcerīga, nav nokāru