Kurzemes Vārds

00:11 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Silmaļu" trīnīši – gluži kā brāļi Ilmāri

Pēteris Jaunzems

Šonedēļ neparasts, taču priecīgs atgadījums noticis Nīcas pagasta piemājas saimniecībā "Silmaļi", kas atrodas Bernātos. Tur raibaļai vārdā Pūpola atskrējuši trīnīši.

"Mēs visi bijām izbrīnīti, gotiņa ir tikai trešā piena," mājinieku pārsteigumu atstāstīja vecā saimniece Zelma Audze. Visi piedzimušie ir tādi paši melnraibi kā viņu māte. Trīs draiski bullēni, tādēļ ekspromti nosaukti par brāļiem Ilmāriem. Vēlāk katrs no tiem droši vien dabūs arī pats savu vārdu.

Zelma Audze pastāstīja, ka trīnīši viņu sētā sagaidīti pirmoreiz, taču pirms tam piecu gadu gaitā trīs gotiņām atskrējuši pa dvīņiem. Tāpēc viņai jāsāk domāt, ka "Silmaļi" esot ar kaut ko dīvainu apstāti. Kas zina, varbūt sirmajai kundzītei savos secinājumos ir daudz taisnības, jo neviens no viņas kaimiņiem ar tādiem Dabas mātes dāvātiem pārsteigumiem palepoties nevarot. Pūpolu viņi paši neesot izaudzējuši. Gotiņa, kas esot gana pienīga, iegādāta Nīcā no Pūķu Edmunda. Bez šīs gotiņas viņi "Silmaļos" turot arī citus mājlopus. Taču zemes, kur tos ganīt pietrūkstot. Tas saistīts ar to, ka Audžu dzimta Bernātos ir ienācēji.

Ienācējiem zeme iedalīta tikai dzīvojamās mājiņas, nelielu saimniecības ēku uzcelšanai un pagalmam. Citiem vārdiem sakot, pieticīgas ģimenes oāzītes radīšanai. Bet mājlopi, ja tādus gribot iztikšanai turēt, esot jādzen ganīties viņpus Liepājas – Klaipēdas šosejai. Tas nav tik vienkārši, jo attālums sanāk vairāki kilometri. Šis esot viens no iemesliem, kādēļ nodarboties ar lauksaimniecību "Silmaļos" ir ļoti grūti. Bet otrs traucēklis esot sausā Bernātu smilts. Lai pagalmā kupli ziedētu puķes, augtu ogulāji un augļu koki, augsni nākoties nemitīgi laistīt un kopt. Taču, ja to dara, zeme parādā nepaliek, un brāļi Ilmāri tam ir tiešs apliecinājums.