Kurzemes Vārds

23:40 Otrdiena, 21. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Čempionu līgas skola

Ar piekāpšanos pāris galvas tiesas meistarīgākiem pretiniekiem – Kijevas "Dynamo" – beigusies "Liepājas metalurga" futbolistu līdzdalība UEFA Čempionu līgas turnīrā. Debitējot prestižajā Eiropas futbola forumā, mūsu komanda tika līdz otrajai kvalifikācijas kārtai, turklāt abās pretiniekos trāpījās pašas spēcīgākās komandas no mums izlozēto vienību vidus.

Pēc uzvaras pār Kazahstānas čempioniem divu spēļu summā otrajā kvalifikācijas kārtā mūsējie nespēja izrādīt nopietnu pretestību titulētajam Kijevas klubam, toties guva neatsveramu pieredzi, kādu var smelties, spēlējot tikai ar augsta līmeņa komandām. Turklāt kluba vadītāji, domājot par jauno maiņu, deva iespēju krāt starptautisko spēļu gudrības arī trīs Liepājas zēnu komandām, kas samērojās spēkiem gan ar kazahiem, gan ukraiņiem.

Futbola un hokeja kluba "Liepājas metalurgs" vadītājiem bija iespēja iepazīties, kādā vidē savu meistarību krāj Kijevas "Dynamo" jaunie futbolisti. Viņu bāze tiešām bija iespaidīga – liepājniekiem tecēja siekalas, raugoties, kādi ir ukraiņu puišu treniņu, atpūtas un dzīvošanas apstākļi. Ieguldīt tik lielus līdzekļus mazo sportistu izaugsmē mēs nevaram atļauties, taču superkluba paveiktais savas jaunās maiņas audzināšanā ir uzskatāms piemērs, kas liekams aiz auss, uz kuru var tiekties.

Ja mēs trīs komandas – "Aktobe", "Liepājas metalurgu" un "Dynamo" – salīdzinātu pēc tā, cik attīstīta ir jauno futbolistu skološana, tad pieaugušo futbolistu parādītie rezultāti Čempionu līgas mačos pilnībā atspoguļo arī spēku samēru šajā aspektā. Kaut arī kluba "Aktobe" budžets ir ievērojami lielāks par mūsējo, viņi var daudz mācīties no mums, kijevieši savukārt ir vairākus soļus priekšā liepājniekiem.

Ja tava mīļotā komanda, kaut arī spēlējot pret Kijevas "Dynamo", divu spēļu summā cieš sagrāvi ar 1:8, futbola svētkiem, protams, ir ne visai priecīga pēcgarša. Taču kājbumbas draugi tik un tā var būt gandarīti, ka mums pretī stājās tieši Kijevas "Dynamo". Sazin kad vēl tik spēcīgu pretinieku redzēsim. Pirmās Čempionu līgas mācības ir notikušas. Nākošreiz mēs jau iesim otrajā klasē.